3 způsoby jak si zaplést francouzský cop

Francouzský cop je culík, jehož původ je, jak už název napovídá, ve Francii. Sestává nejméně ze tří navzájem propletených pramenů vlasů. Od obyčejného copu se liší tím, že každé propletení je doprovázeno dodáním nového pramínku vlasů do copu a výsledný efekt je cop, který je jakoby přilepený k hlavě. Na konci může být uchycen gumičkou nebo jinou ozdobou, která má kromě ochrany copu před rozpletením i ozdobnou funkci. Jeho vytvoření není náročné. Jak zaplést francouzský cop si ukážeme v tomto článku.

Francouzský cop

Abyste si dokázali uplést francouzský cop, potřebujete mít vlasy dlouhé alespoň po ramena, lépe ještě více, aby se vám s nimi snadněji manipulovalo.

Francouzský cop

Francouzský cop – postup, návod, video, krok za krokem

Nejprve si rozčešte vlasy kartáčem nebo hřebenem, aby jste vlasy provzdušnili, odstranili zauzlené vlásky či cokoli co máte ve vlasech a není vaše. Potom vezměte vlasy z vrchu hlavy i boků a dejte je spolu, můžete si pomoci gumičkou a přichytit je, aby se nevyšmykli. Dále naberte prsty vlasy po stranách a chyťte pramínky, které následně propleťte shora s centrálním pramenem, který jste si upevnili gumičkou. Po každém překřížení naberte postupně další prameny vlasů z boku (nemusí být hned všechny vlasy zakomponované do copu, navíc byste pak už neměli s čím pracovat). Pak tyto prameny spojte vždy s těmi na příslušné straně (uprostřed vám zůstane jeden osamocený) a znovu propleťte. Takto postupujte dokud neskončíte přibližně 10 cm od konečků. Zbytek zapleťte obyčejným proplétáním bez přibírání a na konci uchyťte gumičkou. Nezapomeňte odstranit pomocnou horní gumičku pokud vám překáží.

Celý proces si můžete prohlédnout na následujícím videu od thebeautydepartment.com:

Cop můžete začít těsně u kořínků vlasů nebo i dál a dosáhnete volnější účes.

Variace francouzského copu podle způsobu zaplétání

Obrácený francouzský cop – invertní, holandský (Dutch braid)

Postup je podobný jako u francouzského copu, akorát se prameny vlasů proplétají pod copem. Nazáva se i holandský cop. Prohlédněte si následující videonávod (pokud chcete přeskočit „řeči“, přetočte na 2. minutu):

Otočený francouzský cop – reverzní (zdola nahoru)

Tento typ francouzského copu spočívá v tom, že zaplétat začínáte zespoda směrem nahoru. Předkloňte se tak, aby vám vlasy nepřekážely a nepletli se. Rozčešte je a postupujte podle návodu na klasický zaplétaný cop výše. Tento typ copu se zvykne ukončit drdolem. V následujícím video si prostudujte celý postup i ukončení (pomocí ponožky – odstřihněte na ní spodní část, kde máte prsty a srolujte ji, pak vlasy do ní zastrčte tak, aby ponožku nebylo vidět a upevněte drdol sponkami – rozevřete sponky a zasuňte je zespodu dokola drdolu):

Francouzský cop a jeho variace podle umístění na hlavě

  • Vzadu – klasické zaplétání, při kterém začínáte na temeni hlavy. Ukázka v prvním videu.
  • Na boku – zaplétat začínáte nad uchem.
  • Z předu do strany – zaplétat začínáte vpředu nad čelem a pokračujete dolů na bok. Ukázka v druhém videu.
  • Dva copy po bocích – boční culík na obou stranách. Dávejte si pozor na rozdělení vlasů uprostřed a rovnoměrně přiřaďte pramínky do obou copů.

Rekapitulace francouzského copu (klasického i obráceného) + další (videonávod):

Prohlédněte si celou galerii k článku francouzský cop:

Hledané výrazy:

  • francouzský cop postup
  • francouzský culík krok za krokem
  • francouzský cop návod
  • francouzský culík video
  • vrkoč z Francie
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
Účesy s copy pro krátké vlasy Ženy si často myslí, že romantické účesy s copy patří jen dlouhovláskám. Je sice pravdou, že u krátkých vlasů je poněkud složitější dělení vlasů do je...
Čelenka a polodlouhé vlasy Čelenka není jen pro dívky I když si to možná myslíte, ale čelenka nepatří jen k dívčím účesům. Pokud se vlasy správně upraví, dokážete s ní vytvořit...
Dámské účesy na ježka na hlavách 8 celebrit Ultra krátké dámské účesy nosí málokterá žena. No vždy se občas nějaká najde, kterou tento účes osloví. Možná právě taková žije ve vašem okolí, ale i ...
Účesy ve středověku – středověké účesy Spoznejte s námi středověké účesy. Zjistěte, jaké vlasové trendy byly v módě kdysi. Přehled účesů od románské doby, přes hluboký středověk a renesanci...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *