5 častých chyb, které vás dělají starší a jak je napravit

Jako každý z nás stárne, tak každý i chce vypadat mladě a sexy tak dlouho jak je to jen možné. Proces stárnutí nezastavíme, můžeme jej však zpomalit a oddálit tak důsledky. Možná právě vám přijde vhod několik tipů jak změnit chybné návyky, které ženy v pozdějším věku zvyknou dělat.

1. Nezakrývání šedin

Šediny vznikají ztrátou pigmentu – melaninu – a odhalí tak svou původní barvu, která je bílá. Melanin produkují buňky v každém vlasovém folikulu, no stárnutím postupně tuto funkci ztrácejí. Vznikají tak šediny, které neodmyslitelně patří k vyššímu věku (čest výjimkám). U mužů mohou být sexy, ale ženám příliš nesvědčí. Proto si nezapomínejte šediny zakrývat barvou na vlasy, v mladším věku bude stačit melír.

jak se omladit účesem

© Randy Brooke/WireImage, zdroj: www.harpersbazaar.com

2. Příliš dlouhé vlasy

Mnoho žen již od středního věku rezignovalo na neustálé navštěvování kadeřnictví. Nechávají si vlasy růst a ostříhat se dají možná ani ne jednou za rok. Doporučujeme krátký střih pokud jste starší, nebo vlasy sestříhat po ramena. Vlasy by měly lemovat tvář, odvádět pohled od nedostatků ke krásnějším rysům obličeje. Nejjednodušší to dosáhnete právě polodlouhými vlasy.

3. Skrývání se za vlasy

Mnoho žen v pokročilém věku skrývá nedostatky svého obličeje (jako např. vrásky) pod vlasy. Účes tedy plní jistý účel, který zná pouze jeho majitelka, pokud se jí daří zakrývat stopy. A to není nejlepší řešení. Přestaňte se skrývat a dopřejte si moderní účes, který vám dodá sebevědomí, svěží vzhled a pocit mládí. Úplně tak zapomenete, že nějaké vrásky máte. A pokud si je vy nebudete okatě všímat, vsadíme se, že ani vaše okolí ne.

4. Zničené vlasy

Během života si vlasy umyjete tisíce ráz (téměř 8 000 krát když počítáme v průměru 2x za týden do věku 74 let). Kromě vysoušení fénem a žehlením se vlasy ničí i barvením a různou kosmetikou. Abyste je měli co nejzdravější, doporučujeme vám přečíst si náš článek 12 tipů pro zdravé a lesklé vlasy a zkusit praktikovat alespoň některé z rad. Pokud již máte vyšší věk, jednoznačně doporučujeme ostříhat vlasy na krátko.

5. Strach ze změny

Na závěr jenom tolik: nebojte se změny. I když nosíte stejný účes roky, neznamená to, že vám stále sedí nebo že nemůžete mít lepší. Překonejte strach, změňte stereotyp. A nechte si poradit od zkušeného kadeřníka.

Pokud jste se našli alespoň v jedné z typických chyb, které vás zestárnou, je čas na změnu. Držíme vám palce na cestě k vašemu novému účesu.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
4x vlasové květiny z copánků – upravte dlouhé vlasy originálně... Dlouhé vlasy si žádají opravdu hodně péče, ale i praktických úprav. Dlouhovlásky proto mívají v oblibě nejrůznější culíky, drdoly i copy. Někdy je ale...
Svatební účesy s korunkou + galerie Svatba nebývá každý den, a tak není divu, že chtějí nevěsty vypadat výjimečně. Snem mnohých je být princeznou, tak proč si alespoň ve svůj svatební de...
Dámské účesy podzim/zima 2015-2016 Nová sezóna, nové trendy. Je čas na nový styl, a co jiného vám jej pomůže vykouzlit lépe než nový účes! Nechte se zlákat šmrncem chladné sezóny a insp...
10x domácí masky na vlasy Masky na vlasy si můžete koupit v obchodech. Některé z nich jsou účinné, ale většinou efekt není takový, jaký bychom si přáli. Častokrát umělé látky v...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *