Ako sa starať o dredy – kompletný sprievodca

Dredy, v podstate strapaté pramene vlasov, sú životným štýlom zdôrazňujúcim ľudskú osobnosť. Majú dlhú históriu, ktorá siaha až do čias starovekého Egypta. Módna vlna dredov sa však rozmohla hlavne s érou Boba Marleyho. Čo sa starostlivosti o dredy týka, ide o veľmi náročnú a hlavne nutnú záležitosť. Ako teda máme o dredy starať, aby sme si nezničili vlasy?

Zdá sa, že dredy nie sú nijako náročný účes, ale opak je pravdou. Pravda totiž je, že dredy vyžadujú špeciálnu starostlivosť, skôr iný štandard starostlivosti ako vlastné prírodné vlasy. Rozdiel spočíva v umývaní vlasov, používaných prostriedkoch a česaní.

Ako sa starať o dredyAko sa starať o dredy, aby boli takéto pekné a dlhé. © N/A

Umývanie dredov

Základnou otázkou v starostlivosti o dredy je, ako často by sme si ich mali umývať. Dredy si bohužiaľ či vďakabohu nesmieme umývať tak často ako bežné vlasy. Aspoň mesiac po vytvorení dredov by sme si ich nemali umývať. Po prvom mesiaci bez umývania môžeme prejsť na častejšie umývanie, napriek tomu si vlasy môžeme umývať najskôr po každých dvoch týždňoch.

Ďalší rozdiel je v princípe umývanie dredov. Dredy by sme nemali umývať celé. Umývame len pokožku hlavy, pretože dredy samotné umývať nepotrebujú a špeciálne prípravky, ktorých sú dnes obchody plné, by ich mohli rozmotať.

Napriek tomu k umývaniu vlasov môžeme používať bežný šampón na vlasy, najlepšie žihľavový alebo bylinkový. Hlavne v žiadnom prípade nepoužívajte kondicionér, dredy by sa po ňom mohli rozpliesť.

Dready a lupiny

Ak sa dostaví problém s lupinami či svrbením hlavy, pokožku upokojíte brezovou či lopúchovou vodou, ktorú zoženiete v drogérii, lekárni alebo poprípade si ju môžete vyrobiť doma. Ak neprejde tento problém po umytí brezovou vodou, odporúčame kúpiť si špeciálny šampón, ktorý vám určite pomôže.

Úprava a farbenie dredov

Ak ste zvyknutí si vlasy farbiť, môžete si ich farbiť, aj keď si necháte urobiť dredy. Jediným pravidlom je, že by ste si ich nemali farbiť zhruba 2 až 3 mesiace od vytvorenia dredov. Pozor však na syntetické dredy, tie sa totiž farbiť nesmú. Ak však chcete zmeniť farbu syntetických dredov, môžete si ich nechať prepliesť.

Ako sa starať o dredy, aby vyzerali dobre

A ako by sme mali o dredy starať, aby vyzerali dobre po celú dobu? Okrem vlastnej starostlivosti budete musieť pravidelne dochádzať do salónu, kde vám dredy upravia. Druhou možnosťou je naučiť sa háčkovať. Háčkovaním sa upravujú vylezené vlásky a potrebujete k nemu obyčajný háčik z šijacích potrieb. Zjednodušene povedané, prestrčíte háčik dredom a voľnou rukou upravíte vylezené vlásky tým, že ich obtočíte okolo, potom ich natočíte na špičku háčika a zatiahnete dovnútra dredu.

Odporúčanie na záver

Pokožku hlavy a dredy udržujte vo vlhkom stave, aby sa nepoškodili vlasy a netrpela vaša pokožka. Vlhkého stavu docielite pravidelným premazávaním dredov kvalitnými olejmi – rozmarínový, jojobový či konopný, postačí aj olivový.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
Ako si vybrať správny šampón a kondicionér? Na trhu, ktorý je preplnený vlasovou kozmetikou, je niekedy veľmi ťažké nájsť produkt vhodný pre určitý typ vlasov. Používaním mnohých rôznych príprav...
Skroťte krepovité vlasy raz a navždy Nech je leto alebo zima, krepovatenie vlasov dokáže potrápiť nejednu ženu. Rozstrapatený účes pritom nie je problémom len žien s kučeravými a vlnitými...
Ako strihať vlasy – strihanie doma v pohode Potrebujete nutne ostrihať seba, kamarátku alebo svoje dieťa? Nemáte ale čas ísť do kaderníctva a čakať tam? Premýšľate nad tým, že sa ostríhate radše...
Ako bojovať proti šedinám Každého z nás raz čaká okamih, kedy objaví prvé šedivé vlasy. Niekoho to čaká v starobe, niekoho už v dvadsiatich, isté ale je, že existujú možnosti, ...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *