3 spôsoby ako si zapliesť francúzsky vrkoč

Francúzsky vrkoč je zapletaný cop, ktorého pôvod je, ako to už názov napovedá, vo Francúzsku. Pozostáva aspoň z troch navzájom zapletených prameňov vlasov. Od obyčajného vrkoču sa líši tým, že každé prepletenie je sprevádzané dodaním nového prameňu vlasov do vrkoču a výsledný efekt je vrkoč, ktorý je akokeby prilepený k hlave. Na konci môže byť uchytený gumičkou alebo inou ozdobou, ktorá má okrem ochrany vrkoču pred rozpletením aj ozdobnú funkciu. Jeho vytvorenie nie je náročné. Ako zapliesť francúzsky vrkoč si ukážeme v tomto článku.

Francúzsky vrkoč

Aby ste si dokázali upliesť francúzsky vrkoč, potrebujete mať vlasy dlhé aspoň po plecia, lepšie ešte viac, aby sa vám s nimi ľahšie manipulovalo.

francúzsky vrkoč

Francúzsky vrkoč – postup, návod, video

Najprv si rozčešte vlasy kefou alebo hrebeňom, aby ste vlasy prevzdušnili, odstránili zauzlené vlásky či čokoľvek čo máte vo vlasoch a nie je vaše. Potom vezmite vlasy z vrchu hlavy aj bokov a dajte ich spolu, môžete si pomôcť gumičkou a prichytiť ich, aby sa nevyšmykli. Ďalej načrite prsty do vlasov po stranách a chyťte pramienky, ktoré následne prepleťte zhora s centrálnym prameňom, ktorý ste si upevnili gumičkou. Po každom prekrížení naberte postupne ďalšie pramene vlasov z boku (nemusia byť hneď všetky vlasy zakomponované do vrkoču, navyše by ste potom už nemali s čím pracovať). Potom tieto pramene spojte vždy s tými na príslušnej strane (v strede vám ostane jeden osamotený) a znova prepleťte. Takto postupujte až kým neskončíte približne 10 cm od končekov. Zvyšok zapleťte obyčajným prepletaním bez priberania a na konci uchyťte gumičkou. Nezabudnite odstrániť pomocnú hornú gumičku pokiaľ vám prekáža.

Celý proces si môžete pozrieť na nasledovnom videu od thebeautydepartment.com:

Francúzsky vrkoč môžete začať tesne pri korienkoch vlasov alebo aj ďalej a dosiahnete voľnejší účes.

Variácie francúzskeho vrkoču podľa spôsobu zapletania

Obrátený francúzsky vrkoč – invertný, holandský (Dutch braid)

Postup je podobný ako u francúzskeho vrkoču, akurát sa pramene vlasov prepletajú popod vrkoč. Nazáva sa aj holandský vrkoč. Pozrite si nasledovný videonávod (ak chcete preskočiť „reči“, pretočte na 2. minútu):

Otočený francúzsky vrkoč – reverzný (zdola nahor)

Tento typ francúzskeho copu spočíva v tom, že zapletať začínate zospodu, smerom nahor. Predkloňte sa tak, aby vám vlasy nezavadzali a neplietli sa. Rozčešte ich a postupujte podľa návodu na klasický zapletaný cop uvedený vyššie. Tenty typ vrkoču sa zvykne ukončiť drdolom. V nasledovnom video si pozrite celý postup aj ukončenie (pomocou ponožky – odstrihnite na nej spodnú časť, kde máte prsty a zrolujte ju, potom vlasy do nej zastrčte tak, aby ponožku nebolo vidno a upevnite drdol sponkami – roztvorte sponky a zasuňte ich zospodu dookola drdolu):

Francúzsky vrkoč a jeho variácie podľa umiestnenia na hlave

  • Vzadu – klasické zapletanie, pri ktorom začínate na temene hlavy. Ukážka v prvom videu.
  • Na boku – zapletať začínate nad uchom.
  • Z predu do strany – zapletať začínate vpredu nad čelom a pokračujete dolu na bok. Ukážka v druhom videu.
  • Dva vrkoče po bokoch – bočné zapletanie vrkoču na oboch stranách. Dávajte si pozor na rozdelenie vlasov v strede a rovnomerne priraďte pramienky do oboch vrkočov.

Rekapitulácia francúzkeho vrkoču (klasického i obráteného) + ďalšie (videonávod):

Prezrite si celú galériu k článku francúzky vrkoč:

Hľadané výrazy:

  • francúzsky vrkoč postup
  • francúzsky cop návod
  • francúzsky vrkoč video
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
Účesy s falošnou pätkou Ak túžite po zaujímavom prvku, ktorý oživí váš účes, môžete vyskúšať pätku. Že si na ňu netrúfate? Nevadí. Môžete vyskúšať tzv. falošnú pätku, vďaka k...
Letné účesy – aktuálne trendy účesy na leto Letné účesy sú vhodné na leto práve preto, že nevyžadujú dlhý čas na ich vytvorenie, ani prílišnú starostlivosť a navyše sú vzdušné. Vybrali sme pre v...
20 účesov pre polodlhé vlasy Účesy pre polodlhé vlasy je niekedy ťažké presne určiť. Neexistuje žiadna presná hranica, ktorá hovorí, že účes už nie je krátky a ani že ešte nie je ...
Rybí chvost (účes) – návod, postup vrkoču Zapletané copy sú trendy a obľúbené účesy žien. V tomto článku si predstavíme rybí chvost - typ vrkočového účesu, ktorý sa podobá na chvost ryby. Post...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *