3 spôsoby ako si zapliesť francúzsky vrkoč

Francúzsky vrkoč je zapletaný cop, ktorého pôvod je, ako to už názov napovedá, vo Francúzsku. Pozostáva aspoň z troch navzájom zapletených prameňov vlasov. Od obyčajného vrkoču sa líši tým, že každé prepletenie je sprevádzané dodaním nového prameňu vlasov do vrkoču a výsledný efekt je vrkoč, ktorý je akokeby prilepený k hlave. Na konci môže byť uchytený gumičkou alebo inou ozdobou, ktorá má okrem ochrany vrkoču pred rozpletením aj ozdobnú funkciu. Jeho vytvorenie nie je náročné. Ako zapliesť francúzsky vrkoč si ukážeme v tomto článku.

Francúzsky vrkoč

Aby ste si dokázali upliesť francúzsky vrkoč, potrebujete mať vlasy dlhé aspoň po plecia, lepšie ešte viac, aby sa vám s nimi ľahšie manipulovalo.

francúzsky vrkoč

Francúzsky vrkoč – postup, návod, video

Najprv si rozčešte vlasy kefou alebo hrebeňom, aby ste vlasy prevzdušnili, odstránili zauzlené vlásky či čokoľvek čo máte vo vlasoch a nie je vaše. Potom vezmite vlasy z vrchu hlavy aj bokov a dajte ich spolu, môžete si pomôcť gumičkou a prichytiť ich, aby sa nevyšmykli. Ďalej načrite prsty do vlasov po stranách a chyťte pramienky, ktoré následne prepleťte zhora s centrálnym prameňom, ktorý ste si upevnili gumičkou. Po každom prekrížení naberte postupne ďalšie pramene vlasov z boku (nemusia byť hneď všetky vlasy zakomponované do vrkoču, navyše by ste potom už nemali s čím pracovať). Potom tieto pramene spojte vždy s tými na príslušnej strane (v strede vám ostane jeden osamotený) a znova prepleťte. Takto postupujte až kým neskončíte približne 10 cm od končekov. Zvyšok zapleťte obyčajným prepletaním bez priberania a na konci uchyťte gumičkou. Nezabudnite odstrániť pomocnú hornú gumičku pokiaľ vám prekáža.

Celý proces si môžete pozrieť na nasledovnom videu od thebeautydepartment.com:

Francúzsky vrkoč môžete začať tesne pri korienkoch vlasov alebo aj ďalej a dosiahnete voľnejší účes.

Variácie francúzskeho vrkoču podľa spôsobu zapletania

Obrátený francúzsky vrkoč – invertný, holandský (Dutch braid)

Postup je podobný ako u francúzskeho vrkoču, akurát sa pramene vlasov prepletajú popod vrkoč. Nazáva sa aj holandský vrkoč. Pozrite si nasledovný videonávod (ak chcete preskočiť „reči“, pretočte na 2. minútu):

Otočený francúzsky vrkoč – reverzný (zdola nahor)

Tento typ francúzskeho copu spočíva v tom, že zapletať začínate zospodu, smerom nahor. Predkloňte sa tak, aby vám vlasy nezavadzali a neplietli sa. Rozčešte ich a postupujte podľa návodu na klasický zapletaný cop uvedený vyššie. Tenty typ vrkoču sa zvykne ukončiť drdolom. V nasledovnom video si pozrite celý postup aj ukončenie (pomocou ponožky – odstrihnite na nej spodnú časť, kde máte prsty a zrolujte ju, potom vlasy do nej zastrčte tak, aby ponožku nebolo vidno a upevnite drdol sponkami – roztvorte sponky a zasuňte ich zospodu dookola drdolu):

Francúzsky vrkoč a jeho variácie podľa umiestnenia na hlave

  • Vzadu – klasické zapletanie, pri ktorom začínate na temene hlavy. Ukážka v prvom videu.
  • Na boku – zapletať začínate nad uchom.
  • Z predu do strany – zapletať začínate vpredu nad čelom a pokračujete dolu na bok. Ukážka v druhom videu.
  • Dva vrkoče po bokoch – bočné zapletanie vrkoču na oboch stranách. Dávajte si pozor na rozdelenie vlasov v strede a rovnomerne priraďte pramienky do oboch vrkočov.

Rekapitulácia francúzkeho vrkoču (klasického i obráteného) + ďalšie (videonávod):

Prezrite si celú galériu k článku francúzky vrkoč:

Hľadané výrazy:

  • francúzsky vrkoč postup
  • francúzsky cop návod
  • francúzsky vrkoč video
Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on Google+
Ktoré svadobné účesy s kvetmi teraz letia? Svadba je vždy veľká udalosť, i keď máte len 10 hostí. Nehovoriac o tom, ak ich je viac ako 100. Každá nevesta chce dobre vyzerať a určite nechce, aby...
Riedke vlasy a ako im pridať objem Riedke vlasy Dôvodmi prečo sú vlasy niektorých ľudí hustejšie, iných redšie, sú najmä genetika, životný štýl, starostlivosť, ale aj stravovanie. S ge...
Svadobné účesy pre krátke vlasy Krátkovlasé nevesty si často lámu hlavu, aký účes zvoliť na svoj svadobný deň a často im tiež chýba inšpirácia, keďže väčšina módnych časopisov ukazuj...
Čelenka a polodlhé vlasy Aj keď si to možno myslíte, ale čelenka nepatrí len k dievčenským účesom. Ak sa vlasy správne upravia, dokážete s ňou vytvoriť aj krásne dámske účesy,...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *