Drdoly z dredov – tipy na účesy

Každý sa raz začas chce pekne upraviť. A niekedy sa musíme upraviť formálne a elegantne, obliecť si šaty, namaľovať sa a pekne učesať. S dlhými vlasmi to ide ľahko, s kratšími horšie. A čo keď máte dredy? Je možné niečo elegantné urobiť aj s nimi? Ako si dredy upraviť napríklad na svadbu, promócie či inú formálnu akciu?

Dredy sú samy o sebe veľmi originálny účes. Ale málokto ich chce nosiť stále rozpustené, navyše ak sa máte zúčastniť nejakej formálnej udalosti, nemôžete prísť neupravene. Našťastie pre vás máme pár tipov, ako si dredy elegantne upraviť do zaujímavých drdolov.

Drdoly z dredov

Dready v drdole. © alenka_getman, zdroj: www.flickr.com/photos/8255045@N03

Tip číslo 1 – kaskádový drdol

Ak si nechcete dredy príliš sťahovať, vyskúšajte kaskádový drdol. Ten si vytvoríte tým spôsobom, že dredy po stranách hlavy (pri ušiach) pripevníte pinzetami na voľno k hlave. Akonáhle pár dredov takto prichytíte, pokračujete so zvyšnými splývajúcimi vlasmi. Záleží len na vás, ako si zvyšok vlasov upravíte. Môžete ich napríklad zagumičkovať, nie však napevno. Gumičku umiestnite do polovice dĺžky vlasov medzi zátylkom a končekmi. Potom medzi gumičkou a zátylkom rozdeľte dredy na dve časti a vytvorte medzi nimi dieru. Touto skulinkou potom pretiahnite koniec copu.

Tip číslo 2 – polovičný drdol

Pracovný názov polovičný drdol predstavuje drdol len z polovice vlasov či dredov. Znamená to, že uchopíte dredy z vrchnej polovice hlavy, zagumičkujete ich na zátylku a potom dotvoríte podľa ľubovôle. Buď môžete vytvoriť drdol priamo gumičkou, alebo dredy prichyťte sponkami. Zostávajúce vlasy budete mať zozadu rozpustené.

Tip číslo 3 – klasický drdol

Z dredov sa dá robiť v podstate klasický drdol, ktorý si vytvoríte tak, že urobíte cop, a dredy potom okolo gumičky stáčate a postupne prichytávate. Na záver môžete drdol obviazať šatkou. Zamaskujete tak vytŕčajúce pramienky či dredy, celý drdol spevníte a zároveň účes oživíte doplnkom.

Drdol dready

Drdol z dredov. © mrbille1, zdroj: www.flickr.com/photos/8819347@N06

Nezabúdajte na doplnky

Ani u dredov nezabúdajte na doplnky. Použiť môžete to, čo vás zaujme. Aby ste vlasy zjemnili, kúpte si kvety. Účesy môžete taktiež oživiť látkovými čelenkami či šatkami.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
Tipy na pánske účesy na svadbu Blíži sa váš deň s veľkým D? Chcete mať všetko dokonalé a hlavne chcete aj vy vyzerať dokonale na svadobných fotografiách, aby ste sa ani po rokoch ne...
Rýchly účes do práce? Ide to aj štýlovo! Poznáme to všechtky - ráno sa s námahou vyženieme z postele a ešte v polospánku sa snažíme dať dohromady trochou make-upu a uchádzajúcim účesom. My, s...
Zelený melír – áno či nie? Možno práve teraz aj vy uvažujete, že si dáte zelený melír, ale neviete sa rozhodnúť, či áno alebo nie. Nedostanete jednoznačnú odpoveď, no dúfame, že...
Nádherné účesy s vrkočmi – ideálne na bežné nosenie Copy hrajú v poslednej dobe prím a ukazuje sa, že nemusia byť vôbec obvyklé a nudné - naopak! Inšpirujte sa nádhernými kreatívnymi účesmi s vrkočmi a ...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *