Dredy – kompletní průvodce základy dreadů

Dredy, jinak psané dready, patří k velmi zajímavým, originálním účesům, které zároveň nejsou jen pouhým účesem, ale celkovým stylem podtrhujícím osobnost člověka (a také i módním vyznáním). Kolem dredů dodnes existuje spousta předsudků, které zůstanou jen mylnými představami. Chcete vědět, jak se dredy dělají?

Dredy jsou v podstatě zacuchané prameny vlasů. Mohou být vytvořeny několika způsoby a stejně jako každý jiný účes, mohou mít i dredy různé tvary či velikosti.

dredy pánské dreadyMužské dredy v dlouhých vlasech; zdroj: tumblr.com

Vznik dredů aneb jak se dredy tvoří

Existuje mnoho metod zaplétání, a to od metod umělých až po metody přirozené. Nemusí jít ani o vlasy vlastní, můžete si nechat naplést vlasy umělé. Pokud si chcete nechat zaplést vlasy vlastní, je potřeba, aby byly dlouhé alespoň 12 centimetrů (uvádí se délka 10 centimetrů, jinde 15 centimetrů, 12 cm představuje zlatý střed). Z vlastních vlasů se dredy vytvářejí dvěma způsoby – uměle a přirozeně. Nejpřirozenější způsob vzniku dredů je samozřejmě “metoda zanedbání”, která však trvá několik týdnů až měsíců, a není lehké tento proces vydržet, neboť není příliš hygienický. Během vytváření dredů přirozenou cestou musíte vydržet několik týdnů (až měsíců) bez mytí a česání vlasů. Jediné, co je dovoleno, je mírné potřesení hlavou. Ti, kteří zvolí tuto metodu, nejde mnohdy ani tak o to, aby měli dready, ale nechávají vlasy, aby si dělaly co chtějí.

dready dámské dredyŽenské dready – drdol z dredů; zdroj: tumblr.com

Další možnost je vytvoření domácí výrobou s pomocí druhého člověka. Vlasy se rozdělí na prameny po jednotlivých čtverečcích. Obvykle jde o čtverce se stranou 2,5 až 5 cm. Pomocí menších čtverců uděláte tenčí dredy, s většími zas hrubší. Prameny zajistěte skřipci, sponkami či gumičkami a jednotlivé prameny začněte tupírovat od konce, až do 10 centimetrů od kořínků. Každý natupírovaný pramen potom zamotejte. Stejný proces zopakujte s konečky pramenů. Na závěr použijte vosk, který jemně rozetřete mezi prsty a vetřete do dredů.

Nejpříjemnější a nejméně náročnou cestou je nechat si dredy vytvořit od profesionála.

Pseudo dready – dredy na zkoušku

Jestliže se vám dredy líbí, chtěli byste si je vyzkoušet, ale ještě si zcela netroufáte na dredy vytvořené z vlastních vlasů, můžete si dready na krátkou dobu vyzkoušet. V podstatě jde o tzv. pseudodredy, které jsou vyrobené ze syntetického materiálu, jež se připlete k vlasům. Nejčastěji bývají používána syntetická vlákna jako kanekalon, chemlon či přírodní vlákna jako speciální vlna. Pseudo dredy si můžete vyzkoušet po dobu tří měsíců.

Silky dready

Další možností, co se úpravy dredů týče, je jejich prodlužování. V případě, že nemáte dostatečně dlouhé vlasy na vytvoření dreadů z vlastních vlasů, můžete vyzkoušet tzv. silky dready, které se naplétají přímo na dredy. Výhodou je jejich neomezená životnost.

jak se dělají dredyDredy upravené do účesu; zdroj: rebloggy.com

Odstranění dredů

Většina lidí si myslí, že dredy mohou být odstraněny jediným možným způsobem, a to vyholením hlavy. Tato představa je však naštěstí pouhým mýtem. Je pravda, že většina dredů se odstraňuje kratším sestřihem, ale je také pravdou, že si je můžete nechat rozplést. Rozplést se dají pouze ty dredy, které byly správně vytvořeny, a majitel účesu se o ně dobře staral. Bohužel zůstává pravdou, že rozpletené dredy již nebudou v příliš dobré kondici. Vlasy budou k regeneraci vyžadovat pořádnou dávku času, trpělivosti a péče.

Existuje však zlatá střední cesta, kterou je nechat si dredy odrůst a dorostlé vlasy neupravovat do dredů, posléze můžete dredy shodit a zůstanou vám vaše ještě nepoškozené vlasy.

V dalším článku vám přineseme návod jak pečovat o dredy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *