Farbiaci šampón na vlasy – sprievodca farbením

Premýšľate o novej farbe vlasov, no netrúfate si na klasickú farbu na vlasy? Požadujete šetrnejšiu metódu, po ktorej sa vám budú krásne lesknúť vlasy? Chcete si sami zvoliť, ako dlho vám farba na vlasoch vydrží? Správnou voľbou je farebný šampón na vlasy, ktorý vám dokonca ponúka širšiu škálu farieb než klasické farby na vlasy.

Pre koho je farbiaci šampón na vlasy určený?

Ako bolo povedané v úvode, šampón na vlasy je vhodný pre ženy, ktoré sa boja alebo nechcú voliť klasickú farbu. Šampón na vlasy je šetrnejší ako farba, určite však nie je stopercentne neškodný a zdravý.

Bohužiaľ s farebným šampónom nezmôžete nič, ak sa budete chcieť odfarbiť na blond alebo ak budete chcieť len o pár odtieňov svetlejšiu farbu. Jednoducho povedané, šampón je určený na zafarbenie nie odfarbenie.

Farbiaci šampón na vlasy

Farbiaci šampón na vlasy odtieň slivková fialová. © N/A

Aká je cena farebného šampónu

Farbiaci šampón býva lacnejší ako klasická farba, čo je samozrejme úmerné dobe, po ktorú vydrží. Cena jednej krabičky je okolo 3 €. Platí, že ak máte vlasy končiace nižšie ako úroveň pliec, kúpte si radšej krabičky dve. Často spotrebujete len 1,5 balenia, ale je lepšie byť pripravená, než zaskočená.

Farbenie vlasov šampónom – postup

Farbenie vlasov šampónom nie je zložité. Farbiaci šampón sa používa rovnako ako klasická farba. Návod na použitie samozrejme nájdete v príbalovom letáku. V krabičke sa okrem letáku nachádzajú aj rukavice, emulzie, farba a balzám na vlasy. Emulzia s farbou sa zmiešajú a pomocou štetca sa farba nanáša na vlasy. Je lepšie si na farbenie vziať staršie oblečenie a starý uterák, keby ste sa náhodou zašpinili. Oplatí sa natrieť si kožu okolo vlasov (čelo, uši a krk) mastným krémom, napríklad Indulonou či Niveou. Z vopred namazanej kože sa lepšie zmyje farba, ktorá na nej priľne.

V prvom rade si natrite vlasy pri korienkoch. Potom si naneste farbu aj na celé pramene a na záver farbu vmasírujte, ako keď si umývate vlasy šampónom. Vlasy si farbite starostlivo, tak aby vám neostal ani jeden kúsok vlasov nenafarbený. Najideálnejším riešením je prizvať si na farbenie kamarátku, dcéru alebo mamu, ktoré rady pomôžu.

Pár slov o farbiacich šampónoch

Farbiacich šampónov je veľké množstvo. Líšia sa značkou, farbou, kvalitou, cenou a dobou, po ktorú vydržia. Čo sa týka doby, nepočíta sa podľa dní či týždňov, ale podľa počtu umývaní. Vyrábajú sa tri varianty šampónov – na 6, 12 a 24 umytí. Samozrejme to neplatí do bodky. Farebná škála je široká, rovnako ako u klasických farieb na vlasy.

Ak sa vám farba nebude páčiť, stačí pár dní počkať a farbu môžete prefarbiť. Keď si zájdete do kaderníctva, kaderníčka vám vlasy prefarbí alebo dofarbí.

Šampón na farbenie by vlasy nemal natoľko poškodiť ako klasické farby na vlasy, ale rovnako sa ich trochu dotkne. Šampóny a farby na vlasy majú aj pozitívne účinky – odstránia lupiny (poprípade vši), a vlasy sú po farbení lesklé. Následnou starostlivosťou si môžete udržiavať zdravé vlasy aj naďalej. Stačí šampón pre farbené vlasy, kondicionér, či akákoľvek ďalšia kůra na vlasy.

Ak ste viac za prírodnú formu farbenia vlasov, skúste si ich zafarbiť henou.

Fén s difúzorom – ako na to? Máme odpoveď Difúzor je nadstavec na sušič vlasov, ktorý je kruhového tvaru s väčšou plochou, s dierami, ktoré umožňujú rovnomer...
Správna starostlivosť o clip-in vlasy Keďže módne trendy tiahnu k predlžovaniu vlasov, alebo aspoň niektorých prameňov a nikomu sa nechce čakať, než vlasy dorastú, riešením sa stáva kúpa c...
Riedke vlasy a ako im pridať objem Riedke vlasy Dôvodmi prečo sú vlasy niektorých ľudí hustejšie, iných redšie, sú najmä genetika, životný štýl, starostlivosť, ale aj stravovanie. S ge...
5 častých chýb, ktoré vás robia staršie a ako ich napraviť Ako každý z nás starne, tak každý aj chce vyzerať mlado a sexy tak dlho ako je to len možné. Proces starnutia nezastavíme, môžeme ho však spomaliť a o...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *