Fén s difuzorem – jak na to? Máme odpověď.

Difuzor je nástavec na vysoušeč vlasů, který je kruhového tvaru s větší plochou, s dírami, které umožňují rovnoměrné proudění vzduchu. Fén s difuzorem slouží pro úpravu vlasů – dosáhnete jím vlny a zvětšení objemu vašich vlasů. Jak ho však používat? Není na tom nic složitého, ale jisté zásady je vhodné dodržovat. Pojďme se na ně společně podívat.

Fén s difuzorem – použití – postup

Předpokladem pro to, abyste mohli použít difuzor, jsou mokré vlasy. Jinak by to ani nemělo smysl. Následně si do rozčesaných vlasů vetřete pěnu na vytvoření objemu. Běžné je, že u kořínků máte vlasy rovné a ty se vlní až dále. Pěna na vytvoření objemu vlasů jim proto umožňuje zvlnit se už od kořínků. Naneste ji hlavně k pokožce hlavy a rozetřete směrem ke konečkům vlasů.

Když je pěna rozetřena, můžete začít s fénováním. Předkloňte se a fén s difuzorem posunujte pomalu od konečků směrem nahoru. Mírným krouživým pohybem ruky otáčejte fénem. Dávejte pozor, aby se vám vlasy nezapletli, jinak vás to může bolet. Každou část hlavy sušte difuzorem jednou, přibližně půl minuty, pak přejděte k další, postupně dokola hlavy. Postup opakujte dokud nemáte vlasy téměř suché. U kořínků se vlasy usuší jako poslední, proto přiložte difuzor na nižším teplotním stupni k hlavě a chvíli podržte na odstranění posledních kapek vody.

Fén s difúzorom

Nastavení fénu: pokud máte možnost nastavit sílu a teplotu na vašem vysoušeči na vlasy, zvolte slabší proud vzduchu a střední teplotu. Silný proud vzduchu by vaše vlasy rozcuchal. Nízká teplota by nebyla účinná a vysoká by mohla vaše vlasy zničit.

Fén s difuzorem – video návod

Pro vizuální typy jsme našli krátké, ale zároveň výstižné instruktážní video jak použít difuzor:


Zdroj: VS Sassoon

Co nedělat?

Co s difuzorem nedělat? Nepoužívejte difuzor jako hřeben – nečešte se jím. Také jím příliš nekruťte, vlasy by se vám mohly zamotat. Výsledný efekt spočívá v opravdu jemném zacházení. Nezapomínejte, že vlasy se vám budou vlnit přirozeně. Úkolem difuzoru je tuto přirozenost podpořit rovnoměrným proudem teplého vzduchu z fénu na vlasy. Velké kudrny proto nečekejte.

Na závěr …

A na úplný závěr, koho by to zajímalo, podle pravidel českého pravopisu je správný tvar difuzor, i když se na internetu setkáte s ledasčím (difuzer, difuzér, difúzer a pod.).

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
Příspěvek byl publikován v rubrice Péče o vlasy a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.
Vlasy a spánek – spí vaše vlasy dobře? Žijeme v době, ve které jsme si zvykli na poměrně krátkou dobu, kterou vyžaduje úprava našeho účesu. No ne vždy to tak bylo. V minulosti se nosily jin...
Jak pečovat o vlasy během letní dovolené? Péče o vlasy v létě Teplo vaše vlasy mimořádně zatěžuje. A nejteplejší je právě v létě. Vysoké teploty, přímé sluneční záření a v neposlední řadě chl...
Clip in vlasy – vše co potřebujete vědet V dnešní době je k dispozici několik různých metod prodlužování a zahušťování vlasů. Mezi velmi populární dnes patří i clip in vlasy. Ačkoli nejsou žá...
Zajímavosti o vlasech, které možná neznáte Vlasy. Má je téměř každý, během dne si jich ani neuvědomujeme, ale přesto si bez nich neumíme představit náš vzhled. Díky vlasům, nejrůznějším účesům ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *