Jak na stříhání ofiny v pohodlí domova

Když žena cítí, že potřebuje změnit účes, někdy postačí i změna docela malá. Například ofina. Ofina sluší každé ženě, stačí jen vybrat tu, která sedne vašemu obličeji. Proč ale kvůli takové maličkosti chodit ke kadeřnici, když těch několik střihů zvládnete sama doma?

Podívejte se, jak snadné stříhání ofiny může být.

Stříhání ofiny doma

Stříhání ofiny doma je snadné, stačí jen trocha odvahy a pár triků. © Helga Weber. Zdroj: www.flickr.com

Výběr ofiny podle tvaru obličeje

Nejdůležitější je samozřejmě správný tvar ofiny. Ve výběru nejlépe pomůže tvar obličeje. Jako vždy si oválný obličej může dovolit snad jakýkoli tvar ofiny. Kulatému obličeji prospěje dlouhá ofina sčesaná trochu na stranu, čímž se opticky prodlouží. Ofina je ovšem nejvhodnější volbou pro obličeje s ostrými rysy, například srdcovitý či čtvercový tvar obličeje, protože tyto rysy dokonale zjemní.

Co je potřeba při stříhání ofiny sama doma

Základními pomůckami při stříhání ofiny jsou spony nebo skřipce pro uchycení vlasů, hřeben a samozřejmě nůžky. Ty by neměly být příliš velké, aby se s nimi dalo snadno manipulovat, a rozhodně by měly být dostatečně ostré. Jinak byste s nimi mohly ve vlasech nadělat nevzhledné zuby.

Pokud si ofinu stříháte prvně, je lepší ji stříhat na suchých a nikoli na mokrých vlasech (jak jsme zvyklé u kadeřnice), jelikož mokré vlasy se po vysušení lehce zvednou a odhadování správné délky ofiny by tak za mokra bylo náročnější.

Tipy pro stříhání ofiny doma

Při stříhání ofiny je nejdůležitější pečlivě vybrat část vlasů, které budete stříhat a zbytek vlasů zafixovat sponami nebo třeba stáhnout do culíku. Vybranou část pročešte hřebenem, aby vlasy nebyly zacuchané a hezky se narovnaly. Při stříhání si pomáhejte hřebenem, díky kterému budete moci určovat délku ofiny, a který vám umožní stříhat rovně.

Pokud stříháte rovnou nebo kulatou ofinu, rozdělte vybrané vlasy do tří sekcí – prostřední a dvě postranní, přičemž vždy začínejte vlasy stříhat od prostřední sekce (nikoli ze strany na stranu).

I kdyby se vám ofina na poprvé příliš nepovedla, nezoufejte, můžete ji přece libovolně česat i upravovat.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
Kokosové mléko: hit v péči o vlasy Někdo už na tento zázrak nedá dopustit, jiní ještě váhají, zda jej vyzkoušet. Kokosové mléko patří mezi současné velké trendy v péči o vlasy. Že by sn...
Zkroťte krepaté vlasy jednou provždy Ať je léto nebo zima, krepatění vlasů dokáže potrápit nejednu ženu. Rozčepýřený účes přitom není problémem jen žen s kudrnatými a vlnitými vlasy. Naop...
Vše o prodlužování vlasů Čekání, než vlasy narostou do požadované délky, může být někdy nesnesitelné. Pro ty, kteří ale chtějí mít dlouhé vlasy okamžitě, je tu snadné řešení –...
10x domácí masky na vlasy Masky na vlasy si můžete koupit v obchodech. Některé z nich jsou účinné, ale většinou efekt není takový, jaký bychom si přáli. Častokrát umělé látky v...
Příspěvek byl publikován v rubrice Péče o vlasy a jeho autorem je Lucka Vintrová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *