Jak na stříhání ofiny v pohodlí domova

Když žena cítí, že potřebuje změnit účes, někdy postačí i změna docela malá. Například ofina. Ofina sluší každé ženě, stačí jen vybrat tu, která sedne vašemu obličeji. Proč ale kvůli takové maličkosti chodit ke kadeřnici, když těch několik střihů zvládnete sama doma?

Podívejte se, jak snadné stříhání ofiny může být.

Stříhání ofiny doma

Stříhání ofiny doma je snadné, stačí jen trocha odvahy a pár triků. © Helga Weber. Zdroj: www.flickr.com

Výběr ofiny podle tvaru obličeje

Nejdůležitější je samozřejmě správný tvar ofiny. Ve výběru nejlépe pomůže tvar obličeje. Jako vždy si oválný obličej může dovolit snad jakýkoli tvar ofiny. Kulatému obličeji prospěje dlouhá ofina sčesaná trochu na stranu, čímž se opticky prodlouží. Ofina je ovšem nejvhodnější volbou pro obličeje s ostrými rysy, například srdcovitý či čtvercový tvar obličeje, protože tyto rysy dokonale zjemní.

Co je potřeba při stříhání ofiny sama doma

Základními pomůckami při stříhání ofiny jsou spony nebo skřipce pro uchycení vlasů, hřeben a samozřejmě nůžky. Ty by neměly být příliš velké, aby se s nimi dalo snadno manipulovat, a rozhodně by měly být dostatečně ostré. Jinak byste s nimi mohly ve vlasech nadělat nevzhledné zuby.

Pokud si ofinu stříháte prvně, je lepší ji stříhat na suchých a nikoli na mokrých vlasech (jak jsme zvyklé u kadeřnice), jelikož mokré vlasy se po vysušení lehce zvednou a odhadování správné délky ofiny by tak za mokra bylo náročnější.

Tipy pro stříhání ofiny doma

Při stříhání ofiny je nejdůležitější pečlivě vybrat část vlasů, které budete stříhat a zbytek vlasů zafixovat sponami nebo třeba stáhnout do culíku. Vybranou část pročešte hřebenem, aby vlasy nebyly zacuchané a hezky se narovnaly. Při stříhání si pomáhejte hřebenem, díky kterému budete moci určovat délku ofiny, a který vám umožní stříhat rovně.

Pokud stříháte rovnou nebo kulatou ofinu, rozdělte vybrané vlasy do tří sekcí – prostřední a dvě postranní, přičemž vždy začínejte vlasy stříhat od prostřední sekce (nikoli ze strany na stranu).

I kdyby se vám ofina na poprvé příliš nepovedla, nezoufejte, můžete ji přece libovolně česat i upravovat.

Barvící šampon na vlasy – průvodce barvením Přemýšlíte o nové barvě vlasů, no netroufáte si na klasickou barvu na vlasy? Požadujete šetrnější metodu, po které se vám budou krásně lesknout vlasy?...
12 tipů pro zdravé a lesklé vlasy Trápí vás suché a křehké vlasy? Často si je fénujete, žehlíte a kulmujete a ztratily svůj původní lesk? I špatné počasí může poškodit vaše vlasy, kter...
Bojujte proti šedinám Každého z nás jednou čeká okamžik, kdy objeví první šedivé vlasy. Někoho to čeká ve stáří, někoho už ve dvaceti, jisté ale je, že existují možnosti, j...
Clip in vlasy – vše co potřebujete vědet V dnešní době je k dispozici několik různých metod prodlužování a zahušťování vlasů. Mezi velmi populární dnes patří i clip in vlasy. Ačkoli nejsou žá...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
Příspěvek byl publikován v rubrice Péče o vlasy a jeho autorem je Lucka Vintrová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *