Jak pečovat o dredy – kompletní průvodce

Dredy, v podstatě zacuchané prameny vlasů, jsou životním stylem zdůrazňujícím lidskou osobnost. Mají dlouhou historii, která sahá až do dob starověkého Egypta. Módní vlna dredů se však rozmohla hlavně s érou Boba Marleyho. Co se péče o dredy týče, jde o velmi náročnou a hlavně nutnou záležitost. Jak tedy máme o dredy pečovat, abychom si nezničili vlasy?

Zdá se, že dredy nejsou nijak náročný účes, ale opak je pravdou. Pravda totiž je, že dredy vyžadují speciální péči, spíše jiný standard péče než vlastní přírodní vlasy. Rozdíl spočívá v mytí vlasů, používaných prostředcích a česání.

jak pečovat o dreadyJak pečovat o dredy, aby byly takhle hezké a dlouhé. © N/A

Mytí dredů

Základní otázkou v péči o dredy je, jak často bychom si je měli mýt. Dredy si bohužel či bohudík nesmíme mýt tak často jako běžné vlasy. Alespoň měsíc po vytvoření dredů bychom si je neměli mýt. Po prvním měsíci bez mytí můžeme přejít na častější mytí, přesto si vlasy můžeme mýt nejdřív po každých dvou týdnech.

Další rozdíl je v principu mytí dredů. Dredy bychom neměli mýt celé. Myjeme pouze pokožku hlavy, neboť dredy samotné mýt nepotřebují a speciální přípravky, kterých jsou dnes obchody plné, by je mohly rozmotat.

Přesto k mytí vlasů můžeme používat běžný šampón na vlasy, nejlépe kopřivový či bylinkový. Hlavně v žádném případě nepoužívejte kondicionér, dredy by se po něm mohly rozplést.

Dready a lupy

Dostaví-li se problém s lupy či svěděním hlavy, pokožku uklidníte březovou či lopuchovou vodou, kterou seženete v drogerii, lékárně a popřípadě si ji můžete vyrobit doma. Nepřejde-li tento problém po umytí březovou vodou, doporučuji koupit si speciální šampón, který vám jistě pomůže.

Úprava a barvení dredů

Pokud jste zvyklí si vlasy barvit, můžete si je barvit, i když si necháte udělat dredy. Jediným pravidlem je, že byste si je neměli barvit zhruba 2 až 3 měsíce od vytvoření dredů. Pozor však na syntetické dredy, ty se totiž barvit nesmí. Pokud však chcete změnit barvu syntetických dredů, můžete si je nechat přeplést.

Jak pečovat o dredy, aby vypadaly dobře

A jak bychom měli o dredy pečovat, aby vypadaly dobře celou dobu? Kromě vlastní péče budete muset pravidelně docházet do salónu, kde vám dredy upraví. Druhou možností je naučit se háčkovat. Háčkováním se upravují vylezlé vlásky a potřebujete k němu obyčejný háček z šicích potřeb. Zjednodušeně řečeno, prostrčíte háček dredem a volnou rukou upravíte vylezlé vlásky tím, že je obtočíte okolo, pak je natočíte na špičku háčku a zatáhnete dovnitř dredu.

Doporučení na závěr

Pokožku hlavy a dredy udržujte ve vlhkém stavu, aby se nepoškodily vlasy a netrpěla vaše pokožka. Vlhkého stavu docílíte pravidelným promazáváním dredů kvalitními oleji – rozmarýnový, jojobový či konopný, postačí i olivový.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
Jak stříhat vlasy – stříhání doma v pohodě Potřebujete nutně ostříhat sebe, kamarádku nebo své dítě? Nemáte ale čas jít do kadeřnictví a čekat tam? Přemýšlíte nad tím, že se ostříháte raději sa...
Kokosové mléko: hit v péči o vlasy Někdo už na tento zázrak nedá dopustit, jiní ještě váhají, zda jej vyzkoušet. Kokosové mléko patří mezi současné velké trendy v péči o vlasy. Že by sn...
Bojujte proti šedinám Každého z nás jednou čeká okamžik, kdy objeví první šedivé vlasy. Někoho to čeká ve stáří, někoho už ve dvaceti, jisté ale je, že existují možnosti, j...
Kdo je tricholog a proč k němu zajít? Nejen ženy, ale i muže trápí obtíže s vlasy a vlasovou pokožkou. Může se jednat o obtíže, se kterými nám nepomůže ani lékař nebo doporučované lékárens...
Příspěvek byl publikován v rubrice Péče o vlasy a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *