Jak pečovat o dredy – kompletní průvodce

Dredy, v podstatě zacuchané prameny vlasů, jsou životním stylem zdůrazňujícím lidskou osobnost. Mají dlouhou historii, která sahá až do dob starověkého Egypta. Módní vlna dredů se však rozmohla hlavně s érou Boba Marleyho. Co se péče o dredy týče, jde o velmi náročnou a hlavně nutnou záležitost. Jak tedy máme o dredy pečovat, abychom si nezničili vlasy?

Zdá se, že dredy nejsou nijak náročný účes, ale opak je pravdou. Pravda totiž je, že dredy vyžadují speciální péči, spíše jiný standard péče než vlastní přírodní vlasy. Rozdíl spočívá v mytí vlasů, používaných prostředcích a česání.

jak pečovat o dreadyJak pečovat o dredy, aby byly takhle hezké a dlouhé. © N/A

Mytí dredů

Základní otázkou v péči o dredy je, jak často bychom si je měli mýt. Dredy si bohužel či bohudík nesmíme mýt tak často jako běžné vlasy. Alespoň měsíc po vytvoření dredů bychom si je neměli mýt. Po prvním měsíci bez mytí můžeme přejít na častější mytí, přesto si vlasy můžeme mýt nejdřív po každých dvou týdnech.

Další rozdíl je v principu mytí dredů. Dredy bychom neměli mýt celé. Myjeme pouze pokožku hlavy, neboť dredy samotné mýt nepotřebují a speciální přípravky, kterých jsou dnes obchody plné, by je mohly rozmotat.

Přesto k mytí vlasů můžeme používat běžný šampón na vlasy, nejlépe kopřivový či bylinkový. Hlavně v žádném případě nepoužívejte kondicionér, dredy by se po něm mohly rozplést.

Dready a lupy

Dostaví-li se problém s lupy či svěděním hlavy, pokožku uklidníte březovou či lopuchovou vodou, kterou seženete v drogerii, lékárně a popřípadě si ji můžete vyrobit doma. Nepřejde-li tento problém po umytí březovou vodou, doporučuji koupit si speciální šampón, který vám jistě pomůže.

Úprava a barvení dredů

Pokud jste zvyklí si vlasy barvit, můžete si je barvit, i když si necháte udělat dredy. Jediným pravidlem je, že byste si je neměli barvit zhruba 2 až 3 měsíce od vytvoření dredů. Pozor však na syntetické dredy, ty se totiž barvit nesmí. Pokud však chcete změnit barvu syntetických dredů, můžete si je nechat přeplést.

Jak pečovat o dredy, aby vypadaly dobře

A jak bychom měli o dredy pečovat, aby vypadaly dobře celou dobu? Kromě vlastní péče budete muset pravidelně docházet do salónu, kde vám dredy upraví. Druhou možností je naučit se háčkovat. Háčkováním se upravují vylezlé vlásky a potřebujete k němu obyčejný háček z šicích potřeb. Zjednodušeně řečeno, prostrčíte háček dredem a volnou rukou upravíte vylezlé vlásky tím, že je obtočíte okolo, pak je natočíte na špičku háčku a zatáhnete dovnitř dredu.

Doporučení na závěr

Pokožku hlavy a dredy udržujte ve vlhkém stavu, aby se nepoškodily vlasy a netrpěla vaše pokožka. Vlhkého stavu docílíte pravidelným promazáváním dredů kvalitními oleji – rozmarýnový, jojobový či konopný, postačí i olivový.

Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on Google+
Příspěvek byl publikován v rubrice Péče o vlasy a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.
Vlasy a spánek – spí vaše vlasy dobře? Žijeme v době, ve které jsme si zvykli na poměrně krátkou dobu, kterou vyžaduje úprava našeho účesu. No ne vždy to tak bylo. V minulosti se nosily jin...
Správná péče o clip-in vlasy Jelikož módní trendy tíhnou k prodlužování vlasů, nebo alespoň některých pramenů a nikomu se nechce čekat, než vlasy dorostou, řešením se stává koupě ...
Trvalá ondulace – tipy na péči o ondulované vlasy Styl á la 80. léta se k nám pomalu vrací a s ním přichází také comeback trvalé ondulace vlasů. Jestliže už zvažujete, že byste si tuto klasi...
Péče o vlasy v zimě Nejen naše pleť, ale i vlasy v zimě vyžadují speciální péči. Jsou suché, roztřepené, elektrizující a ztrácení lesk, k čemuž nemalou dávkou přispívá ta...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *