Jak si vybrat správný šampon a kondicionér?

Na trhu, který je přeplněný vlasovou kosmetikou, je někdy velmi obtížné najít produkt vhodný pro určitý typ vlasů. Používáním mnoha různých přípravků a také díky tepelným úpravám se objevují problémy při zajišťování vhodné péče o vlasy. Najděte ten správný šampon a kondicionér pro vaše vlasy a vyřešte tak svou každodenní vlasovou péči.

Správný šampon a kondicionér

Základem péče o vlasy je správný šampon a kondicionér. Najděte ten, který vám sedne. © Foto: Paul Gill. Zdroj: www.hji.co.uk

Šampon a kondicionér pro suché vlasy

Suché vlasy ztrácejí elasticitu a působí jaksi bez lesku a života. Pokud trpíte suchými nebo poškozenými vlasy, vyhledávejte šampony a kondicionéry s krémovějším složením, které jsou bohaté na přírodní oleje (například kokosový či arganový) a proteiny. Výborně působí také šampóny s ovesným mlékem. Vyhněte se šampónům, které obsahují sulfáty, které vlasy zbytečně vysušují.

Šampon a kondicionér pro nepoddajné a kudrnaté vlasy

Přirozeně kudrnaté vlasy si často žádají více hydratace, proto rovněž neprohloupíte, pokud si pořídíte šampon s krémovějším složením bez sulfátů. Jedná se o šampony s nižší pěnivostí, které se zpravidla označují také jako „frizz free“.

Kontrole nad vlasy mohou pomoci produkty obsahující jojobový olej. Makadamiový olej zase hydratuje a zabraňuje vlasům čerpat vlhkost ze vzduchu, čímž se snižuje efekt poletujících vlasů.

Šampon a kondicionér pro větší lesk

Pro přirozený lesk a hydrataci vlasů je vhodné sáhnout po šamponech, které obsahují extrakt z magnolie. Magnolie napomáhá hydrataci a regeneraci vlasu a ten následně dokáže lépe odrážet světlo. Rovněž jsou vhodné šampony a kondicionéry bohaté na přírodní oleje.

Šampon a kondicionér pro větší objem a sílu

Větší objem a sílu dodají vlasům přípravky, které se pyšní obsahem proteinů, jako je například keratin či biotin. Jedná se o proteiny, které vlasům pomáhají získat sílu a zdravější vzhled. Pro větší objem skvěle působí také kosmetika s kolagenem.

Šampon a kondicionér pro mastící se vlasy

Jestliže vás trápí časté maštění vlasů, příčinou může být nános nečistot na pokožce hlavy. Zvolte proto čistící šampony či šampony zaměřené na vypadávání vlasů. Po odstranění těchto nečistot je ideálním pomocníkem šampon a kondicionér s obsahem kopřivy. Kondicionér ovšem vždy nanášejte jen ke konečkům!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
Příspěvek byl publikován v rubrice Péče o vlasy a jeho autorem je Lucka Vintrová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.
Kdo je tricholog a proč k němu zajít? Nejen ženy, ale i muže trápí obtíže s vlasy a vlasovou pokožkou. Může se jednat o obtíže, se kterými nám nepomůže ani lékař nebo doporučované lékárens...
Péče o kudrnaté vlasy od A po Z Každý typ vlasů vyžaduje jiný druh péče. A aby vaše vlasy vypadaly přirozeně zdravé a lesklé, je vhodné jim napomoci. Zejména pokud máte "od přírody" ...
Řídké vlasy a jak jim přidat objem Důvody proč jsou vlasy některých lidí hustší, jiných řidší, jsou zejména genetika, životní styl, péče, ale i stravování. S genetickými dispozicemi hod...
5 častých chyb, které vás dělají starší a jak je napravit Jako každý z nás stárne, tak každý i chce vypadat mladě a sexy tak dlouho jak je to jen možné. Proces stárnutí nezastavíme, můžeme jej však zpomalit a...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *