Jak urychlit růst vlasů?

Každá z nás občas zatouží po změně, a tak se rozhodneme nechat si narůst opravdu dlouhou a bohatou kštici. Jenže někdy to není tak snadné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Zvláště ženy, které jsou zvyklé své vlasy neustále upravovat, se mohou brzy setkat s lámavostí, a to je pak čekání na dostatečnou délku vlasů opravdu dlouhé. Zkuste naše tipy pro rychlejší růst vlasů.

Rychlejší růst vlasů

Urychlete růst vlasů. Vyzkoušejte naše tipy. © Richard Miles. Zdroj: www.hji.co.uk

Co ovlivňuje růst vlasů?

Vlasy nám za měsíc vyrostou zhruba o 1-2 cm a zdravému člověku jich za den vypadne až 100. Růst vlasů je ovlivněn mnoha faktory. Velký podíl na něm má genetika, ale značnou měrou na něj působí také naše stravovací návyky, naše psychika a samozřejmě to, jak se o své vlasy staráme. Základem by tedy jistě mělo být dodržování pitného režimu, konzumace ovoce a zeleniny, a vyhýbání se nadměrnému stresu.

Pečujte o vlasy zvenčí

Ano, ano, časté kulmování, žehlení a fénování není pro vlasy ničím úžasným a je lepší tyto procedury co nejvíce omezit. Když už se bez této úpravy neobejdete, rozhodně vsaďte na kvalitní ochranu před teplem a snažte se využívat co nejnižší teplotu. Kromě toho chraňte vlasy i před dalším poškozením, které mohou způsobit nekvalitní kartáče a hřebeny. Zainvestujte raději do těch přírodních. V neposlední řadě nezapomeňte na pravidelné zastřihování vlasů. Dostatečná péče a ochrana je pro dlouhé vlasy zkrátka naprostá nezbytnost.

Když chceme pořádně dlouhé vlasy, neocenitelným pomocníkem se nám může stát vlasový přípravek obsahující výtažky z břízy nebo kopřivy. Nejlépe je ovšem využít skutečně přírodních produktů, které by měly mít náležitou sílu. Zkuste si třeba takový jednoduchý „výluh“ z kopřivy (k dostání v obchodech s bylinkami) udělat samy doma, a poté lehce vmasírovat do vlasové pokožky. Podobné růst stimulující účinky by měla mít také káva. Vyzkoušejte vlasové přípravky s kofeinem nebo výluh z kořene zázvoru.

Vnitřní péče

Dlouhým vlasům napomáhají také vitaminy a minerály, proto se mnohdy neobejdeme bez nejrůznějších doplňků stravy. Nejdůležitější látky pro kvalitu vlasů jsou hořčík, křemík, selen a zinek. Můžete je koupit samostatně nebo jako součást doplňků stravy určených přímo k výživě vlasů. Oblíbený je například Revalid, Biohar nebo o něco dražší ale opravdu kvalitní Donna Hair. Rozhodně není pravidlem, že čím dražší přípravek, tím lepší výsledek. Každému vyhovuje něco jiného a je potřeba zkoušet.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
Příspěvek byl publikován v rubrice Péče o vlasy a jeho autorem je Lucka Vintrová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.
Péče o vlasy v zimě Nejen naše pleť, ale i vlasy v zimě vyžadují speciální péči. Jsou suché, roztřepené, elektrizující a ztrácení lesk, k čemuž nemalou dávkou přispívá ta...
Řídké vlasy a jak jim přidat objem Důvody proč jsou vlasy některých lidí hustší, jiných řidší, jsou zejména genetika, životní styl, péče, ale i stravování. S genetickými dispozicemi hod...
Zbavte se vypadávání vlasů – bylinky vám pomůžou Nejen mužů se týká velký strašák, kterým je vypadávání vlasů. Pokud nevěříte přípravkům dostupným na našem trhu nebo jste se již několikrát spálili, s...
Jak mít hebké vlasy přirozeně? Poradíme vám. Chcete mít hebké vlasy? Kdo by nechtěl. Každá žena touží mít hebké a hladké vlasy. Takový efekt se dá dosáhnout různými přípravky, ale ty ne vždy posl...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *