Kedy začať strihať malé deti

Už sa toho na fórach a v knihách o strihaní malých detí veľa popísalo. Každá matka má vlastnú skúsenosť, pretože každé dieťa je individuálne. Väčšina novorodeniatok sa narodí s prvými vláskami, ktorým skôr hovoríme chĺpky. V matkinom brušku plnili ochrannú funkciu. Niektoré detičky sa narodia s riadne hustými a tmavými vlasmi, iné majú prvotné ochlpenie úplne minimálne. S najväčšou pravdepodobnosťou tieto prvé vlásky do pol roka až roka samovoľne vypadnú.

Častokrát preto detičky počas prvého veku života nadobúdajú na hlavičke rôzne vtipné frizúry. Niektorým sa dokonca môžu vlásky tak zamotať, že sa vytvoria dredy.

dieťa prvé strihanie

© driki, zdroj: www.flickr.com

Problém s prvými vláskami dieťaťa

Pri nevypadaných prvých vláskoch alebo len prameňoch, vzniká okolo pol roku dieťaťa problém. Vlásky rastú a začínajú padať priamo do očí. Zavadzajú pri hraní, papaní či obliekaní. Pri dievčatkách sa ešte tento problém dá vyriešiť sponkami či gumičkami. Ale čo chlapci?

Niektoré teórie hovoria, že malým deťom sa vlasy nestrihajú do prvého rôčka. To aby boli vlasy dosť husté. Ale nikde to potvrdené nemáte a keď vidíte, že dieťa kvôli tomu nemôže fungovať, teórie idú bokom. Tak pokojne zoberte nožničky a dlhú ofinu mu cvaknite. Ak už bude dieťa riadne zarastené na celej hlavičke, tak jemne strojčekom ho podstrihnúť tiež môžete. V lete vám dieťa bude vďačné. Nebude sa toľko potiť a nebudú ho otravovať ani potničky na krku.

Holiť malým deťom hlavičku alebo nie?

Toto s nami kedysi robili naše matky. Po ukončenom prvom roku životu sa dieťaťu oholila celá hlavička. Vraj kvôli tomu, aby mu narástli silnejšie a hustejšie vlásky. Je to mýtus, ktorý nebol nikdy potvrdený. Dnes sa to už nerobí a každému dieťaťu narastú primerane husté a silné vlasy aj vzhľadom na zdedené gény. Prirodzene sa dieťatku vymenia novorodenecké vlasy za tie normálne a silnejšie. Sú aj prípady, kedy sa dieťa narodí s riadnymi tmavými hustými vlasmi a tie vôbec nevypadajú. Len strihaním sa postupne vymenia.

Takže rodičia, pokojne, ak je treba, pristrihnite svojej ratolesti vlásky. Prípadne aj riadne podstrihnite. Určite mu neublížite a narastú mu poriadne vlasy. Plešaté neostane. Matky mávajú povestný šiesty zmysel, a ten je dobré využiť aj v tomto prípade.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
Všetko o predlžovaní vlasov Čakanie, než vlasy narastú do požadovanej dĺžky, môže byť niekedy neznesiteľné. Pre tie, ktoré ale chcú mať dlhé vlasy okamžite, je tu jednoduché rieš...
Riedke vlasy a ako im pridať objem Riedke vlasy Dôvodmi prečo sú vlasy niektorých ľudí hustejšie, iných redšie, sú najmä genetika, životný štýl, starostlivosť, ale aj stravovanie. S ge...
Zbavte sa vypadávania vlasov – bylinky vám pomôžu Nielen mužov sa týka veľký strašiak, ktorým je vypadávanie vlasov. Ak neveríte prípravkom dostupným na našom trhu alebo ste sa už niekoľkokrát spálili...
Experiment: 2 mesiace bez umytia vlasov V tomto článku vám budem rozprávať o mojom experimente. Na začiatok však musím upresniť, že išlo o neumývanie vlasov šampónom ani iným prostriedkom na...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *