Lepšia mašľa do vlasov alebo z vlasov?

Čo sa vám páči viac: mašľa do vlasov alebo mašľa z vlasov? A čo tak skúsiť oboje? Samozrejme nie naraz… Témou tohto článku je ozrejmiť vám ako nosiť mašľu vo vlasoch, ako ju upevniť aby nespadla a ako urobiť mašľu z vlasov. Ak sa vám podarí skvelý účes, ktorý by sme vám mohli závidieť, budeme radi, ak nám pošlete fotku (cez email alebo Facebook skupinu).

Mašľa do vlasov

Mašľa do vlasov je stále v móde. Pred istým časom použila svetoznáma módna návrhárka Diane von Furstenberg vo svojej módnej kolekcii až nápadne veľké mašle:

mašľa do vlasov

Praktickejšie sú však menšie. Môžete si ich upevniť kdekoľvek na hlave, či už ako výrazný prvok účesu alebo len ako ukončenie vrkoču.

Mašľu do vlasov si môžete kúpiť, ale ak si ju vytvoríte sami, dosiahnete jedinečný originálny účes, na ktorý budete hrdá. Ako vytvoriť mašľu do vlasov? Budete potrebovať stužku, nožnice, ihlu a niť. Existuje bezpočet tvarov aké je možné dosiahnuť. Základným tvarom je jednoduchá stužka s dvomi slučkami – tie vytvoríte stočením a zároveň skrútením stužky (na videu nižšie od 1. do 25. sekundy). Zložitejšie tvary nájdete na Youtube (hľadajte „ribbon bow tutorial„).

Mašľu si upevníte sponkou, môžete si ju prišiť na gumičku do vlasov, prilepiť s čelenkou alebo obyčajne oviniete stužku okolo vlasov a uviažete mašľu.

Mašľa z vlasov

Mašľa z vlasov je obľúbený štýl účesu medzi celebritami – napríklad taká Lady Gaga či Paris Hilton si ho rady občas spravia. Čo myslíte, ktorá ho má krajší?

Možno si niektorí z vás myslia, že tento účes je zložitý – „ako tie vlasy vôbec môžu držať pokope v takom tvare?“. Opak je však pravdou. Mašľu z vlasov si spravíte jednoducho a pomerne rýchlo.

Ako urobiť mašľu z vlasov

Postupujte podľa návodu nižšie, krok za krokom:

  1. Vytvorte si vysoký cop, umiestnený na temeni hlavy. Nemusí byť úplne v strede, bočná mašľa má tiež svoje čaro.
  2. Vezmite tento cop a približne v tretine dĺžky od korienkov vlasy prehnite nadol a smerom dopredu, a znova stiahnite gumičkou pri temeni hlavy. Vznikne akýsi drdol, vpredu by ste mali mať zvyšok copu.
  3. Drdol rozdeľte na polovicu a roztiahnite do strán.
  4. Zvyšok copu spredu preklopte medzi polovice drdolu smerom dozadu. Zahnite a upevnite do gumičky drdolu.
  5. Následne starostlivo „zamaskujte“ vytŕčajúce vlasy a upevnite ich sponkami do vlasov. Vyformujte do tvaru, aký sa vám páči a môžete zafixovať lakom na vlasy.
  6. TIP: oddeľte pramienok vlasov z copu a neskôr ním obmotajte gumičku, aby ju nebolo vidno.

Celý proces si môžete pozrieť na obrázku nižšie (ďakujeme Tori z toritutorial.com):

mašľa z vlasov

Alebo si postup pozrite v nasledovnom videu:

Existuje aj zložitejší spôsob (viď. video nižšie), ktorý má tiež svoje výhody a aj viacero ďalších spôsobov ako si spraviť mašľu z vlasov. Experimentujte, skúšajte a uvidíte čo vám najviac vyhovuje.

Dámy, ktoré majú redšie vlasy, určite uvítajú pripínaciu imitáciu mašle z vlasov. Výhodou je, že vám stále ostane dosť vlasov na vytvorenie ďalšieho účesu a takouto kombináciou rozšírite dimenziu vášho nového účesu.

Hľadané výrazy: mašľa do vlasov, mašľa z vlasov, ako urobiť/spraviť/vytvoriť mašľu z vlasov, …

Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on Google+
Vlasové doplnky 2015/2016 Pred týždňom sme vám ponúkli ochutnávku módnych účesov konca roka 2015 a začiatku roka 2016, a dnes na tento článok nadviažeme, aby sme vás oboznámili...
Trblietky vo vlasoch alebo aj Glitter roots – trúfnete si na n... Počas posledných dní bol Instagram doslova zavalený fotografiami dievčat s takzvanými glitter roots - teda s trblietkami vo vlasoch, alebo ešte lepšie...
Unikátny účes pre malé princezné Ak hľadáte účes pre vašu dcéru a chcete, aby vyzerala ako princezná z rozprávky, doprajte jej ten pocit a vyskúšajte účes, ktorý vám predstavíme v tom...
Ako si vybrať účes na svadbu? Poradíme vám! Aký účes na svadbu? Pred touto otázkou stojí každá nevesta. Rozhodnutie nie je jednoduché a je potrebné zvážiť viacero aspektov, ktoré môžu výsledný d...

1 komentár pri “Lepšia mašľa do vlasov alebo z vlasov?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *