Maľovanie na vlasy – vlasové umenie, ktoré vás dostane

Móda sa neustále vyvíja a je potrebné prichádzať neustále s niečím novým. Zaujímavým trendom, ktorý sa pozvoľna dostáva do nášho povedomia, je maľovanie na vlasy. Tieto farebné obrazy sú naozaj jedinečnou technikou, ktorá dokáže zaručene upútať. S touto neobvyklou technikou akého si tetovania na vlasy prišla umelkyňa a vlasová stylistka Janine Ker. Pozrite sa na malú ukážku tohto umenia, ktoré sa iste veľmi skoro rozšíri aj u nás.

Maľovanie na vlasy

Maľovanie na vlasy ako netradičné umenie a módny trend. © Instagram user @janine_ker_hair. Zdroj: www.fashionisers.com

Maľovanie na vlasy – Jednoduché symboly

Mať taký malý dočasný symbol, ktorý by vyjadril moje pocity a ešte naviac oživil môj účes – to je veľmi lákavá myšlienka. Janine Ker na vytvorenie týchto tetovaní používa najmä zmývateľné farby na vlasy, takže, keď sa ozdoba prestane páčiť, nie je problém sa jej zbaviť. Ide o veľmi pôsobivú vlasovú dekoráciu, ktorá sa dá využiť na najrôznejšie príležitosti. Nádherne môže vyzerať napríklad vytetované“ srdiečko.

Tetovanie vo vlasoch

Decentné srdiečko. © Instagram user @thehairgypsy. Zdroj: www.fashionisers.com

Veľmi efektné sú ale tiež iné symboly, ktoré dopĺňajú zložitejšie účesy. Abstraktné obrazy slnka úžasne ozdobia elegantný drdol. Dnes už nepotrebujete ani výrazné spony do vlasov.

Vlasové tetovanie slnko

Symboly slnka namaľované na vlasoch. © Instagram user @polskey. Zdroj: www.fashionisers.com

Maľovanie na vlasy – Prírodné motívy

Súčasná popularita kvetov vo vlasoch sa neomylne prejavuje aj v tejto technike. Kvetinové motívy vytvorené dokonalou kombináciou farieb, vyzerajú na vlasoch skrátka božsky, či už sú obrazy vymaľované v ombré štýle, teda v spodnej vlasovej dĺžke, alebo na bočných prameňoch či na temene.

Maľované kvety ombré

Ombré kvety na vlasoch. © Instagram user @janine_ker_hair. Zdroj: www.fashionisers.com

Kvetované vlasové tetovanie

Motiv kvetov „vytetovaný“ na vlasoch. © Instagram user @janine_ker_hair. Zdroj: www.fashionisers.com

Kvety samozrejme nie sú to jediné. Medzi obľúbené prírodné motívy patria taktiež vtáky alebo motýle. Obrazy ideálne pre letné hudobné festivaly.

Vtáčie vlasové tetovanie

Populárny prírodný vtáčí motív. © Instagram user @cassandralee_hair. Zdroj: www.fashionisers.com

Obrazy motýľov na vlasoch

Obrazy motýľov zdobiace účes. © Instagram user @salonimagemd. Zdroj: www.fashionisers.com

Maľovanie na vlasy – Abstrakcia

Divoké a farebné vlasové abstrakcie sú úžasným prostriedkom pre sebavyjadrenie. Farebné obrazce na vlasoch môžu kompletne zmeniť váš štýl.

Krátke modré vlasy s tetovaním

Farebná abstrakcia. © Instagram user @janine_ker_hair. Zdroj: www.fashionisers.com

Pokiaľ ale ženy chcú predsa len zostať decentné, môžu sa nechať inšpirovať trendom farebných obrazcov v spodných vrstvách vlasov. Táto drobnosť umožňuje obraz rafinovane skryť aj ukázať pri vhodných príležitostiach.

Obrazec na vlasoch

Rafinovaná abstrakcia v podobe maľby. © Instagram user @djvictory. Zdroj: www.fashionisers.com

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
Účesy na ples, s ktorými zažiarite! Plesová sezóna je opäť predo dvermi. Okrem výberu šiat, lodičiek a kabelky by ste mali myslieť aj na vlasy. Účesy na ples sú tiež dôležitou súčasťou v...
4 športové účesy s vrkočmi – s nimi bude cvičenie zábavnejšie... Milovníčky športu iste nezaháľajú a aj v zime pravidelne cvičia. S prísľubom zlepšujúceho sa počasia sa chce vybehnúť von za trochou pohybu aj nám ost...
Crazy účesy – vtipné, smiešne účesy Tento článok je na webe LosHairos asi jediný, pri ktorom vám neodporúčame inšpirovať sa účesmi na priložených obrázkoch a fotkách. Tento článok je tot...
Najdlhšie vlasy na svete merajú vyše 5 metrov Snáď každý z nás z detstva pozná rozprávku o Zlatovláske. Táto deva so zlatými vlasmi bola uväznená vysoko vo veži a vlasy spustila dolu princovi, kto...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *