Módne retro účesy a ako na ne

Účesy inšpirované pin-up štýlom alebo hrivou Brigitte Bardot sú nadčasové, a teda neustále v kurze. Hľadáte neobvyklý účes pre každodenné nosenie alebo pre zvláštnu príležitosť? Retro účesy sú skvelou voľbou. Pozrite sa, ako ľahko ich dokážete vytvoriť.

Módne retro účesy

Stále módny a obľúbený retro účes. © Foto: Mike Owen.

Natupírované retro účesy

Hriva plná objemu, ktorá je navyše elegantne skrotená do copu – kto by odolal? A ako taký divoký cop vytvoriť? Najskôr je nutné vlasom dodať poriadny objem, čo môžeme urobiť votrením tužidlá do umytých vlasov alebo aplikáciou púdru pre objem do suchých vlasov. V druhom prípade je púder lepšie aplikovať v predklone. Vlasy v predklone začnite postupne tupírovať, dávajte ale pozor, aby ste to neprehnali. Vlasy musia byť na povrchu pekne uhladené. Potom už len stačí stiahnuť vlasy do copu (môžete vytvoriť aj extravagantnejší cop na boku). Aby objem aj celý efekt vydržal, vlasy na záver prelakujte.

Natupírovaný retro cop.

Narupírovaný cop. © Foto: Barry Jeffery.

Pomocou tupírovania môžete vytvoriť aj elegantný, ale jemne neupravený drdol. Stačí vlasy na temene natupírovať a zafixovať lakom. Zvyšok vlasov upevnite sponkami do drdola, pričom nechajte tiež niektoré pramene uvoľnené.

Retro drdol

Natupírovaný retro drdol. © Total beauty. Zdroj: www.totalbeauty.com

Hladko navlnený retro účes

Nielen 30., ale aj 40. a 50. roky sú znamením zvlnených vlasov. Základom je cestička na bok, ktorá celému účesu dodá ten správny šmrnc. Pre objemné hladké vlny treba vlasy prelakovať a potom natočiť na nahrievacie natáčky. Po uvoľnení vlasov z natáčok je polovica práce za vami a stačí už len prečesať do požadovaného tvaru a znovu prelakovať.

Objemné uhladené retro vlny

Hladké objemné vlny. © Hji.

Pre hladké vlnky á la 30. roky môžete využiť napríklad len žehličku, kulmu alebo klipy, ktoré vytvoria vlnky zvlášť v prednej časti hlavy.

účes vlny 30. roky

Sexy vlny v štýle 30. rokov. © Hji.

Pin-up štýl účesov

Pin-up účesy sú neobyčajne extravagantné a príťažlivé. Pre krátke aj stredné vlasové dĺžky sa môže skvele hodiť uviazanie šatky. Ženy s dlhšími vlasmi si môžu urobiť drdol a následne z predných prameňov za pomoci kulmy či žehličky a laku na vlasy vytvoriť klasickú retro vlnu.

Pin-up úšes so šatkou.

Šatka vo vlasoch v pin-up štýle. © Total beauty. Zdroj: www.totalbeauty.com

Retro pin-up štýl

Pin-up vlasy zmotané do drdolu. © Total beauty. Zdroj: www.totalbeauty.com

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
10 svadobných účesov s klobúkom Svadobné účesy s klobúkom nie sú bežnou voľbou neviest. Je to asi aj škoda, keďže svadobné klobúčiky dokážu dodať šmrnc a eleganciu, zakryť nedostatky...
Vlasové doplnky 2015/2016 Pred týždňom sme vám ponúkli ochutnávku módnych účesov konca roka 2015 a začiatku roka 2016, a dnes na tento článok nadviažeme, aby sme vás oboznámili...
Krátke účesy ako ich nosia známe ženy Hovorí sa, že dlhé vlasy sú pre mužov príťažlivejšie a viac sexy. Pravdou však ostáva, že mnohé známe ženy majú krátke vlasy a nosia krátke účesy. Nie...
Jarné účesy pre ženy – krátke aj dlhé Prišla jar a s ňou aj plno zmien, ktoré zavítali nielen do prírody, ale sú vidieť všade okolo nás. Už niekoľko dní som stála pred zrkadlom a hovorila ...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *