Řídké vlasy a jak jim přidat objem

Důvody proč jsou vlasy některých lidí hustší, jiných řidší, jsou zejména genetika, životní styl, péče, ale i stravování. S genetickými dispozicemi hodně nenaděláte, ale ostatní můžete ovlivnit. Proto neváhejte a přečtěte si o tipech a tricích jak přidat objem řídkým vlasům.

jak přidat objem řídkým vlasům

Christina Ricci ví jak přidat objem řídkým vlasům. © Solarpix.com

V první řadě je důležitá výživa, tedy správná strava s dostatkem vitamínů a minerálů. Také eliminováním stresujících situací, přiměřeným odpočinkem a zdravým pohybem vykročíte tím správným směrem. Tyto změny působí zevnitř a jejich účinek je třeba posilovat i zvenku, a to péčí o vlasy samotné.

Střih pro řídké vlasy a jejich mytí

Základem je střih. Ten by měl by vzdušný, nejlépe postupně prostříhaný, aby jednotlivé prameny vlasů byly „lehčí“ a „nadýchanější“. Dlouhé vlasy stejné délky mohou působit dojmem, že jsou bez objemu.

Šampony pro objem vlasů obsahující speciální látky, které vlasy nadzvednou, a přípravky se silikonem a keratinem poslouží jako velmi dobrá podpora. Pokud se vaše vlasy častěji mastí, umývejte je každý den. Abyste však zabránili přílišnému vysoušení a usnadnily jejich rozčesávání a úpravu, používejte při mytí trochu kondicionéru, který naneste jen na konečky vlasů.

Před vysušením zkuste aplikovat malé množství pěnového tužidla. Řídké vlasy sušte buď přirozeným způsobem a občas je jemně rozstrapaťte prsty nebo pomocí fénu na vlasy. Použijte střídání chladnějšího a teplejšího vzduchu, čímž vlasy méně zatížíte. Abyste podpořili při sušení účinek tužidla, vyzkoušejte jednoduchý trik. Předkloňte se a vlasy jemně rozstrapaťte prsty, následně vysušte. Takto se vám je podaří mírně nadzvednout u kořínků a výsledný účes bude působit objemnější.

Úprava a přidání objemu řídkým vlasům

Řídké vlasy zbytečně nezatěžujte množstvím přípravků, ale pokud je to nutné, účes upravte do požadovaného tvaru menším množstvím laku na vlasy. Gely a vosky jsou těžší a rychleji vlasy mastí.

U některých účesů můžete zvolit i tupírování, avšak s mírou, aby váš výsledný vzhled působil sice objemněji, ale ne nepřirozeně, a aby vlasy nebyly zamotané.

Optické přidání objemu řídkým vlasům

Opticky přidá na objemu i melírování. Výrazně světlejší pramínky vlasů, jakož i jemnější zesvětlení o 2 odstíny jsou tedy praktickými pomocníky.

řídké vlasy přidat objem

Cameron Diaz má řídké vlasy, ale ví jak na to. © Evan Agostini/Getty Images

Dalším způsobem jak přidat vlasům hustotu jsou tzv. clip vlasy. Výběr je opravdu velký, různé délky a barev. Clip vlasy se dají i přebarvit a pokud se o ně staráte a jsou kvalitní, vydrží poměrně dlouho. Jsou jednoduché na nošení, stačí je jen připnout na vaše vlastní vlasy tak, aby nebylo vidět sponky, kterými jsou připevněny. Takto přidáte objem účesu tam, kde potřebujete a večer je pouze odepnete z vlasů. Pokud však máte skutečně velmi jemné vlasy a clipy by je zatěžovaly, zvolte menší pramínky.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
Vypadávání vlasů – strašák, se kterým se dá bojovat Nadměrné vypadávání vlasů je strašákem mnoha z nás. Vlasy nás provázejí téměř po celý život, ale dříve či později si začneme všímat jejich úbytek. Ten...
Kreativní dámské copy, culíky a ohony Dámský cop z vlasů Dámské copy se nejlépe vytvářejí z dlouhých vlasů. Je to oblíbený druh účesu milionů žen po celém světě. A protože je tolik nostit...
4 účesy s drdolem, které si oblíbíte Některé ženy nosí drdol často, jiné vůbec ne. Podle nás je pestrou obměnou vašeho účesu, protože účes s drdolem na první pohled zaujme a má mnoho vari...
5 častých chyb, které vás dělají starší a jak je napravit Jako každý z nás stárne, tak každý i chce vypadat mladě a sexy tak dlouho jak je to jen možné. Proces stárnutí nezastavíme, můžeme jej však zpomalit a...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *