Rihanna a jej účesy v priebehu kariéry

Rihanna je celosvetovo uznávaná a známa speváčka. Narodila sa v roku 1988 na Barbadose, ostrove v Karibiku, z ktorého si zobrala svoju vášeň a energickosť do Spojených štátov amerických. Jej kariéra speváčky sa začala koncom roku 2003, keď podpísala kontrakt so štúdiom, ktoré založil rapper Jay-Z. Odvtedy svojim spevom teší nielen mladých ľudí od Havaja, cez Európu až po Japonsko. Podobne ako sa vyvíjala jej úspešná kariéra, vyvíjali sa aj účesy, ktoré nosila. A práve účesy Rihanny sú témou tohto článku.

Rihanna – účesy po rokoch

Rok 2005

Rok 2005 znamenal pre Rihannu prelomový rok. Odvtedy sa z nej stala speváčka v stredobode pozornosti viacerých fotografov. V júni 2005 (vtedy ako 17 ročná), dva mesiace po tom, ako vydala svoj debutový singel Pon de Replay, vyzerala takto (kliknutím zväčšíte fotografiu):

© PA

O niečo neskôr s dlhými vlnitými vlasmi:

© Getty Images

Je ťažké si dnes predstaviť Rihannu s týmto účesom, ktorý mala v auguste 2005 na odovzdávaní cien World Music Awards:

© PA

V septembri 2005 na B.E.T Celebrity Relief Telethon s účesom s ofinou:

© PA

Rok 2006

Z dievčaťa sa stáva dáma. V auguste 2006 mala na odovzdávaní MTV Video Music Awards v New Yorku krásne zvlnené vlasy s objemom s mahagónovou farbou a pomaly sa stáva sexsymbolom:

© Rex Features

V novembri mala zas dlhé tmavohnedé kučeravé vlasy na odovzdávaní cien World Music Awards v Londýne:

© Rex Features

Rok 2007

Začiatkom roka 2007 mala Rihanna ešte stále dlhé vlasy, tentokrát rovné. Vyzerala ako princeznička, čo poviete?

Rihanna účesy

© Profimedia.cz

Vo februári 2007 na odovzdávaní cien Grammy v Los Angeles už nosila mikádo účes s hnedým ombre odtieňom vlasov:

© Rex Features

V marci si prefarbila vlasy na čiernu, no ostala pri mikádo účese. Takto sa ukázala na Kids’ Choice Awards. Tento účes jej naozaj veľmi pristane a je nadčasový:

 

© PA

V júni si vlasy trochu skrátila a pridala rovnú ofinu vpredu. Tento bob účes mala na MTV Movie Awards 2007:

rihanna účesy 2007

Rok 2008

Po celý rok 2008 sme mali možnosť Rihannu vidieť s účesom s dlhšou ofinou a po boku vyholenými vlasmi. Prvá fotografia je z februára (galavečer na podporu Unicefu), druhá z júna (2008 BET Awards) a tretia z novembra (Unicef’s 2008 Snowflake Lighting).

(po kliknutí sa náhľady zväčšia; © Rex Features)

Rok 2009

Rok 2009 sa nesie opäť v znamení krátkych vlasov, resp. na boku ostrihaných s dlhšími na temeni. V júni mala takýto účes s pätkou:

© Rex Features

Na módnej prehliadke Christian Dior spring/summer 2010 show v Paríži v októbri 2009. Tentokrát s čiernymi vlasmi s blond melírom.

© Rex Features

Rok 2010

Rihanna vyhrala cenu International Female Artist of the Year (medzinárodná umelkyňa roka) na NRJ Music Awards. Cenu si bola prevziať na galavečeri, ktorý sa konal v januári 2010, s takýmto účesom:

© Rex Features

V marci 2010 na ECHO awards v Berlíne sa jej účes nevydaril. Na hlave mala niečo takéto:

© PA

V júni u nej nastala radikálna zmena a rozhodla prefarbiť si vlasy na višňovo červenú.

© Rex Features

Postupne si nechávala opäť narásť dlhšie vlasy a skúšala rôzne odtiene červenej až ružovej. Takýto účes so šatkou mala v novembri 2010:

© Rex Features

Ešte koncom roku 2010 sa stihla ukázať s takýmto kučeravým afro účesom:

© N/A

Rok 2011

V máji 2011 si vlasy zaplietla do vrkoču na strane hlavy pri otváraní výstavy Savage Beauty v Metropolitan Museum of Art v meste New York. Predpokladáme, že tu mala predlžované vlasy.

© Getty Images

Koncom mája 2011 mala tento retro účes, ktorý jej siahal zozadu až po pás.

Rihanna, © Rex Features

V auguste 2011 predstavila svoju voňavku Reb’L Fleur v Londýne. Červenú farbu vlasov vymenila za orieškovo hnedú.

© Rex Features

Rok 2012

Rihanna prekvapila svojím účesom na odovzdávaní cien Grammy vo februári 2012. Odfarbila si vlasy na blond – farbu, ktorú ešte nikedy nepoužila v takej miere, s odrastajúcimi hnedými vlasmi na temeni.

rihanna-hairstyles-2012

© Rex Features

Takýto ležérne elegantný účes mala na predstavení kolekcie Stelly McCartney počas londýnskeho týždňa módy. Blond vlasy mala až do apríla.

rihanna-2012-hairstyle

© Rex Features

Po blond nasledovala čierna farba. Na premiére filmu Battleship v Austrálii v apríli 2012 si zvolila takýto účes s drdolom:

© Wenn

V máji na galavečeri Met Ball mala takýto asymetrický účes zložený z drdolov:

© Rex Features

September 2012 priniesol ďalšiu radikálnu zmenu. Rihanna sa rozhodla skrátiť si vlasy. Svoj nový štýl predstavila na MTV Video Movie Awards.

rihanna účesy vlasy

© Abaca

Radosť z krátkych vlasov ju asi nenapĺňala, tak počas októbra až novembra nosila predĺžené vlasy. Ostala však pri čiernej farbe. Napríklad takto vyzerala na predávaní ocenenia Muž roka časopisu GQ v novembri 2012:

© Rex Features

Rok 2013

Prvá polovica roku 2013 sa u vlasov Rihanny nesie v podaní ombre vlasov. V januári 2013 sme ju mali možnosť vidieť s clip-in predĺženými vlasmi, pričom na boku mala stále svoje krátke:

© Splash

Vo februári sa objavila so zvlnenými vlasmi na udeľovaní cien Grammy v Los Angeles.

© Getty Images

V júli 2013 na módnej prehliadke značky Chanel s kolekciou pre jeseň/zimu 2013-14 v Paríži.

© Rex Features

Ďalšie účesy Rihanny budeme postupne pridávať. Už teraz sme zvedaví čím nás opäť prekvapí.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
20 účesov pre polodlhé vlasy Účesy pre polodlhé vlasy je niekedy ťažké presne určiť. Neexistuje žiadna presná hranica, ktorá hovorí, že účes už nie je krátky a ani že ešte nie je ...
Dámske účesy 2015 – módne trendy Už viete, ako vyzerajú trendy dámske účesy 2015? Buďte o krok napred a zistite, aké účesy budú vysoko módne počas celého roka 2015. Predstavíme vám na...
Zelený melír – áno či nie? Možno práve teraz aj vy uvažujete, že si dáte zelený melír, ale neviete sa rozhodnúť, či áno alebo nie. Nedostanete jednoznačnú odpoveď, no dúfame, že...
Revolúcia vo farbení vlasov: Čo je color-melting? V dnešnej dobe má s farbením vlasov skúsenosti veľká väčšina žien a dokonca aj mužov. Je však nutné povedať, že s meniacimi sa trendmi prechádzajú urč...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *