Skvelé dámske účesy s ofinou

Ak si porovnáte účes s ofinou a bez ofiny, zistíte, že je medzi nimi značný rozdiel. Dámske účesy s ofinou majú totiž takú vlastnosť, že zmenia vzhľad ženy behom okamihu. Ak teda túžite po zmene, no nevyžadujete nič radikálne, skúste sa pohrať s ofinou. V tomto článku vám poradíme ako na úpravu ofiny, čo s ňou a ukážeme vám príklady a inšpirácie na fotografiách.

K akým tváram pasuje účes s ofinou?

účesy s ofinou rovná do bokuOfina mení celkový výzor človeka aj preto, že skracuje tvár. Hodí sa hlavne ženám s dlhšou tvárou, predĺženými rysmi, dlhším nosom. Ak sa zaujímate o podrobnejšie informácie o tom, aká ofina sa hodí k vašej tvári, prečítajte si o dámskych účesoch podľa tváre. Tu len zhrnieme zopár pravidiel.

Ak máte oválnu tvár, hodia sa vám krátke ofiny alebo pre dlhšie vlasy ofiny do boku. Ak je vaša tvár okrúhla, ofiny radšej nenoste. Pre ženy so štvorcovou tvárou odporúčame dlhšie ofiny (aj keď máte krátky účes), prípadne postupne zošikmené alebo nosené do jednej strany. Ak máte obdĺžnikovú tvár, ofina je pre vás takmer nevyhnutnosťou. Svedčia vám asymetrické ofiny, rovné ofiny, ale napríklad aj kučeravé. Dámy s trojuholníkovou tvárou si obľúbia nosiť účesy so šikmou ofinou, pri krátkych vlasoch však ofinu neodporúčame. Srdcový typ tváre je veľmi zriedkavý, preto máte výhodu jedinečnosti, ak takúto tvár vlastníte. Hodia sa vám jemné, prestrihané ofiny do boku. Aj pre vás platí obmedzenie pri krátkych účesoch – radšej bez ofiny.

Pri účesoch s ofinami tiež platí, že ak máte redšie vlasy, krajší vzhľad účesu dosiahnete kratšou ofinou a pri objemnejších účesoch zas dlhšou, smerujúcou do strany.

Účesy s rovnou ofinou

Rovná ofina skracuje tvár najviac. Čím kratšie vlasy máte, tým kratšiu ofinu voľte. Obmedzením dĺžky ofiny je vaše čelo, nechcete predsa, aby ste nič nevideli. Preto najdlhšia ofina bude siahať po obočie.

dámske účesy s ofinou

Polodlhý mikádo účes s rovnou ofinou, © N/A

Účesy s ofinou do šikma

Šikmá ofina vám dodá energickejší výzor. Je veľmi vhodná pri krátkych mikádo účesoch. Šikmo ostrihať ofinu tak, aby bola dokonalá, je náročnejšie, obráťte sa radšej na kadernícky salón. Môžete si namiesto zošikmenia spraviť „schody“, nehovoriac o možnom vypichnutí oka nožnicami.

Účesy s dlhšou ofinou do boku

Ak máte ofinu pod úroveň obočia, automaticky si ju budete česať nabok, aby vám nezavadzala. Ofina na bok sa hodí k oválnejším prvkom vašej tváre. Prakticky je jedno, do ktorej strany si ju budete česať, no vraví sa, že človek má krajšiu jednu stranu tváre. Ak sa vám zdá, že ste krajšia zľava, ofinu si češte doprava, aby vám tá strana vynikla; a naopak.

účesy s ofinou do boku Selena Gomez

Selena Gomez s účesom s ofinou do boku, © N/A

Ako vidíte, účesy s ofinou prinášajú nekonečnú variabilitu, ktorá vás neprestane nudiť. Nezabudnite si vždy aj zafixovať tvar ofiny buď lakom alebo gélom na vlasy.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
Dámske účesy jeseň/zima 2015-2016 Nová sezóna, nové trendy. Je čas na nový štýl, a čo iné vám ho pomôže vykúzliť lepšie ako nový účes! Nechajte sa zlákať šmrncom chladnej sezóny a inšp...
Dámske účesy 2017: trendy, strihy, štýly! Dámske účesy v roku 2017 sú plné vlasových úprav rôznych druhov a štýlov. Vyžadujú väčší zásah a dlhšiu dobu prípravy. Ak však patríte medzi ženy, kto...
Kreatívne dámske chvosty a copy Dámsky chvost z vlasov - cop Dámske copy, či spisovne dámske chvosty, sa najlepšie vytvárajú z dlhých vlasov. Je to obľúbený druh účesu miliónov žien...
Nebezpečne zložité účesy V tomto článku vám ukážeme niektoré až nebezpečne zložité účesy. Väčšinou ide o spoločenské účesy, keďže je ich vytvorenie zdĺhavé a náročnejšie ako t...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *