Vypadávání vlasů – strašák, se kterým se dá bojovat

Nadměrné vypadávání vlasů je strašákem mnoha z nás. Vlasy nás provázejí téměř po celý život, ale dříve či později si začneme všímat jejich úbytek. Tento proces se někdy nedá ovlivnit, zvláště když je způsoben genetikou, ale častokrát je možné jej zpomalit nebo dokonce zastavit. Jak? Čtěte dál a dozvíte se více.

vypadávání vlasů u žen

© Spencer Heyfron, zdroj: www.womenshealthmag.com

Na začátku je třeba si uvědomit, že každému člověku denně vypadne 50 – 100 vlasů, což je normální. Vypadávání vlasů po umytí nebo u žen po porodu, zejména během kojení, je běžné. Pokud se vám však bude zdát, že je to horší než by mělo, zajděte raději k doktorovi.

Vypadávání vlasů – jaké jsou příčiny?

Příčin, proč nám vlasy nadměrně padají, je několik. S některými z nich jste se pravděpodobně setkali i vy. Mezi nejznámější patří:

Genetika – dědičnost neovlivníte. Pokud trpěl váš otec plešatostí, nesmíte se divit, když budete mít podobné problémy i vy. Vypadávání vlasů v různé míře časem postihne 70% mužů a až 50% žen. U mužů začíná vypadávání při spáncích, u žen řídnou vlasy rovnoměrně.

Věk – nejen vaše kosti, ale stejně i vlasy postupem času slábnou. To se projevuje na jejich vypadávání, případně řídnutí. Věk a dědičnost nemůžete nijak zvrátit.

Stres – tento faktor máte ve svých rukou. Stres plynoucí především z namáhavého zaměstnání či špatné rodinné situace vás může připravit nejen o nervy, ale i o vlasy. Pokud se ho nezbavíte nebo neomezíte stresové situace, připravte se na to, že vypadávání vlasů se stane součástí vašeho života. Klid je tak klíčem k bujné a husté hřívě.

Strava a životní styl – pokud patříte k té hezčí polovině lidstva, možná jste někdy začali experimentovat s drastickou dietou. Taková náhlá a razantní změna životního stylu může způsobit i vypadávání vlasů, naštěstí jen dočasné. Také vám mohou chybět některé vitaminy nebo minerální látky. I zde tedy platí, všeho s mírou a vyváženě.

Přehnaná péče – bod, který se týká především žen. Časté barvení agresivními přípravky, každodenní používání žehličky či kulmy, vaše vlasy nadměrně zatěžuje a poškozuje. A ty se s vaší hlavou časem rozloučí. Dejte jim dostatečný prostor k regeneraci.

vypadávání vlasů u mužů pleš

Vypadávání vlasů může vést až k plešatosti, © N/A

Jak se vyvarovat ztrátě vlasů?

Ne každá příčina vypadávání vlasů je zjevná a snadno rozpoznatelná. Základem je méně stresu, dobrá strava a přiměřené použití přípravků na vlasy. Pokud byste chtěli nějaké doplňky na výživu vlasů, na trhu je najdete velké množství. Všechny přípravky mají své vlastní receptury, ale není nad osvědčená doporučení. Měli byste zvýšit příjem vitaminu A, zinku, železa a selenu, a to hlavně z přírodních zdrojů. Pokud tak učiníte, vašim vlasům zaručeně pomůžete.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
Příspěvek byl publikován v rubrice Péče o vlasy a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.
5 tipů pro krásnější vlasy! Naše vlasy jsou povětšinou jedna z prvních věcí, která upoutá pozornost ostatních. A přesně z toho důvodu vyžadují naše vlasy stejnou (ne-li větší) pé...
Péče o vlasy v zimě Nejen naše pleť, ale i vlasy v zimě vyžadují speciální péči. Jsou suché, roztřepené, elektrizující a ztrácení lesk, k čemuž nemalou dávkou přispívá ta...
Zbavte se vypadávání vlasů – bylinky vám pomůžou Nejen mužů se týká velký strašák, kterým je vypadávání vlasů. Pokud nevěříte přípravkům dostupným na našem trhu nebo jste se již několikrát spálili, s...
Péče o barvené červené vlasy – rady a tipy Velké množství žen si v současnosti pohrává s odstínem svých vlasů. Díky těmto experimentům si ovšem vlasy žádají zvýšenou péči. A pokud vás podzimní ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *