Zázračné bylinky pre krásne vlasy

Často míňame nemalé peniaze za vlasovú kozmetiku, ktorá je však plná chemických látok. V zime je navyše starostlivosť o vlasy oproti letu dosť podceňovaná. Vyskúšajte generáciami overené bylinky, ktoré majú blahodarný vplyv na vlasový porast aj pokožku hlavy. Okrem toho sú sušené bylinky za veľmi priaznivé ceny ľahko k dostatiu v špecializovaných obchodoch. Taktiež ich použitie nie je nijak zložité.

Bylinky pre krásne vlasy.

Bylinky dokážu poskytnúť blahodárnu výživu vlasom aj pokožke hlavy. © Sean McGrath. Zdroj: www.flickr.com

Ako bylinky používať

Bylinky majú naozaj široké spektrum uplatnenia. Môžu sa hodiť, ak si hodláte vyrábať vlastnú kozmetiku, teda šampóny, masky či toniká, alebo poslúžia aj pre oveľa jednoduchšie účely. Veľmi jednoduchým variantom sú olejové zábaly. Stačí si len zobrať za hrsť sušených byliniek alebo zmesi byliniek, zaliať cca ¼ l olivového oleja a nechať uležať v dobre uzavretej nádobe na tmavom mieste. V ideálnom prípade nechajte bylinky lúhovať aspoň dva týždne, budú potom mať silnejší účinok. Neskôr už len stačí aplikovať bylinný olej na vlasy a nechať pôsobiť asi 20 minút. Ďalšou možnosťou sú napríklad bylinné odvary, ktorými sa vlasy oplachujú po umytí.

Bylinky pre mastné vlasy

Málokto má v dnešnej dobe čas umývať si vlasy každý deň. Vyskúšajte bylinky, ktoré pomôžu zbaviť sa problémov s mastnými vlasmi. V boji proti mastnej pokožke hlavy skvele pomáha žihľava, ktorá navyše zvyšuje lesk vlasov a zabraňuje ich vypadávaniu. Rovnako dobre môže pomôcť tiež palina. Ďalšími šikovnými pomocníkmi sú koreň lopúcha (preslávený svojimi antimikrobiálnymi účinkami a podporou rastu vlasov), harmanček pre silu vlasov či listy jahôd.

Bylinky pre suché vlasy

Zvlášť v zimnom období dostávajú vlasy zabrať a ľahko sa vysušia a lámu. Napríklad púpava lekárska napomáha regenerácii vlasov. Výživu zničeným vlasom poskytne všestranný rozmarín aj kvet bazy čiernej. Kvet ruže dodá vlasom stratený lesk.

Bylinky pre problematickú pokožku hlavy a ďalšie nepríjemnosti

Ak trpíte na veľmi citlivú, svrbivú alebo podráždenú pokožku hlavy, vyskúšajte levanduľu alebo kvet nechtíka. Dezinfekčné účinky vám poskytne a lupinám zabráni mäta. Podobné účinky v boji s lupinami má tiež šalvia, ktorá navyše uľahčuje rozčesávanie, rovnako ako bazalka. Petržlen podporuje vlasový rast.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *