Zbavte sa vypadávania vlasov – bylinky vám pomôžu

Nielen mužov sa týka veľký strašiak, ktorým je vypadávanie vlasov. Ak neveríte prípravkom dostupným na našom trhu alebo ste sa už niekoľkokrát spálili, zverte sa do rúk prírody. Vyskúšajte jednoduché triky a bylinky, ktoré udržia vlasy zdravé, silné, zabránia vypadávaniu a navyše podporia rast vlasov.

Vypadávanie vlasov

Vypadávanie vlasovů – zbavte sa tohoto straiaka pomocou byliniek! © Helga Weber. Zdroj: www.flickr.com

Čo robíme zle?

Nezanedbateľný vplyv na vypadávanie vlasov má samozrejme genetika a hormonálna nerovnováha. To však neznamená, že by bol boj proti úbytku vlasov beznádejný. K vypadávaniu vlasov samozrejme prispieva stres, ktorý zvyšuje produkciu voľných radikálov, fajčenie, ktoré spomaľuje krvný obeh, aj nedostatočný pitný režim. Mnoho ťažkostí môže vyriešiť vyvážená strava bohatá na bielkoviny (napr. mäso, strukoviny, celozrnné pečivo) alebo užívanie vitamínových doplnkov.

Hoci týmto problémom trpia častejšie muži ako ženy, tiež ženy môžu zaznamenať úbytok vlasov vďaka nešetrnému zaobchádzaniu a nadmernému používaniu tepelných prístrojov. Vlasy, ktoré majú zhoršenú kvalitu, sú k vypadávaniu náchylnejšie.

Problém mužov spočíva najmä v už spomínaných genetických predispozíciach. Na druhú stranu muži problém často nevedomky zhoršujú. Keď mužom začínajú vypadávať vlasy, mnoho z nich redukuje ich česanie v domnení, že tým plešatenie eliminujú. Opak je však pravdou, pretože je nutné pravidelným a šetrným česaním prekrvovať vlasovú pokožku. Nie je preto potrebné sa báť tiež masáží hlavy.

Bylinky proti vypadávaniu vlasov

Asi najznámejšou rastlinkou, ktorá sa s úbytkom vlasov vie dobre vysporiadať, je lopúch. Lopúch pomáha nielen pri padaní vlasov, ale aj pomôže rýchleho mastenia sa vlasov, zrýchľuje ich rast a dodáva ľahký objem. Koreň či list lopúcha kúpite bežne v predajniach s bylinkami. Vhodné je výluhom z lopúcha preliať vlasy po umytí a jemne vmasírovať. Riešením môže byť tiež lopúchový olej.

Odvar z lopúcha môžete prestriedať aj s odvarom zo žihľavy. Žihľava tiež zabraňuje nadmernému masteniu vlasov, dokáže si poradiť so svrbením a mastnými lupinami. Ak máte však veľmi suché vlasy, dajte si na žihľavu pozor.

Nič nepokazíte ani kapucínkou, ktorá má protiplesňové a antibakteriálne účinky. Ďalej je veľmi populárna levanduľa, rozmarín či tymián.

Pre udržanie hormonálnej rovnováhy by ženy mali vyskúšať napríklad maliny či nechtík, muži zase dub alebo kotvičník.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
Ako bojovať proti šedinám Každého z nás raz čaká okamih, kedy objaví prvé šedivé vlasy. Niekoho to čaká v starobe, niekoho už v dvadsiatich, isté ale je, že existujú možnosti, ...
Experiment: 2 mesiace bez umytia vlasov V tomto článku vám budem rozprávať o mojom experimente. Na začiatok však musím upresniť, že išlo o neumývanie vlasov šampónom ani iným prostriedkom na...
Farbiaci šampón na vlasy – sprievodca farbením Premýšľate o novej farbe vlasov, no netrúfate si na klasickú farbu na vlasy? Požadujete šetrnejšiu metódu, po ktorej sa vám budú krásne lesknúť vlasy?...
Fén s difúzorom – ako na to? Máme odpoveď Difúzor je nadstavec na sušič vlasov, ktorý je kruhového tvaru s väčšou plochou, s dierami, ktoré umožňujú rovnomerné prúdenie vzduchu. Fén s difúzoro...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *