10 svadobných účesov s klobúkom

Svadobné účesy s klobúkom nie sú bežnou voľbou neviest. Je to asi aj škoda, keďže svadobné klobúčiky dokážu dodať šmrnc a eleganciu, zakryť nedostatky, prípadne poslúžiť ako dekoratívny doplnok, ak sú menšie. V tomto článku si teda ukážeme ako taký svadobný účes s klobúkom môže vyzerať.

Veľký svadobný klobúk

Veľký klobúk na svadbu je krásny módny doplnok. Čím väčší bude mať priemer, tým jemnejšie by mal byť urobený, miestami až priesvitný, aby svojou váhou nevestu neznervózňoval. Pri výbere veľkého klobúka sa tiež uistite, či dobre drží tvar, aby vám nepadal do tváre. Dobrou voľbou účesu sú vlasy v drdole, nevhodné sú napríklad vrkoče.

svadobné účesy s klobúkom

Zdroj: www.vogue.es, © Pablo Latorre

Klobúčik so sieťkovaným závojom

Ku klobúku si ako nevesta môžete pripevniť napríklad aj závoj. Takýto sieťkovaný je vzdušný, nezahaľuje príliž tvár, no stále spĺňa svoju funkciu. Viac o svadobných účesoch so závojom sa dočítate v archíve článkov o svadobných účesoch. Vhodné sú menej objemné, decentné účesy, klobúk so sieťkou tak bude dobre držať na hlave. Ofina je tiež nežiadúca, zakrývala by veľkú časť tváre.

svadobný účes s klobúkom a závojom

© EK Wedding Accessories

Kontrast: čierny klobúk k bielym šatám

Tento jednoduchý rustikálny klobúk tmavej farby dobre kontrastuje s bielymi šatami. Účes nevesty spočíva v bočnom drdole s ofinou. Spolu tak vytvárajú oku lahodiacu kombináciu.

svadobný účes s čiernym klobúkom

Zdroj: www.elizabethannedesigns.com, © Kirsten Ellis

Zlaďte klobúk so šatami

Ak ste sa rozhodli pre inú farbu svadobných šiat ako tradičnú bielu, nezabudnite zladiť aj klobúk. Na fotografii nižšie fotomodelka Trish Goff predvádza blankytne modré svadobné šaty s objemným klobúkom rovnakej farby. Dlhé rozpustené vlasy pri šatách s odhalenými ramenami boli dobrou voľbou kaderníka. Pekne by vyzeral aj účes bez ofiny.

svadobné účesy s klobúkom

Trish Goff, © N/A

Vintage svadobné účesy s klobúkom

Svadobný účes s klobúkom v štýle vintage bude priťahovať skôr nevesty obľubujúce retro. Môžete použiť natáčky, kulmy, laky na vlasy. O retro účesoch sme na LosHairos v minulosti  už písali.

Vintage svadobný účes s klobúkom

© N/A

Vlnený biely klobúk

Klobúk z vlny je ľahký a teplý (vhodný do studených kostolov), no zakryje celý účes. Odporúčame vlasy vypnuté dohora alebo voľne rozpustené.

Vlnený biely klobúk pre nevestu

Zdroj: www.vogue.es, © Pablo Latorre

Dekoračný svadobný klobúčik

Menšie klobúky sú určené na dekorovanie účesu. Ak nemáte príliž zložitý účes, môžete doň zakomponovať klobúčik, ktorý býva väčšinou pripevnený na čelenke alebo sa iným spôsobom pripne do vlasov. Pri tomto type sa viac vyhráte s vlasmi, aj ich bude lepšie vidno.

Dekoračný svadobný klobúčik

© Pixie Vision Productions

Mini klobúk môže byť kľudne i odlišnej farby. Môže ladiť s iným doplnkom šiat, prípadne s farbou kytice.

Svadobný klobúčik pre nevestu

Svadobné účesy s klobúkom, © N/A

Kráľovský klobúk

Princezné a budúce kráľovné zvyknú tiež nosiť klobúk na svadbách. Priblížte si kráľovskú svadbu aspoň takýmto doplnkom. Vhodný je opäť decentný účes ako napríklad nízko položený drdol. Inšpirujte sa nasledujúcou fotografiou:

© N/A

Baranica namiesto klobúka

Ak sa vydávate v zimnom období a vonku je mráz, určite by ste ocenili teplú čiapku. Existuje nejaké riešenie? Máme jednoznačnú odpoveď – áno. Inšpirujte sa ruskými nevestami a použite namiesto klobúka zimnú čiapku alebo baranicu. Budete vyzerať naozaj netradične (pre predstavu ide o umelú kožušinu, cena je 59 dolárov). Zložitý účes však asi riešiť nebudete, vo vnútri môžete vymeniť baranicu napríklad za korunku.

svadobna baranica ciapka pre nevestu
Zdroj: www.fabulousfurs.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *