10x domáce masky na vlasy

Masky na vlasy si môžete kúpiť v obchodoch. Niektoré z nich sú účinné, no väčšinou efekt nie je taký, aký by sme si želali. Častokrát umelé látky v nich obsiahnuté znižujú účinnosť skutočne efektívnych látok. Domáce recepty na masky na vlasy sú prírodné, výživné a účinnejšie. Majú však nevýhody, no dá sa s nimi dobre pracovať. Prečítajte si a inšpirujte sa desiatimi maskami na vlasy po domácky.

Masky na vlasy majú viacero funkcií. Niektoré vyživujú vlasové folikuly, iné zas viac pokožku, po ďalších budú vaše vlasy lesklé a nebudú sa tak ľahko lámať. Domáce recepty na masky obsahujú prírodné produkty s blahodárnymi vlastnosťami. Ich kombináciou môžeme docieliť efekty ako s maskami v tubách z obchodov, no bez vedľajších efektov.

Nevýhody domácich másk na vlasy

Okrem pozitívnych účinkov majú domáce masky na vlasy niekoľko nevýhod. Niektoré produkty ako vajcia, oleje, mlieko a pod. sú príliž tekuté. Ďalšou ich nevýhodou je, že sa na vzduchu kazia. Preto je veľmi dôležité vlasy po použití masky vždy dôkladne umyť. Odstráňte aj najmenšie zvyšky, inak vám začnú zahnívať.

Príprava na vlasovú kúru

Pred kúrou s domácou maskou na vlasy odporúčame pripraviť si všetky ingrediencie a dobre ich zmiešať. Pri maskách účinných na pokožke hlavy ich bude potrebné vmasírovať. Pri tých, ktoré pôsobia na samotný vlas bude lepšie namočiť uterák teplou vodou, zohriať v mikrovlnke, prikryť igelitom alebo potravinovou fóliou, a na ňu masku naniesť. Po kúre si vlasy opláchnite najlepšie vlažnou až stredne teplou vodou. Neumývajte šampónom aspoň pár hodín. Výnimku tvoria olejové masky, ktoré je lepšie riadne vymiť z vlasov, aby vám nezamastili oblečenie a ďalšie veci. Niektoré ďalšie masky a kúry zas nie je potrebné oplachovať vôbec.

domáce masky na vlasy

© N/A

Po predstavení nevyhnutných základoch ako na domáce masky na vlasy môžeme prejsť ku konkrétnym receptom.

10 domácich másk na vlasy

Vajcovo olejová domáca maska na vlasy

Na prípravu tejto masky potrebujeme jedno slepačie vajce a olivový olej. Najviac živín sa vo vajci nachádza v jeho žĺtku, bielko však môžete použiť tiež, no horšie sa dostáva z vlasov. Olivový olej obsahuje veľké množstvo kyseliny olejovej a prírodných antioxidantov. V spojení so žĺtkom dodá vašim suchým vlasom potrebnú starostlivosť a lesk.

Jogurtovo medová maska

Maska z jogurtu a medu je účinná najmä na pokožku hlavy. Jogurt ani med nie sú príliž tekuté, preto sa vám účinné látky z nich podarí dobre vmasírovať na tých správnych miestach. Použite výhradne biely jogurt, najlepšie kozí alebo ovčí, a klasický med (nie cukrovú náhradu).

Banánovo mliečna maska

Banány obsahujú veľa minerálov, vitamínov a ďalších priaznivo pôsobiacich látok. Vyživia vaše vlasové folikuly, pokožku i vlasy. Túto domácu masku si pripravíte rozmixovaním banánov na kašu a zmiešaním s teplým mliekom. Naneste na celú plochu hlavy a vlasov, a zabaľte do uteráku. Pre hustejšiu masku miesto mlieka použite biely jogurt.

Citrusový recept na domácu masku na vlasy

Citrusy ako citróny, pomaranče, limetky alebo grepy sú účinné proti lámavosti vlasov. Z ovocia dostaňte šťavu a namočte do nej vlasy, najlepšie v mise alebo lavóri. Keď vlasy šťavu nasiaknu, zabaľte ich do igelitu a uteráka. Nechajte pôsobiť aspoň pol hodinu.

Prírodná kúra proti lupinám

Lupiny sú odumreté čiastočky pokožky hlavy. A tak ako si odumretú pokožku z tváre odstraňujeme pílingom, tak si môžeme odstrániť lupiny z pod vlasov. Domáca kúra proti lupinám spočíva tiež v pílingu. Vhodným pílingovým prostriedkom je kuchynská soľ. Aby sa nesypala preč z vlasov, zmiešajte ju s olivovým olejom. Olej nerozpustí soľ tak rýchlo a dobre ako voda. Pripravenou zmesou postupne vymasírujte celú plochu, kde máte lupiny. Po skončení umyte šampónom, aby vám neostal olej vo vlasoch.

domáce kúry na vlasy olej

© N/A, zdroj: fairwaymarket.com

Podporná kávová maska na vlasy

Ako je dobre známe, káva obsahuje kofeín a veľké množstvo antioxidantov. Prebudí vašu pokožku a vlasy vám budú rásť rýchlejšie. Táto domáca maska sa pripravuje z použitej mletej kávy. Jemné zrniečka vám zároveň spravia aj píling. Budete sa cítiť svieže a vaše vlasy to tiež ocenia.

Domáca pivná maska pre objem vlasov

Ak máte tmavé vlasy, použite tmavé pivo, ak svetlé vlasy, svetlé pivo. Požiadajte niekoho, aby vám pivo v predklone nalial na hlavu aj vlasy alebo sa o to pokúste sami. Môžete postupne nanášať aj prostredníctvom hrebeňa. Takto ošetrené vlasy budú mať väčší objem. Nemusíte si ich ani umývať. Pivový pach sa stratí po niekoľkých minútach.

Čajovníková kúra na vlasy proti baktériám

Čajovník, Tea Tree, je ker, z ktorého listov sa pripravuje špeciálny olej. Pôsobí proti nečistotám, odstraňuje škodlivé baktérie z pokožky a podporuje tie dobré. 100% čajovníkový olej kúpite v drogérii alebo lekárni. Do vlasov sa nanáša čistý olej alebo po zmiešaní s kamilkovým čajom. Nie je potrebné po kúre vlasy preplachovať.

Šalviová vlasová kúra

Šalvia upravuje produkciu mazu z tukových žliaz na pokožke a posilňuje vlasové korienky. Šalviovú kúru si pripravíte z lístkov šalvie (zozbieraných z prírody alebo kúpených v obchode ako čaj). Nechajte zovrieť vodu (aspoň pol litra), vložte do nej zmes a povarte ešte 3 minúty. Sceďte a nechajte vychladnúť, aby ste sa neobarili. Ešte teplé pomaly lejte na pokožku a vlasy, vmasírujte.

Tymián na farbené vlasy

Vaše vlasy zničené farbením ozdraví tymiánový odvar, ktorý si pripravíte z tejto bylinky varením. Recept aj postup je rovnaký ako v prípade šalviovej kúry vyššie. Po aplikovaní si vlasy nemusíte umývať.

Na záver…

Na záver už len skonštatujeme, že po jednom použití zázraky nečakajte. Najlepšie je dlhodobejšie nanášanie jednej a tej istej masky pre dosiahnutie maximálneho efektu. Odporúčame aspoň 2x do týždňa po dobu 3 týždňov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *