12 tipov pre zdravé a lesklé vlasy

Trápia vás suché a krehké vlasy? Často si ich fénujete, žehlíte a kulmujete, a stratili svoj ​​pôvodný lesk? Aj zlé počasie môže poškodiť vaše vlasy, ktoré zostanú potom tvrdé a rozštiepené. Ak na vás platí aspoň jedna z predchádzajúcich viet, tak potom je tento článok práve pre vás. Pozrieme sa na dvanásť receptov pre lesklé a zdravé vlasy.

Tipy pre zdravé a lesklé vlasy

zdravé a lesklé vlasy

#1 – používanie správneho kondicionéru

Prvým tipom pre zdravé a lesklé vlasy je používanie správneho kondicionéru. Zlepší kvalitu vašich vlasov a dodá im jemnosť. Objaví sa ich prirodzený lesk a vlasy budú lepšie vyzerať. Kondicionér by sa nemal na vlasoch nechávať dlhšie ako päť minút a musí sa dôkladne vymyť. Stačí ho používať raz za dva dni a mal by obsahovať prírodné oleje.

#2 – prípravky s prírodnými látkami

Vyhnite sa čo najviac neprirodzeným chemickým prípravkom na vlasy, a to od laku až po šampóny a olejčeky. Chemické prípravky vlasy vysušujú a sú pre vlasy zlé. Spočiatku možno začnú pôsobiť, neskôr sa ale prejaví ozajstná škoda. Preto vždy hľadajte prípravky s prírodnými látkami, ktoré zanechajú hebké a lesklé vlasy.

#3 – zabudnite na pár dní na žehličku

Každý chceme to, čo nemáme, a to predovšetkým v ohľade rovných alebo kučeravých vlasov. Skúste ale na pár dní na žehličku zabudnúť a celkovo dajte vašim vlasom chvíľu pokoj. Lesk sa prirodzene obnoví, a ak si nebudete žehliť vašu hrivu deň čo deň, nebudú vaše vlasy tak zničené. Žehličky vlasy prehrievajú a ničia, a tým ich vysušujú.

#4 – pravidelné zastrihávanie končekov

Rozštiepené končeky pôsobia na celú dĺžku vlasov a akonáhle sa objavia, je s vlasmi niečo zle. Preto si pravidelne nechajte zastrihávať končeky – šikovnejší to zvládnu aj sami. Vďaka ostrihanými končekom vám budú vlasy rásť rýchlejšie a nebudú vyzerať tak zničene.

#5 – tip pre zdravé a lesklé vlasy o česaní

Rozčesávanie vlasov by malo mať tiež svoj správny postup. Nemali by sme si ich rozčesávať mokré. Je ťažké čakať, ale vlasy by sa mali trochu vysušiť, než začneme s česaním. Nevytrhávajte hrebeňom malé uzlíky na vlasoch, radšej na určené miesto aplikujte kondicionér. S česaním sa neponáhľajte, ale ani to nepreháňajte, nesiahajte po kefách príliš často, vlasy by stratili silu a lesk.

#6 – zdravá strava plná ovocia a zeleniny

Zdravá strava plná ovocia a zeleniny nám dopomôže k extra lesklým vlasom. Keď naše telo nedostáva živiny, ktoré potrebuje, ukáže sa to na našej pleti, nechtoch a vlasoch takmer okamžité. Zdravá strava by mala obsahovať správne cukry, zdravé tuky a prírodné bielkoviny.

#7 – tip na zdravé vlasy o sušení

Čo najviac sa vyhýbajte fénovaniu, podobne ako žehlička, fén vlasy ničí a vysušuje. Vlasy stratia svoju vlhkosť a lesk zmizne. Ak ste v núdzi a potrebujete naozaj vlasy rýchlo vysušiť, nastavte fén na studený vzduch.

#8 – oleje na vlasy s prírodnými látkami

Olejčeky s prírodnými látkami sú tým správnym receptom na dosiahnutie lesklých vlasov. Pri pravidelnom používaní budú vaše vlasy zdravé, hebké a žiarivé.

#9 – lesk na vlasy v spreji

Kúpiť sa dá aj špeciálny sprej nazývaný lesk na vlasy v spreji. Dodá vlasom výnimočný lesk a pomáha extrémne vysušeným vlasom zregenerovať sa. Môže mať aj nemusí fixačné účinky.

#10 – bylinková maska pre lesklé vlasy

S mnohými problémami vlasov aj s ich leskom si ľahko poradia bylinky. Stačí si len pripraviť z byliniek špeciálny roztok, ktorým vlasy polejeme a vmasírujeme po umytí šampónom. Jednu lyžicu byliniek zalejete horúcou vodou a necháte pol hodiny lúhovať. Vlasy získajú nádherný lesk a budú krásne voňať. Lesk zvyšuje napríklad harmanček, žihľava a podbeľ.

#11 – obmedzte aj používanie lakov na vlasy

Na získanie lepších vlasov by ste nemali len obmedziť čas ich česania, používanie žehličiek a fénu, ale tiež používanie obyčajného laku na vlasy. Ak nepotrebujete vyložene fixáciu vlasov na ples či na inú veľkú akciu, tak si vlasy nelakujte. Laky vysušujú a obsahujú zložky, ktoré pôsobia nepriaznivo na zdravie vlasov.

#12 – masky na vlasy

Posledným tipom je vyrobenie si domáceho zábalu – masky na vlasy. Nie je to nič ťažké! Sú známe tisíce rôznych receptov na dobrý zábal – s medom, kávou, škoricou atď. A preto to nie je nič ťažké alebo náročné na prípravu, lesklé vlasy sa objavia hneď po použití zábalu.

Vypadávanie vlasov – strašiak, s ktorým sa dá bojovať Nadmerné vypadávanie vlasov je strašiakom mnohých z nás. Vlasy nás sprevádzajú takmer po celý život, no skôr či neskôr si začneme všímať ich úbytok. T...
Ako si vybrať správnu farbu vlasov? Ako žena si vyberáte svoje oblečenie tak, aby zodpovedalo vašej osobnosti. Prečo nespraviť to isté s vlasmi? Nechajte farbu vlasov a štýl účesu vypove...
Ako vyberať clip in vlasy? V minulom článku sme si predstavili čo sú to clip in vlasy. V skratke predstavujú pohodlný a dostupný spôsob predĺženia a zahustenia vlasov. Lenže na ...
Všetko o predlžovaní vlasov Čakanie, než vlasy narastú do požadovanej dĺžky, môže byť niekedy neznesiteľné. Pre tie, ktoré ale chcú mať dlhé vlasy okamžite, je tu jednoduché rieš...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *