12 tipov pre zdravé a lesklé vlasy

Trápia vás suché a krehké vlasy? Často si ich fénujete, žehlíte a kulmujete, a stratili svoj ​​pôvodný lesk? Aj zlé počasie môže poškodiť vaše vlasy, ktoré zostanú potom tvrdé a rozštiepené. Ak na vás platí aspoň jedna z predchádzajúcich viet, tak potom je tento článok práve pre vás. Pozrieme sa na dvanásť receptov pre lesklé a zdravé vlasy.

Tipy pre zdravé a lesklé vlasy

zdravé a lesklé vlasy

#1 – používanie správneho kondicionéru

Prvým tipom pre zdravé a lesklé vlasy je používanie správneho kondicionéru. Zlepší kvalitu vašich vlasov a dodá im jemnosť. Objaví sa ich prirodzený lesk a vlasy budú lepšie vyzerať. Kondicionér by sa nemal na vlasoch nechávať dlhšie ako päť minút a musí sa dôkladne vymyť. Stačí ho používať raz za dva dni a mal by obsahovať prírodné oleje.

#2 – prípravky s prírodnými látkami

Vyhnite sa čo najviac neprirodzeným chemickým prípravkom na vlasy, a to od laku až po šampóny a olejčeky. Chemické prípravky vlasy vysušujú a sú pre vlasy zlé. Spočiatku možno začnú pôsobiť, neskôr sa ale prejaví ozajstná škoda. Preto vždy hľadajte prípravky s prírodnými látkami, ktoré zanechajú hebké a lesklé vlasy.

#3 – zabudnite na pár dní na žehličku

Každý chceme to, čo nemáme, a to predovšetkým v ohľade rovných alebo kučeravých vlasov. Skúste ale na pár dní na žehličku zabudnúť a celkovo dajte vašim vlasom chvíľu pokoj. Lesk sa prirodzene obnoví, a ak si nebudete žehliť vašu hrivu deň čo deň, nebudú vaše vlasy tak zničené. Žehličky vlasy prehrievajú a ničia, a tým ich vysušujú.

#4 – pravidelné zastrihávanie končekov

Rozštiepené končeky pôsobia na celú dĺžku vlasov a akonáhle sa objavia, je s vlasmi niečo zle. Preto si pravidelne nechajte zastrihávať končeky – šikovnejší to zvládnu aj sami. Vďaka ostrihanými končekom vám budú vlasy rásť rýchlejšie a nebudú vyzerať tak zničene.

#5 – tip pre zdravé a lesklé vlasy o česaní

Rozčesávanie vlasov by malo mať tiež svoj správny postup. Nemali by sme si ich rozčesávať mokré. Je ťažké čakať, ale vlasy by sa mali trochu vysušiť, než začneme s česaním. Nevytrhávajte hrebeňom malé uzlíky na vlasoch, radšej na určené miesto aplikujte kondicionér. S česaním sa neponáhľajte, ale ani to nepreháňajte, nesiahajte po kefách príliš často, vlasy by stratili silu a lesk.

#6 – zdravá strava plná ovocia a zeleniny

Zdravá strava plná ovocia a zeleniny nám dopomôže k extra lesklým vlasom. Keď naše telo nedostáva živiny, ktoré potrebuje, ukáže sa to na našej pleti, nechtoch a vlasoch takmer okamžité. Zdravá strava by mala obsahovať správne cukry, zdravé tuky a prírodné bielkoviny.

#7 – tip na zdravé vlasy o sušení

Čo najviac sa vyhýbajte fénovaniu, podobne ako žehlička, fén vlasy ničí a vysušuje. Vlasy stratia svoju vlhkosť a lesk zmizne. Ak ste v núdzi a potrebujete naozaj vlasy rýchlo vysušiť, nastavte fén na studený vzduch.

#8 – oleje na vlasy s prírodnými látkami

Olejčeky s prírodnými látkami sú tým správnym receptom na dosiahnutie lesklých vlasov. Pri pravidelnom používaní budú vaše vlasy zdravé, hebké a žiarivé.

#9 – lesk na vlasy v spreji

Kúpiť sa dá aj špeciálny sprej nazývaný lesk na vlasy v spreji. Dodá vlasom výnimočný lesk a pomáha extrémne vysušeným vlasom zregenerovať sa. Môže mať aj nemusí fixačné účinky.

#10 – bylinková maska pre lesklé vlasy

S mnohými problémami vlasov aj s ich leskom si ľahko poradia bylinky. Stačí si len pripraviť z byliniek špeciálny roztok, ktorým vlasy polejeme a vmasírujeme po umytí šampónom. Jednu lyžicu byliniek zalejete horúcou vodou a necháte pol hodiny lúhovať. Vlasy získajú nádherný lesk a budú krásne voňať. Lesk zvyšuje napríklad harmanček, žihľava a podbeľ.

#11 – obmedzte aj používanie lakov na vlasy

Na získanie lepších vlasov by ste nemali len obmedziť čas ich česania, používanie žehličiek a fénu, ale tiež používanie obyčajného laku na vlasy. Ak nepotrebujete vyložene fixáciu vlasov na ples či na inú veľkú akciu, tak si vlasy nelakujte. Laky vysušujú a obsahujú zložky, ktoré pôsobia nepriaznivo na zdravie vlasov.

#12 – masky na vlasy

Posledným tipom je vyrobenie si domáceho zábalu – masky na vlasy. Nie je to nič ťažké! Sú známe tisíce rôznych receptov na dobrý zábal – s medom, kávou, škoricou atď. A preto to nie je nič ťažké alebo náročné na prípravu, lesklé vlasy sa objavia hneď po použití zábalu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *