20 účesov pre polodlhé vlasy

Účesy pre polodlhé vlasy je niekedy ťažké presne určiť. Neexistuje žiadna presná hranica, ktorá hovorí, že účes už nie je krátky a ani že ešte nie je dlhý. Keď však hovoríme o polodlhých účesoch pre ženy, máme väčšinou na mysli účesy s dĺžkou vlasov končiacou niekde medzi ušným lalôčkom a úrovňou pliec. A v tomto článku si presne ukážeme rôzne variácie účesov pre polodlhé vlasy na 20 spôsobov, podľa ktorých sa môžete inšpirovať a vytvoriť si tak vlastný účes.

1. Účesy pre polodlhé vlasy s ofinou do boku

Dlhšia ofina do boku je sexy. Vie o tom i Camilla Belle, ktorá nosí tmavohnedé polodlhé vlasy. Na fotke nižšie má účes s dlhou ofinou do boku a končeky vlasov smerujúce do vonkajšej strany. Vyskúšajte aj vy tento rafinovaný účes, ktorý zachytí pohľady mužov kamkoľvek sa pohnete.

účesy pre polodlhé vlasy

Zvodná Camilla Belle s polodlhými vlasmi, © Getty Images

2. Strapaté mikádo s dĺžkou vlasov po bradu

V poslednej dobe až tak nezáleží na dokonale prevedenom účese, ba práve naopak. Ležérne a na prvý pohľad strapaté účesy sú spôsobom ako sa môže prejaviť vášnivé a dobrodružné ja, ktoré sa v mnohých ženách skrýva. Sassoon, svetoznámy vlasový salón, v roku 2014 vytvoril nasledujúci mikádo strih pre polodlhé vlasy so strapatým efektom. Vršok má ostré kontúry pokračujúce do rovnej ofiny, pričom zvyšné vlasy končia približne v oblasti brady.

strapaté mikádo pre polodlhé vlasy

Strapatý účes pre polodlhé vlasy, © Sassoon

3. Kučeravé účesy pre polodlhé vlasy

Kučery sú veľmi vhodné pre polodlhé vlasy a to najmä z dôvodu dĺžky. Krátke vlasy kučery príliž nadzdvihnú a dlhé kučery zas nevyzerajú najlepšie (preto sa odporúča vlasy kučeravieť až od istej dĺžky od korienkov). Za podobný účes ako vidíte nižšie sa nemusíte hanbiť nikde na verejnosti, či už sú to promócie, plesy alebo iné spoločenské udalosti.

Účesy pre polodlhé vlasy

Herečka Savannah Jayde a jej polodlhé kučeravé vlasy, © neznámy

4. Dozadu nagélovaný polodlhý účes

Vlasy nagélované dozadu sú trendovým spôsobom na tvorbu účesu. Nefunguje to len s dlhými vlasmi, ale aj polodlhými, o čom sa môžete presvedčiť na príklade nižšie. Ak si chcete prečítať viac o trende dozadu nagélovaných vlasov, prejdite na náš článok o dámskych účesoch pre rok 2014 TU.

dozadu nagélovaný polodlhý účes

Dozadu nagélovaný polodlhý účes, © Getty Images

5. Rovný strih pre polodlhé vlasy

Rovný strih pre polodlhé vlasy je tradičnou voľbou mnohých žien. Obzvláštniť sa dá ofinou do boku, melírom, či preriedenými končekmi podobne ako na tejto fotografii dolu:

strihy pre polodlhé vlasy

Polodlhé vlasy a účes s rovným strihom, © N/A

6. Polodlhé mikádo a šikmo zostrihané vlasy

Mikád existuje nespočetne veľa druhov a variácií. To, ktoré máte možnosť vidieť nižšie, je vytvorené z polodlhých vlasov, ktoré boli postupne šikmo zostrihané zozadu smerom dopredu. Takto zvolený strih dodáva energickosť a dynamickosť jeho nositeľke. Pre ďalšie typy a fotografie mikádo účesov prejdite sem.

polodlhé mikádo

Šikmo zostrihaný mikádo účes z polodlhých vlasov; stylista: Jon Pulitano, © Steven Chee / www.hji.co.uk

7. Polodlhý účes s vlnami

Nasledujíci krásny polodlhý účes s vlnami patrí známej herečke Reese Witherspoon. Hravé vlny vo vlasoch končia v rôznej výške, prestrihaná ofina znižuje objem vlasov a smeruje pohľad nadol. Tento účes bude vyzerať dobre bez ohľadu na to, či máte blond vlasy alebo inú farbu.

Polodlhý účes s vlnami

Polodlhý účes s vlnami Reese Witherspoon, © Getty Images

8. Prestrihané polodlhé vlasy s ofinou

Prestrihané vlasy dodajú vášmu účesu kontúry, nadýchanejší vzhľad a nový štýl. Polodlhé vlasy sa na toto veľmi hodia. Príkladom môže byť fotografia nižšie, na ktorej má modelka prestrihané vlasy – najdlhšie pramene končia pod bradou v rôznej výške a ofina nie je zarovnaná. Dramatický efekt dodáva melír netradičnej farby.

Prestrihané polodlhé vlasy ofina

Polodlhé prestrihané vlasy s ofinou; vlasový stylista: Jo Bellamy, foto © Karla Majnaric

9. Polodlhý účes s rovnými vlasmi a ofinou

Tento polodlhý účes s rovnými vlasmi je ukážkou originality a prácnosti, ktorú musel kaderník vynaložiť. Vlasy sú vyrovnané, ofina do oblúka končiaca tesne nad očami a zvyšné vlasy do postupna zostrihané a preriedené smerom nadol.

polodlhý účes rovné vlasy

Polodlhý účes s rovnými vlasmi, © N/A

10. Objemné vlnité polodlhé vlasy

Pre nasledujúci účes pre polodlhé vlasy s extrémnym objemom budete potrebovať viac času i skúseností. Najprv si difúzerom vysušíte mokré vlasy (ako sa pracuje s difúzerom sa dozviete v našom článku na tomto odkaze), potom ich trochu natupírujete a lakom na vlasy zafixujete. Vieme, ľahko sa o tom píše, ťažšie robí, preto sa radšej obráťte na skúseného kaderníka.

vlnité polodlhé vlasy

Objemné vlnité polodlhé vlasy; stylista: Jamie Stevens, © Barry Jeffrey / www.hji.co.uk

11. Polodlhý účes s drdolom na boku

Drdoly sú bežnou súčasťou účesov, tak prečo si ich nedopriať? Nemusíte na to mať dlhé vlasy, o čom nás presvedčila i Charlize Theron. Jej polodlhý účes s drdolom na boku dokrášlila striebornou trblietavou čelenkou. Ak by ste chceli ďalšie inšpirácie na účesy s drdolom na boku, prejdite na náš článok na túto tému.
účesy pre polodlhé vlasy

Charlize Theron a jej polodlhý účes s drdolom na boku, © Getty Images

12. Účes z polodlhých vlasov s drdolom

Ďalšou variáciou na účes s drdolom, pri ktorom vám budú stačiť polodlhé vlasy (i keď je pravda, že by mali byť aspoň po krk) je klasický baletkovský drdol. Hodí sa viac na spoločenskejšie udalosti. Rachel McAdams na obrázku nižšie mala práve takýto účes na odovzdávaní predošlých Oscarov:

účes z polodlhých vlasov

Rachel McAdams a jej baletkovský drdol, © N/A

13. Polodlhé vlasy vyfénované dohora

Kto povedal, že sa polodlhé vlasy nedajú vyfénovať dohora? Práve naopak. Síce takéto vlasy nie je bežné, no to je asi aj výhoda. Nenájdete veľa žien, ktoré by nosili svoje polodlhé vlasy vyfénované dohora podobne ako modelka na fotografii nižšie. Boli vytvorené intenzívnym fénovaním a česaním smerom preč od tváre a zafixované poriadnou dávkou laku na vlasy v sprejovej forme.

účes pre polodlhé vlasy

Polodlhé vlasy vyfénované dohora; stylista: Angelo Vallillo, © Richard Miles / www.hji.co.uk

14. Francúzsky vrkoč z polodlhých vlasov

Francúzsky cop alebo vrkoč je spôsob zapletania vlasov, pri ktorom sa vždy priberajú nové vlasy. Ako taký teda nemá predurčenú potrebnú dĺžku vlasov a môžete si tak vytvoriť krásny účes i z polodlhých vláskov. Ak sa chcete dozvedieť ako sa zapletá francúzsky cop, prečítajte si náš návod v článku 3 spôsoby ako si zapliesť francúzsky vrkoč. Jessica Lowndes nás inšpirovala pre takýto účes tvorený z dvoch francúzskych vrkočov po stranách:

francúzsky cop a polodlhé vlasy

Jessica Lowndes a jej dva francúzske vrkoče, © N/A

15. Dlhší bob účes s jemnými kučerami

Predstavujeme vám ďalšie mikádo alebo inak nazývaný bob účes. Tentoraz s dlhšími a rovnými vlasmi padajúcimi po bokoch tváre s končekmi smerujúcimi výrazne dopredu, pričom vzadu sú mierne kučery. Tento dámsky účes je vhodný pre každú príležitosť.

bob účes polodlhé vlasy

Brooklyn Decker a jej dlhší bob s jemnými kučerami, © Jason Merritt / Getty Images

16. Účesy pre polodlhé vlasy s copom

Keď sa pozrieme na účesy pre polodlhé vlasy s copom, zistíme, že na nich nie je nič nezvyčajné. Obyčajný účes s copom si však osviežite natupírovaním ofiny a vznikne vám tak objem na temeni. Neodporúčame ho však pre ženy s predĺženým tvarom tváre ako napríklad obĺžnik alebo ovál. Pre účesy, ktoré sa hodia dámam s oválnou tvárou prejdite SEM.

Účesy pre polodlhé vlasy s copom

Aj s polodlhými vlasmi môžete mať zaujímavý účes s copom, © N/A

17. Polodlhé vlasy a účes s cestičkou

Cestička je miesto, ktoré oddeľuje vlasy na dve časti, zvyčajne smerujúce do opačných strán. V kombinácii s vlnami je možné vytvoriť nádherné účesy pre polodlhé vlasy, ktoré ohúria vaše bezprostredné okolie, priateľov i známych. Nech prehovorí jeden príklad za všetky:

Polodlhé vlasy s cestičkou

Cestička v polodlhých vlasov vytvára spolu s vlnami nádhernú kombináciu, © N/A

18. Účes pre polodlhé vlasy s dvomi copíkmi

Účesom s dvomi copmi po stranách vytvoríte dievčenský účes, ktorý vám dozaista pár rokov uberie. Americká huslistka, tanečníčka a skladateľka Lindsey Stirling tento účes nosí tiež. Pridala doň i jeden zapletaný copík na každú stranu.

Účes pre polodlhé vlasy s copmi

Polodlhé vlasy s dvomi copmi Lindsey Stirling, © N/A

19. Mikádo účes so šikmou ofinou

Mikádo účes so šikmou ofinou z polodlhých vlasov je vhodný pre typy žien s ostrejšími tvarmi tváre. Takto upravená ofina smeruje pohľady šikmo a zjemňuje hrubšie črty. Šikmá ofina však nemusí byť taká dlhá ako na obrázku nižšie.

strihy polodlhé účesy

Polodlhé mikádo so šikmou ofinou, © John Rawson / www.hji.co.uk

20. Nagélované polodlhé vlasy

Našu dvadsiatku účesov pre plodlhé vlasy uzatvára účes s dozadu nagélovanými vlasmi bez cestičky alebo inej špeciálnej úpravy. Pripravíte si ho tak, že postupne votriete stylingový gél do vlasov až kým nebudete spokojná s účesom. A postupne zostrihané vlasy mu dodajú šmrnc.

účesy pre polodlhé vlasy

Nagélované vlasy smerom dozadu bez cestičky, © GoRunway

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *