20 účesů pro polodlouhé vlasy

Účesy pro polodlouhé vlasy je někdy obtížné přesně určit. Neexistuje žádná přesná hranice, která říká, že účes již není krátký a ještě není ani dlouhý. Když však mluvíme o polodlouhých účesech pro ženy, máme většinou na mysli účesy s délkou vlasů končící někde mezi ušními lalůčky a úrovní ramen. A v tomto článku si právě ukážeme různé variace účesů pro polodlouhé vlasy na 20 způsobů, podle kterých se můžete inspirovat a vytvořit si tak vlastní účes.

1. Účesy pro polodlouhé vlasy s ofinou do boku

Delší ofina do boku je sexy. Ví o tom i Camilla Belle, která nosí tmavohnědé polodlouhé vlasy. Na fotce níže má účes s dlouhou ofinou do boku a konečky vlasů směřující do vnější strany. Vyzkoušejte i vy tento rafinovaný účes, který zachytí pohledy mužů kamkoliv se pohnete.

účesy pro polodlouhé vlasy

Svůdná Camilla Belle s polodlouhými vlasy s ofinou, © Getty Images

2. Rozcuchané mikádo s délkou vlasů po bradu

V poslední době až tak nezáleží na dokonale provedeném účesu, ba právě naopak. Ležérní a na první pohled střapaté účesy jsou způsobem jak se může projevit vášnivé a dobrodružné já, které se v mnoha ženách skrývá. Sassoon, světoznámý vlasový salon, v roce 2014 vytvořil následující mikádo střih pro polodlouhé vlasy s rozcuchaným efektem. Vršek má ostré kontury pokračující do rovné ofiny, přičemž zbylé vlasy končí přibližně v oblasti brady.

rozcuchané mikádo pro polodlouhé vlasy

Rozcuchaný účes pro polodlouhé vlasy, © Sassoon

3. Kudrnaté účesy pro polodlouhé vlasy

Kudrny jsou velmi vhodné pro polodlouhé vlasy a to zejména z důvodu délky. Krátké vlasy kadeře příliš nadzvedávají a dlouhé kudrny zas nevypadají nejlépe (proto se doporučuje vlasy kudrnatět až od jisté délky od kořínků). Za podobný účes jak vidíte níže se nemusíte stydět nikde na veřejnosti, ať už jsou to promoce, plesy nebo jiné společenské události.

Účesy pro polodlouhé vlasy

Herečka Savannah Jayde a její polodlouhé kudrnaté vlasy, © N/A

4. Dozadu nagelovaný polodlouhý účes

Vlasy nagelované dozadu jsou trendovým způsobem na tvorbu účesu. Nefunguje to jen s dlouhými vlasy, ale i polodlouhými, o čemž se můžete přesvědčit na příkladu níže. Pokud si chcete přečíst více o trendu dozadu nagelovaných vlasů, přejděte na náš článek o dámských účesech pro rok 2014 ZDE.

dozadu nagelovaný polodlouhý účes

Dozadu napomádovaný polodlouhý účes, © Getty Images

5. Rovný střih pro polodlouhé vlasy

Rovný střih pro polodlouhé vlasy je tradiční volbou mnoha žen. Ozvláštnit se dá ofinou do boku, melírem, či prořídnutím konečků podobně jako na této fotografii dolů:

střihy pro polodlouhé vlasy

Polodlouhé vlasy a účes s rovným střihem, © N/A

6. Polodlouhé mikádo a šikmo sestříhané vlasy

Mikád existuje nesčetně mnoho druhů a variací. To, které máte možnost vidět níže, je vytvořeno z polodlouhých vlasů, které byly postupně šikmo sestříhané zezadu směrem dopředu. Takto zvolený střih dodává energičnost a dynamičnost jeho nositelce. Pro další typy a fotografie mikádo účesů přejděte sem.

polodlouhé mikádo

Šikmo sestříhaný mikádo účes z polodlouhých vlasů; stylista: Jon Pulitano, © Steven Chee / www.hji.co.uk

7. Polodlouhý účes s vlnami

Následující krásný polodlouhý účes s vlnami patří známé herečce Reese Witherspoon. Hravé vlny ve vlasech končí v různé výšce, prostříhaná ofina snižuje objem vlasů a směřuje pohled dolů. Tento účes bude vypadat dobře bez ohledu na to, zda máte blond vlasy nebo jinou barvu.

polodlouhý účes s vlnami

Polodlouhý účes s vlnami Reese Witherspoon, © Getty Images

8. Prostříhané polodlouhé vlasy s ofinou

Prostříhané vlasy dodají vašemu účesu kontury, nadýchanější vzhled a nový styl. Polodlouhé vlasy se na toto velmi hodí. Příkladem může být fotografie níže, na níž má modelka prostříhané vlasy – nejdéle prameny končí pod bradou v různé výšce a ofina není zarovnána. Dramatický efekt dodává melír netradiční barvy.

Prostříhané polodlouhé vlasy ofina

Polodlouhé prostříhané vlasy s ofinou; vlasový stylista: Jo Bellamy, foto © Karla Majnaric

9. Polodlouhý účes s rovnými vlasy a ofinou

Tento polodlouhý účes s rovnými vlasy je ukázkou originality a pracnosti, kterou musel kadeřník vynaložit. Vlasy jsou vyrovnané, ofina do oblouku končící těsně nad očima a zbylé vlasy do postupna sestříhané a prořídlé směrem dolů.

polodlouhý účes rovné vlasy

Polodlouhý účes s rovnými vlasy, © N/A

10. Objemné vlnité polodlouhé vlasy

Pro následující účes pro polodlouhé vlasy s extrémním objemem budete potřebovat více času i zkušeností. Nejprve si difuzorem vysušíte mokré vlasy (jak se pracuje s difuzorem se dozvíte v našem článku na tomto odkazu), pak je trochu natupírujete a lakem na vlasy zafixujete. Víme, snadno se o tom píše, hůře dělá, proto se raději obraťte na zkušeného kadeřníka.

vlnité polodlouhé vlasy

Objemné vlnité polodlouhé vlasy; stylista: Jamie Stevens, © Barry Jeffrey / www.hji.co.uk

11. Polodlouhý účes s drdolem na boku

Drdoly jsou běžnou součástí účesů, tak proč si je nedopřát? Nemusíte na to mít dlouhé vlasy, o čem nás přesvědčila i Charlize Theron. Její polodlouhý účes s drdolem na boku dokrášlila stříbrnou třpytivou čelenkou. Pokud byste chtěli další inspirace na účesy s drdolem na boku, přejděte na náš článek na toto téma.
účesy pro polodlouhé vlasy

Charlize Theron a její polodlouhý účes s drdolem na boku, © Getty Images

12. Účes pro polodlouhé vlasy s drdolem

Další variací na účes s drdolem, při kterém vám budou stačit polodlouhé vlasy (i když je pravda, že by měly být alespoň po krk) je klasický baletkovský drdol. Hodí se více na společenštější události. Rachel McAdams na obrázku níže měla právě takový účes na předávání předešlých Oscarů:

polodlouhé účesy s drdolem

Rachel McAdams a její baletkovský drdol, © N/A

13. Polodlouhé vlasy vyfénované nahoru

Kdo řekl, že se polodlouhé vlasy nedají vyfénovat nahoru? Právě naopak. Sice takto upravený účes není běžný, ale to je asi i výhoda. Nenajdete mnoho žen, které by nosili své polodlouhé vlasy vyfénované vzhůru podobně jako modelka na fotografii níže. Byly vytvořeny intenzivním fénováním a česáním směrem pryč od obličeje a zafixované pořádnou dávkou laku na vlasy ve sprejové formě.

účes pro polodlouhé vlasy

Polodlouhé vlasy vyfénované nahoru; stylista: Angelo Vallillo, © Richard Miles / www.hji.co.uk

14. Francouzský cop z polodlouhých vlasů

Francouzský cop je způsob zaplétání vlasů, při kterém se vždy přibírají nové vlasy. Jako takový tedy nemá předurčenou potřebnou délku vlasů a můžete si tak vytvořit krásný účes i z polodlouhých vlásků. Pokud se chcete dozvědět jak se zaplétá francouzský cop, přečtěte si náš návod v článku 3 způsoby jak si zaplést francouzský cop. Jessica Lowndes nás inspirovala pro takový účes tvořen ze dvou francouzských copánků po stranách:

Francouzský cop a polodlouhé vlasy

Jessica Lowndes a její dva francouzské copy, © N/A

15. Delší bob účes s jemnými kudrnami

Představujeme vám další mikádo nebo jinak nazýván bob účes. Tentokrát s delšími a rovnými vlasy padajícími po bocích obličeje s konečky směřujícími výrazně dopředu, přičemž vzadu jsou mírné kudrny. Tento dámský účes je vhodný pro každou příležitost.

bob účes polodlouhé vlasy

Brooklyn Decker a její delší bob s jemnými kudrnami, © Jason Merritt / Getty Images

16. Účesy pro polodlouhé vlasy s ohonem

Když se podíváme na účesy pro polodlouhé vlasy s ohonem, zjistíme, že na nich není nic neobvyklého. Obyčejný účes s ohonem si však osvěžíte natupírovaním ofiny a vznikne vám tak objem na temeni. Nedoporučujeme jej však pro ženy s prodlouženým tvarem obličeje jako například obdélník nebo ovál. Pro účesy, které se hodí dámám s oválným obličejem přejděte SEM.

Účesy pro polodlouhé vlasy s ohonem

I s polodlouhými vlasy můžete mít zajímavý účes s ohonem, © N/A

17. Polodlouhé vlasy a účes s pěšinkou

Pěšinka je místo, které odděluje vlasy na dvě části, obvykle směřující do opačných stran. V kombinaci s vlnami je možné vytvořit nádherné účesy pro polodlouhé vlasy, které ohromí vaše bezprostřední okolí, přátele i známé. Ať promluví jeden příklad za všechny:

Polodlouhé vlasy s pěšinkou

Pěšinka v polodlouhých vlasech vytváří spolu s vlnami nádhernou kombinaci, © N/A

18. Účes pro polodlouhé vlasy s dvěma copánky

Účesem se dvěma ohony po stranách vytvoříte dívčí účes, který vám dozajista pár let ubere. Americká houslistka, tanečnice a skladatelka Lindsey Stirling tento účes nosí také. Přidala do něj i jeden zaplétaný copánek na každou stranu.

Účes pro polodlouhé vlasy s copy

Polodlouhé vlasy s dvěma ohony Lindsey Stirling, © N/A

19. Mikádo účes se šikmou ofinou

Mikádo účes se šikmou ofinou z polodlouhých vlasů je vhodný pro typy žen s ostřejšími tvary obličeje. Takto upravená ofina směřuje pohledy šikmo a zjemňuje hrubší rysy. Šikmá ofina však nemusí být tak dlouhá jako na obrázku níže.

střihy polodlouhé účesy

Polodlouhé mikádo se šikmou ofinou, © John Rawson / www.hji.co.uk

20. Nagelované polodlouhé vlasy

Naši dvacítku účesů pro podlouhlý vlasy uzavírá účes s dozadu nagelovanými vlasy bez pěšinky nebo jiné speciální úpravy. Připravíte si jej tak, že postupně vetřete stylingový gel do vlasů dokud nebudete spokojená s účesem. A postupně sestříhané vlasy mu dodají šmrnc.

účesy pro polodlouhé vlasy

Nagelované vlasy směrem dozadu bez pěšinky, © GoRunway

Příspěvek byl publikován v rubrice Dámské účesy a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *