3 dievčenské účesy s tromi vrkočmi

Dievčatá si rady zapletajú vrkoče navzájom aj ich rady nosia. No i ony chcú občas skúsiť niečo nové a zároveň ich ako rodičia môžeme naučiť, že zmena je život. V tomto článku sa preto dočítate o dievčenských účesoch, ktoré sa skladajú z troch vrkočov. A aby sme ostali pri tej magickej trojke, ukážeme vám tri rôzne dievčenské účesy obsahujúce tri vrkoče.

1. Tri vrkoče postupne zapletené do jedného

tri vrkoče

Tento typ účesu pripomína niektorý zo stredovekých účesov. Možno sa v dnešnej dobe už nehodí ženám, ale dievčatá si ho iste obľúbia. Je potrebné mať dlhšie vlasy, aby po zapletení siahali do stredu hlavy a o niečo viac.

  • Rozdeľte vlasy na ľavú a pravú polovicu a následne obe na ďalšie polovice – hornú a spodnú. Vzniknú vám tak štyri časti. Obe vrchné časti rozdeľte na tri menšie. Na základe hustoty vlasov sa rozhodnite pre ich veľkosť tak, aby boli približne rovnaké. Spojte ich gumičkou alebo klipmi aby sa vám neplietli do cesty.
  • Zapleťte všetkých šesť častí do vrkočov smerom nadol k ramenám (nie dozadu). Začnite spodnými a postupujte nahor.
  • Vrchné vrkoče presuňte dozadu a pevne spojte gumičkou. Mali by voľne visieť s menším oblúkom. Potom rozpleťte zvyšok za touto gumkou.
  • To isté spravte so strednými vrkočmi a vzadu ich spojte gumičkou spolu s rozpusteným vrchným copom. Zvyšok rozpleťte.
  • Postup opakujte aj s poslednými vrkočmi.

Účes obmeníte stužkou alebo mašľou, prípadne pridaním ďalších vrkočov. Celý postup si tiež môžete pozrieť na videu:


Zdroj: cutegirlshairstyles.com

2. Tri bočné vrkoče v jednom cope

dievčenské vrkoče

Postup na vytvorenie tohto účesu je veľmi jednoduchý:

  • Rozdeľte vlasy na dve časti. Jednu z nich potom rozdeľte na tri časti.
  • Z každej tretiny vytvorte zapletaný cop smerom dozadu. Začnite zapletať odspodu a dbajte na to, aby vrkoče začínali postupne – vrchný musí byť najvyšší, spodný zas najnižší.
  • Zo zvyšku vlasov vytvorte nízky cop a spojte s vrkočmi. Zopnite gumičkou alebo nejakou ozdobou. Hotovo.

(Fotopostup si môžete pozrieť na blogu Shedoeshair.)

Zdroj: Shedoeshair blog

3. Dva francúzske vrkoče a jeden obyčajný

tri zapletané copy

Tento účes je zložený s dvoch francúzskych účesoch a jedného obyčajného. Rozdeľte vlasy na dve polovice a uchyťte ich, aby sa vám neplietli. Dolu pri krku oddeľte z oboch častí niekoľko spodných prameňov a upleťte z nich vrkoč. Následne z každej časti, ľavej i pravej, upleťte dva francúzske vrkoče. Podrobnejší návod ako na to sme popísali v článku francúzske vrkoče. Účes môžete ukončiť už teraz, no ešte sa dá tieto tri vrkoče zapliesť spolu do jediného. Nechajte vaše dieťa rozhodnúť.

Zdroj: Jardindejoy blog

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *