3 triky pro dokonale přirozené vlny

Vlnité vlasy jsou stále hitem číslo jedna. Kromě precizních loken jsou v oblibě ležérní přirozené vlny, a i když se to nezdá, vytvoření takto jednoduše vypadajícího účesu dá občas zabrat nebo nedopadne, tak, jak jsme si představovaly. Proto vám přinášíme 3 triky, jak vytvořit dokonale přirozené vlny snadno, rychle a efektivně.

Dokonale přirozené vlny

Jak na dokonale přirozené vlny? Jde to snadno a rychle. © Maegan Tintari. Zdroj: www.flickr.com

Dokonale přirozené vlny –Trik 1

Přirozeně vypadající zvlněný účes se nejsnadněji vytvoří pomocí copánků. Nejjednodušší způsob, jak tento vzhled vytvořit, znamená umýt vlasy večer, zaplést je do copánků libovolné velikosti (podle toho, jak velké vlnky chcete mít), zabalit do ručníku a nechat přes noc uschnout. Obdobného výsledku můžete dosáhnout, pokud vlasy přes noc zapletete do francouzského copu.

Pokud chcete okamžitý výsledek, zapleťte si umyté a vysušené vlasy do copů a ty poté přejíždějte žehličkou na vlasy. Tento způsob je o něco méně šetrný a rozhodně se neobejde bez ochranných přípravků. Obě metody každopádně dokážou vykouzlit krásné přirozené zvlnění. Po rozpletení stačí jen prohrábnout vlasy prsty nebo velmi zlehka rozčesat a aplikovat sprej pro zvýraznění vln.

Dokonale přirozené vlny – Trik 2

Pokud upřednostňujete používání kulmy, zamyslete se nad vhodnou investicí do takového nástroje. Pro začátečnice jsou k použití rozhodně jednodušší kulmy bez klipu, takže na ohřívající se část stačí vlasy jednoduše namotat. Pomocí takové kulmy se ale bohužel dá vytvořit pouze jeden typ vln, kdežto u kulmy s klipem, který vlasy zachytí podobně jako u žehličky na vlasy, existuje daleko více možností, například vlnění technikou figury 8.

Nicméně pro jednoduché, přirozené zvlnění může bohatě stačit žehlička bez klipu. Velmi snadnou a populární metodou je svázání umytých a vysušených vlasů do ohonu. Culík umožní snadný přístup ke všem pramínkům a natáčení tak jde rychle. Nakonec stačí jen opatrně stáhnout gumičku a vlasy rozpustit.

Dokonale přirozené vlny – Trik 3

Žehličky na vlasy přinášejí obrovské možnosti. Můžete s jejich pomocí vykouzlit opravdu nejrůznější účesy od princeznovských lokýnek až po jemné zvlnění. Mnohdy se uvádí, že je lepší vlasy před samotným vlněním nejdříve vyžehlit, protože vyžehlené vlasy jsou poddajnější a lépe se s nimi pracuje. Nicméně dívkám s velmi jemnými nebo suchými vlasy tento postup nedoporučuji, pamatujte na to, že vlasy s každou tepelnou úpravou poměrně trpí.

Technik s pomocí žehličky je mnoho. Rychlé a vhodné pro přirozené zvlnění je klasické obtočení přes žehličku a sklouznutí po prameni dolů. Další jednoduchou metodou je omotání pramene vlasů okolo dvou nebo tří prstů, namotané vlasové kolečko se z prstů stáhne a přejede žehličkou. Pokud se vám vlnění zase tolik nedaří, dejte si záležet hlavně s jemným orámováním okolo obličeje, to je nejdůležitější část účesu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dámské účesy a jeho autorem je Lucka Vintrová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *