3 wskazówki, by Twoje długie włosy wyglądały wspaniale

Jak dbać o długie włosy

Aby twoje długie włosy świetnie wyglądały, zadbaj o to, by były zdrowe i codziennie je pielęgnuj. Ten artykuł podpowie, jak w naturalny i delikatny sposób zadbać o długie włosy.

Strzyżenie włosów sprzyja ich wzrostowi

długie włosyWiele kobiet uważa, że długie włosy nie trzeba często obcinać. Jest jednak dokładnie inaczej. Długie włosy są bardziej podatne na zniszczenia, chociaż by poprzez wykonywanie codziennych czynności, takich jak ubieranie się, siedzenie na krześle, prostowanie i wiele innych. Dlatego zaleca się skracanie włosów co najmniej raz na dwa miesiące, ale nie więcej niż o 2-3 cm. Wspiera to ich wzrost i w dodatku zapobiega rozdwajaniu końcówek.

Odżywiaj swoje włosy

Odżywianie jest dla włosów kluczowe. Co prawda nasz organizm odżywia je, ale bardzo długie włosy wymagają więcej, więc są odżywiane w ograniczony sposób. Również pod wpływem stresu, zmęczenia, zmian hormonalnych lub zmiany temperatury, włosy tracą na jakoś, elastyczność i wytrzymałość. Dlatego trzeba regularnie dostarcza im niezbędnych składników odżywczych, takich jak: witamina B, C, E, cynk, mangan, miedź i wiele innych. Regularnie należy spożywać owoce, warzywa i różnego rodzaju ziarna. Korzystnym rozwiązaniem dla włosów jest również użycie balsamu naturalnego, na przykład z drożdży, piwa lub jaj. Pamiętaj, że z jednej cebulki może włos wyrosnąć aż 24 razy …

Pozwól włosom oddychać

wskazówki na długie włosyOpieka nad długimi włosami to również zapewnienie im minimalnego obciążenia. Jeśli nosisz włosy spięte gumką, nic w świecie nie niszczy ich tak bardzo, jak mocne uchwycenie i wyczesanie. Włosy nie mogą oddychać i szybciej się łamią. Do snu wybierz poduszkę z poszewką z jedwabiu lub satyny, ponieważ poszewki bawełniane łamią włosy.

Naturalna troska o długie włosy wymaga czasu, którego wiele z nas nie ma. Dlatego na koniec zalecamy, by zamiast powyższych wskazówek stosować z produkty do pielęgnacji włosów nie zawierających siarczanów oraz produktów o jak najwyższej zawartości składników naturalnych, takich jak olejki roślinne, które nadają włosom połysk i dostarczają im odpowiednich minerałów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *