4 jednoduché účesy, které šetří čas

V dnešní rychlé době není času nazbyt, proto jeho každé ušetření přijde vhod. Připravili jsme proto pro vás pár jednoduchých účesů, které si budete umět vytvořit samy během pár minut. Nebudete potřebovat ani příliš mnoho nástrojů, vše již pravděpodobně máte doma. Tyto dámské účesy jsou opravdu jednoduché, vhodné když někam spěcháte nebo ráno před odchodem do práce či školy.

1. Velmi jednoduchý, zato originální účes

Představujeme vám první jednoduchý účes. Jeho vytvoření je opravdu snadné – začněte zaplétat cop na jedné ze stran, klasicky ze tří pramenů, avšak s tím rozdílem, že vrchní část před druhým zatočením spusťte dolů. Zbývající dva prameny přetočte a pomezi ně propleťte další pramen shora. Takto pokračujte až do konce původních dvou pramenů vlasů. Upevněte průhlednou gumičkou a zajistěte sponkou.

Pamatujte, že vlasy ve skutečnosti nezaplétáte, jen jich překřížíte a pomezi ně “vložíte” pramen shora, který půjde dál přirozeně dolů.

jednoduchý účes

Zdroj: http://thebeautydepartment.com

2. Jednoduchý účes s čelenkou

Mezi jednoduché účesy patří i ty s čelenkou. Představujeme vám jeden z nich, pro který budete potřebovat:

  • polodlouhé až dlouhé vlasy
  • čelenku
  • hřeben nebo kefu
  • gumičku

Postup: učešte si vlasy hřebenem nebo kartáčem a dejte si je do vysokého copu. Připevněte si hrubší čelenku nad čelo. Vlasy mezi čelenkou a gumičkou culíku můžete mírně povytáhnout pro zvětšení objemu. Rachel Taylor, herečka a modelka původem z Tasmánie, nosí tento účes také:

jednoduché účesy

3. Moderní ležérní účes s ohonem

Pro tento moderní účes budete potřebovat tupírovací hřeben (anglicky potkaní ocas), sponky a gumičku. Lepší je, pokud máte neumyté vlasy, resp. jste si je myli včera. Jednotlivé kroky postupu jsou:

  1. vezměte jednu zadní čtvrtinu vlasů a natupírujte si ji hřebenem (do protisměru růstu vlasů), následně připněte vzadu dvěma sponkami do tvaru X tak, aby byly vlasy vzdušné a měli objem navrchu.
  2. vezměte zbytek vlasů a sepněte je do nízkého copu gumičkou (některé vlasy zepředu mohou jít po bocích, další zas přes natupírovanou část).
  3. prsty mírně rozcuchejte vlasy podobně jako jste je na začátku tupírovaly, jen místo hřebene použijte své prsty.

jednoduché účesy s copem

Zdroj: blog Joanny Goddard

Gumičku můžete nechat tak nebo ji omotejte pramenem vlasů a konec zastrčte do gumičky pomocí sponky. Tento účes patří mezi top ležérní a uvolněné dámské účesy 2013.

4. Jednoduchý účes se zaplétanými copy

Postup vidíte na obrázku níže. Pro případ, že by někdo hned nepochopil jak vytvořit tento jednoduchý účes, připojujeme popis: nejprve si nalakujte vlasy sprejem (můžete vynechat), vlasy natupírujte, vezměte prameny zepředu a shora a spojte vzadu sponkou tak, aby byly na vrchu trochu zvednuté. Pak zbytek rozdělte na poloviny a z každé upleťte cop (zaplétat začněte až v úrovni uší). Následně upevněte konce copů přes hlavu na protilehlou stranu sponkami. Výsledný účes můžete dokrášlit nějakým doplňkem do vlasů.

jednoduché účesy

Zdroj: weibo.com/perry28pp

Příspěvek byl publikován v rubrice Dámské účesy a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „4 jednoduché účesy, které šetří čas

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *