4 jednoduché účesy, ktoré šetria čas

V dnešnej rýchlej dobe nie je času nazvyš, preto jeho každé ušetrenie príde vhod. Pripravili sme preto pre vás pár jednoduchých účesov, ktoré si budete vedieť vytvoriť samé behom pár minút. Nebudete potrebovať ani príliž veľa nástrojov, všetko už pravdepodobne máte doma. Tieto dámske účesy sú ozaj jednoduché, vhodné keď sa niekam ponahľate alebo ráno pred odchodom do práce či školy.

1. Veľmi jednoduchý, zato originálny účes

Predstavujeme vám prvý jednoduchý účes. Jeho vytvorenie je naozaj ľahké – začnite zapletať cop na jednej zo strán, klasicky z troch prameňov, avšak s tým rozdielom, že vrchnú časť pred druhým zatočením spusťte nadol. Zvyšné dva pramene pretočte a pomedzi ne prepleťte ďalší prameň zhora. Takto pokračujte až do konca pôvodných dvoch prameňov vlasov. Upevnite priehľadnou gumičkou a zabezpečte sponkou.

Pamätajte, že vlasy v skutočnosti nezapletáte, len ich prekrížite a pomedzi ne “vložíte” prameň zhora, ktorý pôjde ďalej prirodzene nadol.

jednoduchý účes

Zdroj: http://thebeautydepartment.com

2. Jednoduchý účes s čelenkou

Medzi jednoduché účesy patria aj tie s čelenkou. Predstavujeme vám jeden z nich, pre ktorý budete potrebovať:

  • polodlhé až dlhé vlasy
  • čelenku
  • hrebeň
  • gumičku

Postup: učešte si vlasy hrebeňom alebo kefou a dajte si ich do vysokého copu. Pripevnite si hrubšiu čelenku nad čelo. Vlasy medzi čelenkou a gumičkou copu môžete mierne povytiahnuť pre zväčšenie objemu. Rachel Taylor, herečka a modelka pôvodom z Tasmánie, nosí tento účes tiež:

jednoduché účesy

3. Moderný ležérny účes s copom

Pre tento moderný účes budete potrebovať tupírovací hrebeň (po anglicky potkaní chvost), sponky a gumičku. Lepšie je, ak máte neumyté vlasy, resp. ste si ich umývali včera. Jednotlivé kroky postupu:

  1. vezmite jednu zadnú štvrtinu vlasov a natupírujte si ich hrebeňom (do protismeru rastu vlasov), následne pripnite vzadu dvomi sponkami do tvaru X tak, aby boli vlasy vzdušné a mali objem navrchu.
  2. vezmite zvyšok vlasov a zopnite ich do nízkeho copu gumičkou (niektoré vlasy zpredu môžu ísť po bokoch, ďalšie zas cez natupírovanú časť).
  3. prstami mierne rozstrapaťte vlasy podobne ako ste ich na začiatku tupírovali, len namiesto hrebeňa použite svoje prsty.

jednoduché účesy s copom

Zdroj: blog Joanny Goddard

Gumičku môžete nechať tak alebo ju obmotajte prameňom vlasov a koniec zastrčte do gumičky pomocou sponky. Tento účes patrí medzi top ležérne a uvoľnené dámske účesy 2013.

4. Jednoduchý účes so zapletanými copmi

Postup vidíte na obrázku nižšie. Pre prípad, že by niekto hneď nepochopil ako vytvoriť tento jednoduchý účes, pripájame popis: najprv si nalakujte vlasy sprejom (môžete vynechať), vlasy natupírujte, vezmite pramene zpredu a zhora a spojte vzadu spinkou tak, aby boli na vrchu trochu nadvihnuté. Potom zvyšok rozdeľte na polovice a z každej upleťte vrkoč (zapletať začnite až v úrovni uší). Následne upevnite konce vrkočov ponad hlavu na protiľahlú stranu sponkami. Výsledný účes môžete dokrášliť nejakým doplnkom do vlasov.

jednoduchý účes

Zdroj: weibo.com/perry28pp

2 názory na “4 jednoduché účesy, ktoré šetria čas

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *