4 športové účesy s vrkočmi – s nimi bude cvičenie zábavnejšie

Milovníčky športu iste nezaháľajú a aj v zime pravidelne cvičia. S prísľubom zlepšujúceho sa počasia sa chce vybehnúť von za trochou pohybu aj nám ostatným. Lenže poznáte to, človek sa zapotí, vlasy sa mu pletú do očí, gumičky nedržia na svojom mieste, a nakoniec sa vrátite domov ako rozstrapatené strašidlo. Tieto 4 hravé športové účesy s vrkočmi vám uľahčia život. Môžete predsa cvičiť a vyzerať pri tom krásne.

športové účesy s vrkočmi

Športové účesy s vrkočmi – praktické a hravé! © Instagram user sarahpotempa. Zdroj: www.therighthairstyles.com

Športové účesy – Cornrow čelenka

Predné vlasové pramene, pramienky odrastenej ofiny, alebo celkovo veľmi neposedné vlasy môžu byť pri cvičení pekne otravné. Naučte sa ich skrotiť a zapleťte vlasy do vrkoča. Pre krajší efekt najskôr rozdeľte vlasy cestičkou na boku, potom zapleťte všetky pramienky, ktoré rámujú tvár do priliehavých vrkočov, takzvaných cornrows, čo je v podstate minimalistická verzia francúzskych vrkočov. Takto postupujte až za uši a stiahnite vlasy do copu. Cornrows vrkoče sa skvele hodia aj pre kratšie vlasy.

Cornrow vrkoče

Jednoduchá “čelenka” zo spletených vlasov vám cvičenie uľahčí. © Seventeen. Zdroj: www.seventeen.com

Športové účesy – Zapletený faux hawk

Ak máte veľmi dlhé vlasy, dá ich úprava pomerne veľa práce. Vyskúšajte jednoduchý účes, ktorý navyše zaujme svojou originalitou. Pre tento zapletený fauxhawk vrkoč stačí rozdeliť vlasy do troch sekcií. Vrchnú centrálnu časť zapleťte a pokračujte až ku končekom. Bočné partie použijete ako pozadie pre fauxhawk, preto ich stačí starostlivo sčesať a spojiť so vzniknutým vrkočom.

Fauxhawk

Fauxhawk cop pre dlhovlásky. © Instagram user theconfessionsofahairstylist. Zdroj: www.therighthairstyles.com

Športové účesy – Dva vrkoče

K športu patrí hravosť a nie je preto nič jednoduchšie ako vrátiť sa do detských čias a urobiť si dva vysoké copy. Ale pretože rozlietané pramene dvoch copov môžu byť pri cvičení pekne dotieravé, zmotajte si vlasy jednoducho do vrkočov z dvoch sekcií a zafixujte gumičkami.

Zapletené copy

Dva hravé zapletené copy. © Instagram user ajodudu. Zdroj: www.therighthairstyles.com

Športové účesy – Francúzsky drdol

Základom populárnych športových účesov je francúzsky vrkoč. Francúzsky vrkoč možno využiť naozaj nepreberným množstvom spôsobov. Ak máte polodlhé a dlhšie vlasy, a pri cvičení chcete mať holý krk, stačí si zapliesť tento klasický vrkoč a následne zopnúť do nízkeho drdolu. Je to jednoduché, krásne, praktické.

Francúzský vrkoč

Klasický francúzský vrkoč v drdole. © Instagram user beyoga.ph. Zdroj: www.therighthairstyles.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *