5 častých chyb, které vás dělají starší a jak je napravit

Jako každý z nás stárne, tak každý i chce vypadat mladě a sexy tak dlouho jak je to jen možné. Proces stárnutí nezastavíme, můžeme jej však zpomalit a oddálit tak důsledky. Možná právě vám přijde vhod několik tipů jak změnit chybné návyky, které ženy v pozdějším věku zvyknou dělat.

1. Nezakrývání šedin

Šediny vznikají ztrátou pigmentu – melaninu – a odhalí tak svou původní barvu, která je bílá. Melanin produkují buňky v každém vlasovém folikulu, no stárnutím postupně tuto funkci ztrácejí. Vznikají tak šediny, které neodmyslitelně patří k vyššímu věku (čest výjimkám). U mužů mohou být sexy, ale ženám příliš nesvědčí. Proto si nezapomínejte šediny zakrývat barvou na vlasy, v mladším věku bude stačit melír.

jak se omladit účesem

© Randy Brooke/WireImage, zdroj: www.harpersbazaar.com

2. Příliš dlouhé vlasy

Mnoho žen již od středního věku rezignovalo na neustálé navštěvování kadeřnictví. Nechávají si vlasy růst a ostříhat se dají možná ani ne jednou za rok. Doporučujeme krátký střih pokud jste starší, nebo vlasy sestříhat po ramena. Vlasy by měly lemovat tvář, odvádět pohled od nedostatků ke krásnějším rysům obličeje. Nejjednodušší to dosáhnete právě polodlouhými vlasy.

3. Skrývání se za vlasy

Mnoho žen v pokročilém věku skrývá nedostatky svého obličeje (jako např. vrásky) pod vlasy. Účes tedy plní jistý účel, který zná pouze jeho majitelka, pokud se jí daří zakrývat stopy. A to není nejlepší řešení. Přestaňte se skrývat a dopřejte si moderní účes, který vám dodá sebevědomí, svěží vzhled a pocit mládí. Úplně tak zapomenete, že nějaké vrásky máte. A pokud si je vy nebudete okatě všímat, vsadíme se, že ani vaše okolí ne.

4. Zničené vlasy

Během života si vlasy umyjete tisíce ráz (téměř 8 000 krát když počítáme v průměru 2x za týden do věku 74 let). Kromě vysoušení fénem a žehlením se vlasy ničí i barvením a různou kosmetikou. Abyste je měli co nejzdravější, doporučujeme vám přečíst si náš článek 12 tipů pro zdravé a lesklé vlasy a zkusit praktikovat alespoň některé z rad. Pokud již máte vyšší věk, jednoznačně doporučujeme ostříhat vlasy na krátko.

5. Strach ze změny

Na závěr jenom tolik: nebojte se změny. I když nosíte stejný účes roky, neznamená to, že vám stále sedí nebo že nemůžete mít lepší. Překonejte strach, změňte stereotyp. A nechte si poradit od zkušeného kadeřníka.

Pokud jste se našli alespoň v jedné z typických chyb, které vás zestárnou, je čas na změnu. Držíme vám palce na cestě k vašemu novému účesu.

Dámské účesy 2015 – módní trendy Už víte, jak vypadají trendy dámské účesy 2015? Buďte o krok napřed a zjistěte, jaké účesy budou vysoce módní během celého roku 2015. Představíme vám ...
Sportovní účesy pro aktivní ženy Dlouhovlasé ženy mají při sportování problém. Dlouhé vlasy se jim mohou někde zachytit (a přinejhorším i vytrhnout) nebo překážejí ve výhledu, hlavně ...
7 způsobů na krásné vlasy s francouzským zaplétáním Francouzský cop bude hlavním prvkem nasledujících sedmi návodů na krásné vlasy a originální účesy. 1. Francouzský zavinutý cop Zdroj: www.hairro...
Dredy – kompletní průvodce základy dreadů Dredy, jinak psané dready, patří k velmi zajímavým, originálním účesům, které zároveň nejsou jen pouhým účesem, ale celkovým stylem podtrhujícím osobn...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *