5 minutové rychlé účesy s návody

Ranní rituál před prací bývá v mnoha případech velmi rychlý. Ráno se dělají jen ty nejnutnější úkony a utíkáme do práce. Ale hodně z nás má práci, ve které nás zevnějšek reprezentuje a musíme se mu ráno věnovat o něco více než obvykle. Přidejme trošku kreativity a hned budou naše vlasy působit reprezentativnější. Na následující účesy vám bude stačit 5 minut. A pokud jste šikovné, tak i méně.

Drdolový účes – donut

5 minutové účesy

Reese Witherspoon s drdolovým účesem typu “donut”. © Getty Images

Tento účes se hodí na každodenní nošení do práce, ale i na významné společenské události. Je jednoduchý a velmi pěkně vypadá. Vlasy si vyčešte do copu do požadované výšky. Můžete si udělat pěšinku nebo vlasy hladce začesať. Pak na cop aplikujte pomůcku ze síťoviny, vypadá jako donut. Dostat ho v kadeřnických obchodech, i v různých módních obchodech s doplňky v několika velikostech a barvách. Poté vlasy kolem něj obalíme. Zbývající vlasy schováme pod donut a připneme vlásenkami či sponkami. Pokud máte dlouhé vlasy, ze zbylých vlasů zapleťte cop a obtočte kolem donutu. Návody na další druhy drdolových účesů najdete v článku 4 účesy s drdolem, které si oblíbíte.

Uzel

Je to velmi podobný účes donutu, ještě jednodušší a rychlejší. Začátek je stejný. Vlasy vyčešeme do copu, do výšky jakou požadujeme. Vlasy můžeme zaplést do klasického copu nebo do rybího ocasu. Případně jen zatočit nebo natupírovat. Následně vlasy omotáme kolem gumičky a připneme sponkami nebo vlásenkami. Pokud chceme vzdušnější verzi účesu, vlasy předtím natočíme na kulmu nebo natáčky. Následně postup bude stejný.

rychlé účesy do 5 min

Vyčesaný uzlový účes. © N/A

Zaplétaný účes

Zapletené vlasy jsou stále in. Obzvlášť, když máte krásné dlouhé vlasy, cop umí výborně vyniknout. Stačí malá změna a hned budete vypadat jinak. Vrchní vlasy si trochu natupírujte a česejte dozadu. Asi v polovině hlavy začněte vlasy zaplétat až do konce. Zbylý cop, který zůstal trčet jednoduše zatočte a schovejte dovnitř pod vlasy. Pro inovaci můžete vyzkoušet vlasy zaplést do rybího copu. Nácvik pletení vyžaduje trochu času, ale výsledek stojí za to.

Účes banán

Banán je stará osvědčená klasika. Elegantní rychlý účes, který se hodí téměř každé ženě. Vyžaduje trošku nácviku a dovednosti. Ale když se ho naučíte dělat, určitě si ho zamilujete. Účes se hodí jak do práce tak i na párty, plesy či svatby. Tomuto účesu jsme se již blíže věnovali v jednom z předešlých článků, proto pokud chcete vědět jak účes banán vytvořit, klikněte zde.

Hnízdo – společenský účes

Účes alá hnízdo je v podstatě jednoduchý, vyžaduje však trochu tréninku, abyste ho pak zvládli za 5 minut. Vlasy si před úpravou natočíme na natáčky nebo kulmu. Do vlasů si začešeme čelenku. Poté vlasy rozdělíme na menší pramínky. Každý jeden pramínek natupírujeme, obtočíme kolem prstu a připneme vlásenkami k hlavě. Účes bude podle toho velký, na kolik pramenů vlasy rozdělíme. Na konci účes zafixujeme lakem. Vytvoříme krásný look řecké bohyně. Účes je na svatby jako stvořený.

dámské účesy do 5 minutÚčes “hnízdo”. © www.lilithmoon.com

Tyto 5 minutové účesy jsou velmi vhodné přes letní dny, protože vlasy jsou vyčesané a vám tak nebude teplo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dámské účesy a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *