6 zasad ochrony włosów przy prostowaniu

zasady ochrony włosów przy prostowaniuŚwietnymi pomocnikami, którzy pomogą ci stworzyć wymarzoną fryzurę podczas stylizacji włosów urządzeniami wydzielającymi ciepło, są lokówka lub prostownica. Jednak należy zachować wszelką ostrożność i dotrzymywać przynajmniej podstawowych zasad podczas ich używania, gdyż z dobrego sługi może w mig stać się znienawidzona rzecz, powodując nieodwracalne uszkodzenie włosów. Prostownica nie rzadko osiąga temperatury około 220˚ C. To temperatura, z jaką przyrządzany jest pyszny obiad w piekarniku. Jednak skutkiem wystawienia włosów na działanie tak wysokiej temperatury jest rozdwojenie końcówek, utrata połysku i nadmierna łamliwość włosów. Dlatego tak ważna jest ochrona włosów przy prostowaniu.

6 podstawowych zasad ochrony włosów podczas używania prostownicy

Prostowanie włosów i ich ochrona stanie się przyjemnością, jeśli dotrzymasz następujących sześciu podstawowych zasad:

  1. Prostownicy użyj dopiero wtedy, kiedy dokładnie wysuszysz włosy. Wilgotne włosy mają osłabioną strukturę, a wysoka temperatura łatwo ją zniszczy.
  2. Zanim dokładnie wytrzesz włosy, wczesz w nie preparat do ochrony włosów przed prostowaniem. Preparat lepiej się wtedy wchłonie, przez co zapewni bardziej skuteczną ochronę.
  3. Bezpośrednio przed prostowaniem dokładnie rozczesz włosy – najlepiej za pomocą grzebienia z rzadkimi zębami. Upewnij się, że nie ma w nich żadnych kołtunów.
  4. Do stylizacji nie stosuj urządzeń z metalowymi częściami. Te części nagrzewają się do znacznie wyższej temperatury, niż deklarowana, przez co mogą spowodować poważną szkodę.
  5. Używaj tylko urządzeń z możliwością regulacji temperatury prasowania. Jeśli masz gęste włosy, prasuj je z większą temperaturą. Jeśli masz subtelne włosy koniecznie unikaj wysokich temperatur.
  6. Przynajmniej raz w tygodniu zapewnij włosom dodatkową odżywkę. Użyć możesz któregoś z całej gamy przeznaczonych do tego kosmetyków nowoczesnych lub niektórych metod naszych babć, o których już niebawem napiszemy na naszym portalu.

6 zasad ochrony włosów przy prostowaniuOczywiście wymienić można mnóstwo innych faktory, które mogą negatywnie wpłynąć na jakość włosów. Dla przykładu wymieńmy choćby czas trwania prostowania, czy lokowania włosów. Włosy nie powinnaś zbyt często narażać na działanie wysokiej temperatury. Codzienne prostowanie, lokowanie czy suszenie włosów… Wszystkie te czynności powodują osłabienie struktury i nadmierną łamliwość włosów.

Oprócz wspomnianej wcześniej pielęgnacji włosów za pomocą środków balsamujących, daj włosom zwyczajnie odpocząć, zwłaszcza wtedy, kiedy się nigdzie nie wybierasz i nie musisz specjalnie się szykować do wyjścia. Włosy umyj, ošetřete, ať už balsamem lub maską zámem nebo maskou, a po opláchnutí nechte volně vysušit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *