Ako mať hebké vlasy prirodzene? Poradíme vám!

Chcete mať hebké vlasy? Kto by nechcel. Každá žena túži mať hebké a hladké vlasy. Takýto efekt sa dá dosiahnuť rôznymi prípravkami, no tie nie vždy poslúžia tak, ako očakávame. Najlepším riešením, často i menej náročným na peňaženku, je použitie prírodných látok.

Vlasy sú korunou hlavy a dotvárajú celú vizáž tváre. V zimnom období by ste mali o ne dbať o niečo viac. Suchý a studený vzduch ich poškodzuje a podporuje ich lámavosť. Tiež na ne nepôsobí príliš blahodárne aj to, keď ich nosíte stále stiahnuté v nejako pevnom vrkoči podporovanom lakom či gélom.

hebké vlasy

Hebké vlasy, na pohľad lesklé, na dotyk jemné. Zdroj: www.becomegorgeous.com

Na trhu je dostať množstvo výrobkov, ktoré vám majú zaručiť jemnosť a hebkosť vlasov. Treba ich však skúšať veľmi opatrne. Dnešné výrobky obsahujú množstvo chemikálii, ktoré sa vašej pokožke na hlave nemusia páčiť. Môžete reagovať podráždením, svrbením, pálením, či dokonca sa pokožka môže začať šúpať. Ak nezaberajú bežne dostupné vlasové prípravky, sústreďte sa na domácke recepty. Môžu byť oveľa účinnejšie ako tie z obchodu.

Kondicionér trochu inak alebo ako na hebké vlasy

Každá žena by mala pri umývaní vlasov používať kondicionér. Nech už máte suché, mastné, poškodené, lámavé alebo farbené vlasy, po každom umývaní si ho určite aplikujte. Štandardne sa používa tak, že si ho nanesiete na mokré alebo vlhké vlasy bezprostredne po zmytí šampónu. Ak však efekt nie je dostatočný, skúste to inak. Vlasy si umyte večer a mierne osušte uterákom. Následne naneste kondicionér, zabaľte ich do uteráku, a tak choďte spať. Ráno si vlasy zmyjete čistou vodou a vysušíte fénom. Vaša vlasová hriva bude jemná ako bavlnka.

Olivový olej nielen v kuchyni alebo ako na lesklé a jemné vlasy

Ak patríte medzi tie ženy, ktorým bežne dostupné vlasové výrobky nevyhovujú, poobzerajte sa vo svojej kuchyni. Jeden poklad sa tam určite nachádza a dá sa využiť nie len pri varení. Olivový olej má úžasné účinky aj na vlasy a je šetrný k vašej pokožke. Pri umývaní si vmasírujte do vlasov zhruba dve polievkové lyžice oleja. Nechajte pôsobiť asi desať minút a šampónom dôkladne vymyte. Nechajte vlasy prirodzene vyschnúť. Budú sa krásne lesknúť a na dotyk budú hebké.

Inšpirácia z chladničky

Netreba zachádzať ďaleko do obchodu a hľadať drahé výrobky. Stačí si otvoriť doma chladničku. K hebkým vlasom treba pridať ešte aj lesk a koruna hlavy bude dokonalá. Tentokrát vyberte z chladničky jeden vaječný žĺtok, dve lyžice olivového oleja a pár kvapiek citrónovej šťavy. Túto masku naneste na vlasy a zabaľte do hrubšej osušky, nechajte pôsobiť minimálne dvadsať minút. Na záver zábal poriadne opláchnite vlažnou vodou. Vlasy nielenže budú krásne hebké, ale budú sa aj nádherne lesknúť. Ďalšie masky na vlasy nájdete v našom predošlom článku.

Pár rád na záver pre hebké vlasy

Blíži sa zima a chlad vlasy vysušuje. Skúste sa vyhnúť nadmernému fénovaniu, žehleniu či kulmovaniu vlasov. Zbytočne ich nezaťažujte, aj obyčajná čiapka na hlave im dá dosť zabrať. Laky a gély používajte len vo výnimočných prípadoch. Zábaly či iné kúry si robte pravidelne aspoň raz za týždeň. Vlasy sa vám poďakujú zdravím, krásou a hebkosťou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *