Ako urýchliť rast vlasov?

Každá z nás občas zatúži po zmene, a tak sa rozhodneme nechať si narásť naozaj dlhú a bohatú hrivu. Lenže niekedy to nie je tak jednoduché, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Zvlášť ženy, ktoré sú zvyknuté svoje vlasy neustále upravovať, sa môžu čoskoro stretnúť s lámavosťou, a to je potom čakanie na dostatočnú dĺžku vlasov naozaj dlhé. Skúste naše tipy pre rýchlejší rast vlasov.

Rychlejší rast vlasov

Urýchlite rast vlasov. Vyskúšajte naše tipy. © Richard Miles. Zdroj: www.hji.co.uk

Čo ovplyvňuje rast vlasov?

Vlasy nám za mesiac vyrastú zhruba o 1-2 cm a zdravému človeku ich za deň vypadne až 100. Rast vlasov je ovplyvnený mnohými faktormi. Veľký podiel na ňom má genetika, ale značnou mierou na neho pôsobí tiež naše stravovacie návyky, naša psychika a samozrejme to, ako sa o svoje vlasy staráme. Základom by preto určite malo byť dodržiavanie pitného režimu, konzumácia ovocia a zeleniny, a vyhýbanie sa nadmernému stresu.

Starajte sa o vlasy zvonka

Áno, áno, časté kulmovanie, žehlenie a fénovanie nie je pre vlasy ničím úžasným a je lepšie tieto procedúry čo najviac obmedziť. Keď už sa bez tejto úpravy nezaobídete, rozhodne stavte na kvalitnú ochranu pred teplom a snažte sa využívať čo najnižšiu teplotu. Okrem toho chráňte vlasy aj pred ďalším poškodením, ktoré môžu spôsobiť nekvalitné kefy a hrebene. Zainvestujte radšej do tých prírodných. V neposlednom rade nezabudnite na pravidelné zastrihávanie vlasov. Dostatočná starostlivosť a ochrana je pre dlhé vlasy skrátka úplná nevyhnutnosť.

Keď chceme poriadne dlhé vlasy, neoceniteľným pomocníkom sa nám môže stať vlasový prípravok obsahujúci výťažky z brezy alebo žihľavy. Najlepšie je však využiť skutočne prírodné produkty, ktoré by mali mať náležitú silu. Skúste si napríklad taký jednoduchý “výluh” z žihľavy (k dostaniu v obchodoch s bylinkami) urobiť samy doma, a potom zľahka vmasírovať do vlasovej pokožky. Podobné rast stimulujúce účinky by mala mať tiež káva. Vyskúšajte vlasové prípravky s kofeínom alebo výluh z koreňa zázvoru.

Vnútorná starostlivosť

Dlhým vlasom pomáhajú tiež vitamíny a minerály, preto sa veľakrát nezaobídeme bez najrôznejších doplnkov stravy. Najdôležitejšie látky pre kvalitu vlasov sú horčík, kremík, selén a zinok. Môžete ich kúpiť samostatne alebo ako súčasť doplnkov stravy určených priamo na výživu vlasov. Obľúbený je napríklad Revalid, Biohar alebo o niečo drahší ale naozaj kvalitný Donna Hair. Rozhodne nie je pravidlom, že čím drahší prípravok, tým lepší výsledok. Každému vyhovuje niečo iné a je potrebné skúšať.

1 názor na “Ako urýchliť rast vlasov?

  1. Dobrý deň, chcel by som sa opýtať dáke tipy aj pre mužov na rast vlasov mam 25 nemám plešinu ale mam velké celo a teraz použivam sampon Alpecin caffeine shampoo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *