Ako vytvoriť mokrý vzhľad vlasov?

Jarné a letné mesiace tohto roka patria mokrému looku, teda vzhľadu, ktorý pôsobí, ako by ste práve vyliezla z vody, napriek tomu však dokonale upravená. Neviete si rady, ako tento mokrý vzhľad vlasov vytvoriť a ako ho nosiť? Prezradíme vám niekoľko základných tipov.

Mokrý vzhľad vlasov.

Vytvorte si trendy mokrý vzhľad vlasov. © Vlasy: Angelo Seminara. Foto: Andrew O’Toole.

Mokrý vzhľad vlasov pre všetky príležitosti

Verte alebo nie, ale mokrý look je letným účesom vhodným na pláž. Poznáte to, keď skočíte do morských vĺn, vyzeráte perfektne, ale keď z nich vyleziete, pripomínate svojim zničeným účesom zmoknutú myš? Môžete tomu zabrániť navlhčením vlasov, nanesením kvalitného hydratačného gélu a aplikáciou spreja na ochranu pred škodlivým slnečným žiarením. Na záver ich môžete stiahnuť do praktického copu alebo drdolu. Tento spôsob zároveň ochráni vaše vlasy pred ich vysušením slanou vodou.

Tohtoročným trendom je polovičný mokrý vlasový look. Tento vzhľad je možné kombinovať obzvlášť s nízkymi copmi, čo je účes vhodný do mesta i do práce. A nakoniec samozrejme slávnostné príležitosti. Pozor polovičný mokrý vzhľad vlasov nie je len skvelý a sexy na neformálne párty. S vhodnou úpravou môže tvoriť tiež dokonalý účes pre honosnejšie príležitosti.

Polovičný mokrý look.

Polovičný mokrý look. © Go Runway. Zdroj: www.vogue.co.uk

Mokrý look - drdol.

Mokrý look elegantne s drdolom. © Go Runway. Zdroj: www.vogue.co.uk

Ako mokrý look vytvoríte

Základom je ako vždy kvalitná kozmetika. Niekto by povedal, že stačí použiť len gél, ale to nie je tak celkom pravda. Je totiž lepšie okrem gélu na vlasy zároveň aplikovať uhladzovacie sérum a penu alebo sprej pre objem a fixáciu účesu.

Mokrý vzhľad/krepovanie.

Mokrý vzhľad môžete kombinovať aj s inými vlasovými úpravami. © Vlasy: Adrian Barclay. Foto: Angela Henderson.

Hoci možno tento vzhľad vytvoriť aj na kratších vlasoch, najviac efektný je na dlhých vlasoch. Skúste napríklad dlhé vlasy narovnať žehličkou a potom malé množstvo uvedených prípravkov (alebo aspoň gélu) naniesť za pomoci hrebeňa na vrchnú časť hlavy – teda ku korienkom – a vlasy sčesať dozadu. Týmto spôsobom zaistíte rovnomerné nanesenie kozmetických prípravkov. Vlasy budú tiež vyzerať skvele, ak ich jemne zvlníte.

Mokrý vzhľad a zvlnené vlasy.

Mokrý vzhľad so zvlnenými vlasmi. © Go Runway. Zdroj: www.vogue.co.uk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *