Barva vlasů podle typu pleti

Určitě jste už slyšeli o barevné typologii lidí podle pleti. S tím úzce souvisí i barva vlasů, vždyť se obojí nachází na hlavě. Barva vlasů podle typu pleti tedy může být buď v souladu a pomáhat, nebo naopak, v nesouladu. Tehdy je nejlepší změnit barvu vašich vlasů, protože barvu pleti jen tak lehce nezměníte. Proto je zde tento článek, ve kterém se dočtete o výběru barvy na vlasy podle pleti. Vše uvedené platí nejen na ženy, ale i pro muže.

Barevná typologie lidí

Lidé, resp. barevná typologie jejich pleti, závisí na množství melaninu. Dělí se do čtyř kategorií podle ročních období, a proto známe: jarní, letní, podzimní a zimní typ. Každý z typů lidí má mírně odlišné odstíny pleti, barvu očí a původní barvu svých vlasů.

Barvy vlasů pro jarní typ

Barva vlasů podle typu pleti - jarní typ

Jarní typy lidí mají světlejší pleť se zlatým až oranžovým odstínem, rychleji se červenají (pokud k tomu mají důvod) a průvodním jevem jsou často pihy. Jejich oči jsou světlé (odstíny světlé modré či zelené) se zlatými prvky.

Ideálním odstínem barvy vlasů pro lidi s jarním typem pleti jsou teplé odstíny na stupnici od blond, přes zrzavou až po červenou. Vhodná je měděná, zlatavá, světle hnědá a pod. Vyhýbejte se však tmavým vlasům (jako např. tmavě červená, kaštanová, černá, …).

Barvy na vlasy pro letní typ pleti

barva vlasů podle typu pleti - letní typLetní typ lidí má narůžovělý odstín pleti. Barva očí je modrá, šedomodrá až zelená s možnými hnědými prvky nebo naopak, světlehnědé míchané s modrými či zelenými prvky.

Vhodnými barvami vlasů pro letní typy jsou blond a světle hnědé odstíny. Pokud chcete změnu, přidejte k vaší barvě vlasů světlečervenou. Podobně jako jarní typ, vyvarujte se tmavým barvám.

Jaké vlasy pro podzimní typ pleti?

barva vlasů podle typu pleti podzimní typ

Podzimní typ lidí souvisí s jarním, avšak je více tmavší. Pihy jsou běžné, podobně jako bronzová pokožka s tmavším nádechem. Asi nejméně obvyklý typ pleti v našich končinách. Barva očí je hnědá, se zelenými a modrými odstíny, i když to není pravidlem. Přirozená barva vlasů je tmavě hnědá a podobné odstíny s bronzovým odleskem.

Ideální barvou vlasů podzimního typu jsou hnědé odstíny, například kaštanová, mahagonová s červeným odleskem a pod. Blond vlasy nevypadají přirozeně (určitě si vzpomenete na nějakou blondýnu, při které jste hned věděli, že je probarvená).

Vybíráme barvy pro zimní typ pleti

vlasy podle barvy pleti - zimní typZimní typy mají velmi bledou pleť s namodralým odstínem, který může být způsoben i viditelnými žilkami. Oči mají tmavohnědé, někdy modré i zelené. Vlasy mají od přírody většinou černou barvu nebo černé se přibližující.

Při změně barvy vlasů jsou vhodné tmavší odstíny s hnědým, modrým, tmavěfialovým nebo černým odleskem. Jak už můžete tušit, zimnímu typu lidí nesluší světlé barvy vlasů jakými jsou odstíny blond, také i červená. Je dobré když světlá pokožka kontrastuje s tmavými vlasy a ne s nimi splývá.

Typologie lidí podle odstínů pleti

Více o této typologii si můžete přečíst v odborném článku (v angličtině) od výzkumníků ze dvou univerzit v Mariboru, Slovinsku: Colorimetrical evaluation of colors in four – seasonal typology (na odkazu zde). Zajímavým faktem je, že typologii odvíjejí od pozice Země vůči Slunci a úhlu dopadu slunečních paprsků (barva je vlastně odraz světla).

Klíčová slova: barva vlasů podle typu pleti, jakou barvu podle pleti, dámské účesy a barva vlasů

Příspěvek byl publikován v rubrice Dámské účesy a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.
Noste bob účesy jako celebrity Bob nebo lob, to jsou účesy, které jsou trendy už nějaký ten pátek. Tento specifický střih ale vůbec nemusí nudit. Naopak. Bob účes je lehký, vzdušný ...
7 způsobů na krásné vlasy s francouzským zaplétáním Francouzský cop bude hlavním prvkem nasledujících sedmi návodů na krásné vlasy a originální účesy. 1. Francouzský zavinutý cop Zdroj: www.hairro...
3 návody na pěkné účesy 3 návody na pěkné účesy v obrázcích naleznete v tomto článku. Věříme, že se vám každý z nich bude líbit. Pokud ano, potěší nás komentář nebo "like" na...
Zelený melír – ano či ne? Možná právě teď i vy uvažujete, že si dáte zelený melír, ale nevíte se rozhodnout, či ano nebo ne. Nedostanete jednoznačnou odpověď, ale doufáme, že p...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *