Barvící šampon na vlasy – průvodce barvením

Přemýšlíte o nové barvě vlasů, no netroufáte si na klasickou barvu na vlasy? Požadujete šetrnější metodu, po které se vám budou krásně lesknout vlasy? Chcete si sami zvolit, jak dlouho vám barva na vlasech vydrží? Správnou volbou je barvící šampón na vlasy, který vám dokonce nabízí širší škálu barev než klasická barva na vlasy.

Pro koho je barvící šampon na vlasy určen?

Jak bylo řečeno na úvod, šampón na vlasy je vhodný pro ženy, které se bojí nebo nechtějí volit klasickou barvu. Šampón na vlasy je šetrnější než barva, určitě však není stoprocentně neškodný a zdravý.

Bohužel s barvícím šampónem nezmůžete nic, budete-li se chtít odbarvit na blond nebo budete-li chtít jen o pár odstínů světlejší barvu. Jednoduše řečeno, šampón je určen na obarvení ne odbarvení.

Barvící šampon na vlasy

Barvící šampon na vlasy odstín švestková fialová. © N/A

Jaká je cena barevného šampónu

Barvící šampón bývá levnější než klasická barva, což je samozřejmě úměrné době, po kterou vydrží. Cena jedné krabičky se pohybuje kolem 80 korun. Platí, že pokud máte vlasy končící níže než je úroveň vašich ramen, kupte si raději krabičky dvě. Často vypotřebujete jen 1,5 balení, ale je lepší být připravena, než zaskočena.

Barvení vlasů šamponem – postup

Barvení vlasů šamponem není složité. Barvící šampón se používá stejně jako klasická barva na vlasy. Návod na použití samozřejmě najdete v příbalovém letáku. V krabičce se kromě letáku nachází i rukavice, emulze, barva a balzám na vlasy. Emulze s barvou se smíchají a pomocí štětce se barva nanáší na vlasy. Je lepší si na barvení vzít starší oblečení a starý ručník, kdybyste se náhodou zašpinili. Hodí se natřít si kůži kolem vlasů (čelo, uši a krk) mastným krémem, například Indulonou či Niveou. Z předem natřené kůže se lépe smyje barva, která na ní ulpí.

V první řade si natřete vlasy u kořínků. Potom si naneste barvu i na celé prameny a na závěr barvu vmasírujte, jako když si umýváte vlasy šampónem. Vlasy si barvěte pečlivě, tak aby vám nezůstal kousek neobarvený. Nejideálnějším řešením je přizvat si k barvení kamarádku, která pomůže.

Pár slov o barvících šampónech

Barvících šampónů je velké množství. Liší se značkou, barvou, kvalitou, cenou a dobou, po kterou vydrží. Co se týče doby, nepočítá se podle dnů či týdnů, ale podle počtu mytí. Vyrábí se tři varianty šampónů – na 6, 12 a 24 vymytí. Samozřejmě to neplatí do puntíku. Barevná škála je široká, stejně jako u klasických barev na vlasy.

Pokud se vám barva nebude líbit, stačí pár dní počkat a barvu můžete přebarvit. Když si zajdete do kadeřnictví, kadeřnice vám vlasy přebarví nebo dobarví.

Péče o barvené vlasy

Šampón na barvení by vlasy neměl natolik poškodit jako klasické barvy, ale stejně se jich trochu dotkne. Šampóny a barvy na vlasy mají i pozitivní účinky – spálí lupy, popřípadě vši, a vlasy jsou po barvení lesklé. Následnou péčí si můžete udržovat zdravé vlasy i nadále. Stačí šampón pro barvené vlasy, kondicionér, či jakákoli další kůra na vlasy.

Pokud jste více za přírodní formu barvení vlasů, zkuste si je obarvit henou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Péče o vlasy a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *