Dámske účesy 2014 – buďte trendy aj vy!

Zistite aké dámske účesy 2014 sú trendy. Ak chcete vedieť aké dámske účesy a strihy vlasov mať, aby ste vyzerali moderne, prečítajte si tento článok, v ktorom vám predstavíme trendy pre dámske účesy 2014 podľa dĺžky vlasov a tiež ďalšie, ktoré nezávisa od dĺžky.

Dámske účesy 2014 pre krátke vlasy

Na začiatku treba upozorniť na to, že krátke vlasy nemajú módni návrhári a vlasoví stylisti v najväčšej obľube, pretože im neumožňujú ukázať svoje umenie tak ako keď má žena dlhšie vlasy. Preto neprekvapí, že nájdeme len jeden hlavný trend pre dámske strihy vlasov 2014 (to však neznamená že by ste mali na krátke vlasy zanevrieť). Týmto trendom je prestrihané mikádo. Objavilo sa napr. na módnej prehliadke Marca Jacobsa koncom jesene 2013:

dámske účesy 2014 krátke

Marc Jacobs, prestrihané mikádo 2014, © Imaxtree

Tento druh mikádo účesu by mal pripomínať chlapčenský účes (z angl. pageboy bob). Mal by byť ale skôr svieži a odkrývať dámske prednosti ako veľké oči, pekné lícne kosti, prípadne i uši. V kaderníckych salónoch Toni&Guy vidia tento dámsky strih podobne:

dámske strihy 2014

Chlapčenské mikádo 2014, © Toni&Guy

A do tretice L’Waren Scott a bob účes s prestrihanou ofinou akokeby si ju modelka skracovala sama nožnicami pred zrkadlom:

dámske strihy vlasov 2014

Mikádo účesy 2014, © Imaxtree

V spojitosti s krátkymi účesmi pre rok 2014 sa Yoko Hisatomi-Lane, známa kaderníčka zo salónom v centre Hong Kongu, vyjadrila v tomto rozhovore na www.trendystyle.asia o nevhodnom štýle, ktorý je out. Ide o mikádo s vyholenou časťou po bokoch hlavy, nad ušami alebo na zátylku:

krátke účesy 2014

Nevhodný mikádo účes pre rok 2014, © Trendystyle.com.hk

Podobne to je aj s bob/mikádo/pixie účesom s objemom. Zvoľte si preto radšej prestrihané mikádo – nie husté ani príliž vyholené.

Dámske účesy 2014 pre dlhšie vlasy

Dlhšie vlasy vám umožnia viac experimentovať a dokážete si každú sezónu vytvoriť strih a dámsky účes podľa vašich prianí.

Vrkoče a zapletané vlasy 2014

V roku 2014 budú opäť dominovať vrkoče. Zapletané copy a chvosty boli v kurze i minulý rok. Tentokrát je v stredobode pozornosti tzv. vrkoč mliekárky – “milkmaid braid”, a to hlavne v prvej polovici roka – jar leto 2014. Návod nájdete na Loshairos.com TU. Na obrázku nižšie je vytvorený pomocou obyčajného zapletania.

dlhé vlasy 2014 dámske účesy

Vrkoč mliekárky – milkmaid braid ako trend účesov pre ženy 2014; © Imaxtree

…a na tejto fotografii vytvorený prostredníctvom francúzskeho zapletania vrkoču:

dlhé dámske účesy 2014 pre ženy

Francúzsky vrkoč à la milkmaid braid, © Valentino

Dobrou voľbou je zaradiť do účesu aspoň nejaký zapletaný pramienok vlasov. Ako príklad poslúži účes z prehliadky módnej návrhárky Karen Walker pre rok 2014:

účesy s vrkočom 2014

Jemný vrkôčik zakomponovaný do účesu 2014, © Imaxtree

Možnosťou číslo 3 v tvorbe vrkočov je rybí chvost. Účes s rybím chvostom sa zapletá len z dvoch prameňov (návod nájdete tiež na našom webe). Obľúbený by mal byť najmä v druhej polovici roka – jeseň zima 2014. Nemusíte mať len jeden rybí cop, skúste dva, podobne ako sa takýto účes objavil na prehliadke s módou od návrhárky Calla Paris 2014:

účesy 2014 - ženský rybí chvost

Dva rybie vrkoče, © Imaxtree, zdroj: www.marieclaire.com

Vlnité vlasy a účesy 2014

Druhým najvýraznejším tohtoročným trendom v oblasti vlasového dizajnu sú zvlnené vlasy. Kučery už nie sú istú dobu v móde, no mierne vlny sú to, čo by ste mali určite vyskúšať. Čiže nepoužijete natáčky, ale kulmu. Stačí chvíľa a budete mať jemne vlnité vlasy.

vlnité vlasy 2014 strihy pre ženy

Dámske vlnité vlasy 2014, zľava doprava: Jonathan Saunders, Pucci, Alexander Wang; zdroj: www.fashionising.com

ženy účesy 2014

Odile Gilbert pre Kérastase, © Imaxtree

Ďalšie dámske strihy vlasov 2014

Dámske účesy 2014 sa budú uberať aj v ďalších, nasledovných smeroch. Jedným z nich sú copy, pričom nezáleží na dĺžke – môžete mať ako polodlhé vlasy tak aj dlhšie. Možno sa vám to nezdá ako niečo nové. A máte pravdu, žiadnu novinku v tom ani nehľadajte. Skúste sa však pohrať s kombináciami umiestnenia na hlave (vysoký, stredný, nízky cop) a zabezpečením proti rozpleteniu – gumičkou, hrebeňom, sponkou, či iným vlasovým doplnkom. Napríklad taký Helmut Lang to vymyslel nasledovne:

strihy vlasov 2014 dámske

Nízky cop – dámske účesy 2014, © Imaxtree

Takéto uchytenie umožňuje hravo a jednoducho pripnúť umelé vlasy. Môžete si tak svoj účes predĺžiť kľudne až po pás a pri tom vám stačia vaše vlastné polodlhé vlasy. Ďalšie tipy na copy a chvosy nájdete v galérii nižšie (kliknutím zväčšíte fotky na pôvodný formát):

Ďalším trendom sú ulízané vlasy. Hodia sa viac pre dlhé ako polodlhé, pretože častokrát sa vyskytuje kombinácia ulízaných vlasov s predošlými trendmi, hlavne s vlnami. Ako je to možné? Gélujú sa totiž len vlasy na temeni a zvyšok sa ponecháva voľne rozpustený alebo sa ďalej upravuje. Pre lepšiu predstavu nám poslúži tento účes z módnej prehliadky  od Salvatore Ferragamo:

strihy vlasov pre ženy 2014 - Ferragamo

Salvatore Ferragamo, dámske účesy 2014, © Imaxtree

Odfarbené vlasy, nagelované smerom dozadu na temeni a zvyšok voľne rozpustený – takýto štýl sme mohli vidieť v rámci prezentácie kolekcie značky Marni:

dámske účesy 2014 polodlhé a dlhé vlasy

Dámsky štýl účesu pre rok 2014 – dozadu nagélované vlasy; © Imaxtree

Ďalšiu inšpiráciu nájdete v našej poslednej galérii, v ktorej sa nachádzajú napr. účesy z prehliadok návrhárov ako Dior alebo Elie Saab:

Aj v roku 2014 nám dámske účesy ponúkajú širokú paletu dizajnov, štýlov, úprav a prevedení. Veríme, že sme vás inšpirovali k novým nápadom a pri najbližšej návšteve kaderníckeho salónu sa odhodláte pre radikálnejšiu zmenu.

Hlavné zdroje, z ktorých sme čerpali: www.marieclaire.com, www.harpersbazaar.com, www.elle.fr, www.trendystyle.asia, www.fashionising.com, a ďalšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *