Dámské účesy 2014 – buďte trendy i vy!

Zjistěte jaké dámské účesy 2014 jsou trendy. Pokud chcete vědět jaké dámské účesy a střihy vlasů mít, abyste vypadaly moderně, přečtěte si tento článek, ve kterém vám představíme trendy pro dámské účesy 2014 podle délky vlasů a také další, které nezávisí na délce.

Dámské účesy 2014 pro krátké vlasy

Na začátku je třeba upozornit na to, že krátké vlasy nemají módní návrháři a vlasoví stylisté v největší oblibě, protože jim neumožňují ukázat své umění tak jako když má žena delší vlasy. Proto nepřekvapí, že najdeme jen jeden hlavní trend pro dámské střihy vlasů 2014 (to však neznamená že byste měli na krátké vlasy zanevřít). Tímto trendem je prostříhané mikádo. Objevilo se např. na módní přehlídce Marca Jacobse koncem podzimu 2013:

dámské účesy 2014 krátké

Marc Jacobs, prostříhané mikádo 2014, © Imaxtree

Tento druh mikádo účesu by měl připomínat chlapecký účes (z angl. pageboy bob). Měl by být ale spíše svěží a odkrývat dámské přednosti jako velké oči, pěkné lícní kosti, případně i uši. V kadeřnických salonech Toni&Guy vidí tento dámský střih podobně:

dámské střihy 2014

Chlapecký styl mikádo 2014, © Toni&Guy

A do třetice L’Waren Scott a bob účes s ofinou přestříhán jakoby si ji modelka zkracovala sama nůžkami před zrcadlem:

dámské střihy vlasů 2014

Mikádo účesy 2014, © Imaxtree

Ve spojitosti s krátkými účesy pro rok 2014 se Yoko Hisatomi-Lane, známá kadeřnice se salonem v centru Hong Kongu, vyjádřila v tomto rozhovoru na www.trendystyle.asia o nevhodném stylu, který je out. Jde o mikádo s vyholenou částí po bocích hlavy, nad ušima nebo na zátylku:

krátké účesy mikádo 2014

Nevhodný mikádo účes pro rok 2014, © Trendystyle.com.hk

Podobně to je is bob/mikádo/pixie účesem s objemem. Zvolte si proto raději prostříhané mikádo – ne husté ani příliš vyholené.

Dámské účesy 2014 pro delší vlasy

Delší vlasy vám umožní více experimentovat a dokážete si každou sezónu vytvořit střih a dámský účes podle vašich přání.

Culíky, vrkoče a zapletané vlasy 2014

V roce 2014 budou opět dominovat zapletené copy. Vrkoče a copy byly v kurzu i loni. Tentokrát je v centru pozornosti tzv. cop mlékařky – “milkmaid braid”, a to hlavně v první polovině roku – jaro léto 2014. Vytvoříte si ho jednoduše, návod naleznete v našem článku ZDE. Na obrázku níže je tento cop vytvořen pomocí obyčejného zaplétání:

dlouhé vlasy 2014 dámské účesy

Cop mlékařky – milkmaid braid jako trend účesu pro ženy 2014; © Imaxtree

… a na této fotografii vytvořen prostřednictvím francouzského zaplétání (náhled zvětšíte kliknutím):

dlouhé účesy 2014 pro ženyFrancouzský cop à la milkmaid braid, © Valentino

Dobrou volbou je zařadit do účesu alespoň nějaký zaplétaný pramínek vlasů. Jako příklad poslouží účes z přehlídky módní návrhářky Karen Walker pro rok 2014:

účesy s vrkočem 2014 culíky

Jemný copánek zakomponován do účesu 2014, © Imaxtree

Možností číslo tři v tvorbě copů je rybí cop. Účes s rybím copem se zaplétá jen ze dvou pramenů (návod najdete také na našem webu). Oblíbený by měl být zejména v druhé polovině roku – podzim zima 2014. Nemusíte mít jen jeden rybí cop, zkuste dva, podobně jak se takový účes objevil na přehlídce s módou od návrhářky Calla Paris 2014:

účesy 2014 - ženský rybí cop

Dva rybí copy, © Imaxtree, zdroj: www.marieclaire.com

Vlnité vlasy a účesy 2014

Druhým nejvýraznějším letošním trendem v oblasti vlasového designu jsou zvlněné vlasy. Kudrny už nejsou jistou dobu v módě, ale mírné vlny jsou to, co byste měli určitě vyzkoušet. Čili nepoužijete natáčky, ale kulmu. Stačí chvíle a budete mít jemně vlnité vlasy.

vlnité vlasy 2014 střihy pro ženy

Dámské vlnité vlasy 2014, zleva doprava: Jonathan Saunders, Pucci, Alexander Wang; zdroj: www.fashionising.com

ženy účesy 2014

Odile Gilbert pro Kérastase, © Imaxtree

Další dámské střihy vlasů 2014

Dámské účesy 2014 se budou ubírat i v dalších, následujících směrech. Jedním z nich jsou copy a ohony, přičemž nezáleží na délce, můžete mít jak polodlouhé vlasy, tak i delší. Možná se vám to nezdá jako něco nového. A máte pravdu, žádnou novinku v tom ani nehledejte. Zkuste se však pohrát s kombinacemi umístění na hlavě (vysoký, střední, nízký cop) a zabezpečením proti rozpletení – gumičkou, hřebenem, sponkou, či jiným vlasovým doplňkem. Například takový Helmut Lang to vymyslel následovně:

střihy vlasů 2014 dámské účesy

Nízký cop – dámské účesy 2014, © Imaxtree

Takovéto uchycení umožňuje hravě a jednoduše připnout umělé vlasy. Můžete si tak svůj účes prodloužit klidně až po pás a při tom vám stačí vaše vlastní polodlouhé vlasy. Další tipy na copy a ohony najdete v galerii níže (kliknutím zvětšíte fotky na původní formát):

Dalším trendem jsou ulízané vlasy. Hodí se více pro dlouhé jako polodlouhé, protože častokrát se vyskytuje kombinace ulízaných vlasů s předešlými trendy, hlavně s vlnami. Jak je to možné? Gelují se totiž jen vlasy na temeni a zbytek se ponechává volně rozpuštěný nebo se dále upravuje. Pro lepší představu nám poslouží tento účes z módní přehlídky od Salvatore Ferragamo:

střihy vlasů pro ženy 2014 - Ferragamo

Salvatore Ferragamo, dámské účesy 2014, © Imaxtree

Odbarvené vlasy, nagelované směrem dozadu na temeni a zbytek volně rozpuštěný – takový styl jsme mohli vidět v rámci prezentace kolekce značky Marni:

dámské účesy 2014 polodlouhé a dlouhé vlasy

Dámský styl účesu pro rok 2014 – dozadu nagelované vlasy; © Imaxtree

Další inspiraci najdete v naší poslední galerii, v níž se nacházejí např. účesy z přehlídek návrhářů Dior nebo Elie Saab:

Také v roce 2014 nám dámské účesy nabízejí širokou paletu designů, stylů, úprav a provedení. Věříme, že jsme vás inspirovali k novým nápadům a při nejbližší návštěvě kadeřnického salonu se odhodláte pro radikálnější změnu.

Hlavní zdroje, z nichž jsme čerpali: www.marieclaire.com, www.harpersbazaar.com, www.elle.fr, www.trendystyle.asia, www.fashionising.com, a další.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dámské účesy a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Dámské účesy 2014 – buďte trendy i vy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *