Dámske účesy 2015 – módne trendy

Už viete, ako vyzerajú trendy dámske účesy 2015? Buďte o krok napred a zistite, aké účesy budú vysoko módne počas celého roka 2015. Predstavíme vám najhorúcejšie štýly a strihy vhodné pre rôzne vlasové dĺžky – krátke, polodlhé i dlhé. Inšpirujte sa našimi tipmi a buďte neodolateľná a trendy.

Rok 2015 patrí dlhým vlasom!

dámske účesy 2015
Dámske účesy 2015 – kreatívne štýly a strihy, ktoré vás budú baviť. Účes zo salónu Yoshiko Hair. © Peter Rosetzky. Zdroj: www.yoshikohair.com.au

Strihy pre krátke vlasy 2015

V roku 2015 zabudnite na úplne krátke vlasy! Tento rok je v znamení niekoľkocentimetrového predlžovania a vlasy vystrihané na milimetrovú dĺžku tak budú nenávratne pasé. Ak ste práve uvažovala o kratšom zostrihu, nezúfajte, aj s kratšími strihmi budete môcť oslniť. Klasikou, bez ktorej sa nezaobíde ani tohtoročná sezóna, sú klasické rovné mikáda, ku ktorým však pribudnú aj ďalšie prvky ako asymetria alebo zvlnenie. Krátke strihy zaradili do svojej kolekcie Franck Provost a Louis Vuitton.

Ako už bolo naznačené, trendom medzi dámskymi účesmi pre rok 2015 bude krátky bob. Ide v podstate o krátke mikádo vyfúkané do vzdušných oblých línií. Tento strih možno najlepšie podčiarknuť a vytieňovať jemným prirodzeným melírom.

Krátke účesy 2015 ženyKrátky bob pre salón Yoshiko Hair. © Peter Rosetzky. Zdroj: www.yoshikohair.com.au

Veľkú obľubu budú stále mať aj uhladené krátke strihy, ktoré pôsobia mladistvo, žensky a zjemňujú tvary hranatej tváre. Krátky bob je navyše veľkou príležitosťou pre hru s ofinou, ktorá môže aj nemusí podliehať symetrii.

dámske účesy 2015 krátke vlasyUhladený krátky bob á la Yesmin O’Brien – dámske strihy 2015. Foto: © Sean Hanna.

Strihy v roku 2015 sú veľmi späté s farbou, preto bude možné kreatívne oživiť aj klasické rovné polodlhé mikádo. Tiež prestrihané mikádo s ofinou a vhodným farebným tónovaním patrí medzi dámske účesy 2015.

asymetrické účesy 2015Asymetrické mikádo s melírom. Salón Yoshiko Hair. © Peter Rosetzky. Zdroj: www.yoshikohair.com.au

Efektom, ktorý je v roku 2015 mimoriadne in, sú vlny. To samozrejme neplatí len pre dlhé vlasy, ale aj pre tie kratšie. Zvlnené mikádo v kontraste s rovnou ofinou vyzerá jednoducho božsky. Tým však vlny nekončia, veľmi módne budú aj ležérne nedbalé vlasy, ktoré sa prirodzene vlnia.

mikádo 2015 účesyZvlnené mikádo s rovnou ofinou. Salón Yoshiko Hair. © Peter Rosetzky. Zdroj: www.yoshikohair.com.au

Ako “niečo medzi” treba uviesť aj asymetrické mikádo – teda niečo medzi bobom a lobom – klasicky doplnené ofinou. Prestrihávaniu sa medze nekladú, preto dôjde i na mikádo prestrihané v rôznych dĺžkach.

prestrihané mikádo 2015Prestrihané mikádo s módnym zeleným melírom zo salónu Yoshiko Hair. © Peter Rosetzky. Zdroj: www.yoshikohair.com.au

dámske účesy pre rok 2015Prestrihané mikádo 2015. Salón Yoshiko Hair. © Peter Rosetzky. Zdroj: www.yoshikohair.com.au

Stredné dĺžky vlasov – polodlhé dámske účesy 2015

Aj stredné dĺžky si zachovajú niekoľko veľmi módnych prvkov, hoci aj polodlhé vlasy budú inklinovať skôr k predlžovaniu. Predsa len minimálne po celú zimu budú stále v kurze loby – teda long bobs – dlhé mikáda. Rozviate alebo uhladené vlasy? S ofinou alebo bez nej? Cestička uprostred alebo na strane? To všetko je možné.

dámske účesy 2015Uhladený lob podle Rose Byrne – strihy vlasov pre ženy v roku 2015. © Getty Images. Zdroj: www.harpersbazaar.com

účesy pre ženy 2015Zvlnený lob á la Keira Knightley. © Getty images. Zdroj: www.harpersbazaar.com

dámske účesy 2015 strihyAsymetrický účes 2015 – long bob zo salónu Yoshiko Hair. © Peter Rosetzky. Zdroj: www.yoshikohair.com.au

Dlhé dámske účesy 2015

Teraz prichádza na rad hit roka 2015, ktorým nie je nič iné ako dlhé vlasy. Do strihov a účesov sa vracia ultraženský nádych hneď v niekoľkých podobách.

Pri dlhých vlasov hrajú viac ako inokedy prím jemné vlnky. Základom je totiž ich prirodzenosť a ležérnosť, ktorá v účesoch roku 2015 nesmie chýbať. Do svojich módnych prehliadok ich zaradili Chanel, Valentino aj Chloe.

vlasy strihy 2015 Jemne zvlnené trendy dlhé vlasy 2015. Alberta Ferretti. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

cvrkoče 2015 dámske účesyJemne zvlnené vlasy v spojení s vrkočmi. Valentino. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Ak vás obyčajné jemné zvlnenie neláka, ďalším trendy štýlom sú účesy á la Brigitte Bardot. Veľké neskrotné a naozaj zmyselné vlny pritiahnu pozornosť, ako nám ukázala Diane von Furstenberg alebo návrhárka Jenny Packham.

účesy 2015 pre ženyVeľké vlny pristanú aj brunetkám s cestičkou na boku. Matthew Williason. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com
dámske účesy 2015Vlny v štýle Brigitte Bardot s cestičkou na stred – trendy účesy 2015. Diane von Furstenberg. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Ďalším prvkom, na ktorý je v dámskych účesoch sústredená veľká pozornosť, je wet look. Nezabudnite si preto zaobstarať gél, určite sa vám bude hodiť. Efekt mokrých vlasov nám predkladá Versace, Calvin Klein aj Alexander Wang.

cop dámske top účesy 2015Mokrý vzhľad – cop. Alexander Wang. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Wet look Dior.Wet look účes 2015 podľa Diora. Zdroj: www.glamoumagazine.co.uk

Veľký dôraz je takisto kladený na copy, ktorým sme z tohto dôvodu venovali dokonca samostatný článok. V podobách copov sa odráža hladká elegancia i ležérna zvlnenosť. Zároveň veľký návrat zažíva krepovanie jednotlivých pramienkov.

trendy účesy 2015Klasický nízko položený cop ako jeden z trendov pre dámske účesy 2015. Gucci. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Obľúbené vrkoče a vrkôčiky nadobúdajú na rafinovanosti prevedenia. Platí stála obľuba vo francúzskych a takzvaných rybích vrkočoch, ktoré sa ale teraz kombinujú aj s klasickým copom alebo drdolom, ako predvádza aj Giorgio Armani. Ani veľké drdoly v štýle Caroliny Herrery by vás nemali nechať chladnou.

TIP: návod na francúzsky vrkoč na LosHairos.com

dámske účesy pre rok 2015Vrkoč spletený do povrazu – účesy 2015 pre ženy. Donna Karan. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

top účesy pre ženy v roku 2015Ležérny vrkoč v štýle Marissy Webb. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

 vrkočové trendy 2015 účesyVrkoče spletené do drdolu podľa Giorgia Armaniho. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

účesy pre ženy 2015Veľký drdol podľa Caroliny Herrery. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

ženské účesy 2015Drdol z vrkoča Erin Fetherson. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

V neposlednom rade je potrebné spomenúť dôležitosť doplnkov do vlasov, akými sú najrôznejšie gumičky, spony, kvety a ďalšie prvky najrôznejších materiálov.

strihy vlasov 2015Ozdoba do vlasov – trendy vlasové doplnky 2015. Tibi. Foto: © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

trendy dámske účesy tento rokVýrazný kvet do vlasov podľa Dolce & Gabbana – trendové vlasové doplnky pre rok 2015. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

dámske účesy 2015 strihyŠatka do vlasov ako rafinovaný doplnok. Veronique Leroy. Foto: © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

TIP: čítajte náš článok 7 originálnych návodov ako na šatky do vlasov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *