Dámske účesy 2016 – trendy strihy pre ženy!

Prinášame vám širokú paletu dámskych účesov pre rok 2016 vo všetkých dĺžkach. Vyberať môžete z vrkočových variácií, krátkych extravagantných strihov alebo ochutnať kúzlo divokých vĺn. Nájdite medzi trendy dámskymi účesy 2016 ten, ktorý vás bude zdobiť tento rok!

Trendy dámske účesy 2016

Trendy dámske účesy 2016. © Livingly. Zdroj: www.fashionisers.com

Trendy dámske účesy 2016 pre krátke vlasy

Rok 2016 bude krátkym vlasom naozaj priať. Veľmi viditeľný je vplyv pánskych strihov v účesoch pre ženy. Prvou extravaganciou je klasický vojenský strih na ježka, inak tiež známy pod názvom buzz cut. Pre ženy ide o účes pomerne netradičný, ale bezkonkurenčne najjednoduchší po stránke stylingu.

dámské účesy krátké 2016

Tradičný buzz cut v netradičnom dámskom štýle. © N/A

Veľmi obľúbené krátke účesy pre rok 2016 kombinujú dlhé pramene spolu s vyholenými partiami. Podobe ako u mužov sa rozmáha under cut, strih ponúkajúci veľa stylingových možností od uhladeného retro vzhľadu až po rockové rozstrapatené vlasy.

trendy účesy dámske 2016

Kombinácia vyholených častí a dlhých prameňov v účesoch pre ženy v roku 2016. © HJi. Zdroj: www.hji.co.uk

Dlhé účesy na boku zostrihané nájdete aj s príkladmi v našom predchádzajúcom článku tu. Skúsiť ich môžete aj s polovičnou dĺžkou, nebojte sa experimentovať.

damske účesy 2016 trendy

Dámsky účes na boku zostrihaný je módny a moderný aj v roku 2016. © N/A

damské účesy 2016 krátké

Kombinácia krátkych a dlhých vlasov v trendy dámskom strihu pre rok 2016. © N/A

Nesmieme zabudnúť ani na pixie strihy, ktoré nepatrne predlžujú k dĺžke, ktorá sa môže aj navlnit. Nedá sa zaobísť ani bez veľmi efektnej bohatej pätky. Ak máte v obľube účesy s pätkou, neváhajte prehľadať náš web, alebo rovno prečítať článok Retro pätka od A do Z. Pre ženy s dlhšími vlasmi, ktorým sa pätka páči, ale nechcú podstúpiť radikálny zostrih, odporúčame článok Účesy s falošnou pätkou.

dámske strihy 2016 účesy

Pixie strih pre ženy ako trend počas celého roka 2016 © James Augustus. Zdroj: www.hji.co.uk

Trendy dámske účesy 2016 pre polodlhé vlasy

Medzi krátke až polodlhé účesy musíme zaradiť svieže mikáda, ktoré dodajú objem ženám s jemnými vlasmi a navyše ponúkajú nespočetné množstvo možností pre úpravy. Stále in je klasické mikádo do tvaru podkovy.

Mikádo účesom sa podrobne venujeme v tomto samostatnom článku.

Mikádo účesy 2016

Mikádo podkova – mikádo účesy 2016 trendy štýly. © HJi. Zdroj: www.hji.co.uk

Ak hovoríme o polodlhých vlasoch, nesmieme zabudnúť na bob alebo o niečo dlhší lob. V uplynulej sezóne sa skvele osvedčil aj falošný bob vytvorený zmotaním dlhých vlasov. Je tak ľahké vytvoriť šik polodlhý účes, bez toho aby ste použili nožnice.

2016 dámskeé účesy strihy

Bob a falošný bob – jeden z top trendov dámskych strihov pro polodlhé vlasy v roku 2016. © Livingly. Zdroj: www.fashionisers.com

Shag je účes, ktorý sa vyznačuje prestrihávaním a tým vlasy nádherne odľahčí. Je ideálny pre ženy, ktoré majú rady nestpúzaný štýl. Čo sa prestrihávania týka, nesmieme zabudnúť na ofiny! Aj ofiny sú mimoriadne módne. Vyskúšajte veľmi krátku alebo hravo prestrihanú ofinu a buďte opäť trendy s polodlhými vlasmi aj v roku 2016.

shag účesy dámske pre rok 2016

Krátky shag – dámsky štýl vlasov 2016. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

účesy s ofinami ženy 2016

Trendy ofiny 2016. © Livingly. Zdroj: www.fashionisers.com

Trendy dámske účesy 2016 pre dlhé vlasy

Rovnako ako po celý rok 2015, tiež blížiaca sa sezóna patrí vlnitým vlasom. Úplným základom sú jednoducho prirodzene sa vlniace dlhé vlasy bez akýchkoľvek úprav, dokonca nie sú tabu ani účesy v štýle „práve som vstala z postele“. Pokiaľ sa radšej s úpravou vlasov chcete pohrať, rozhodne sa vám oplatí dodať trochu objemu a vlnám pomôcť žehličkou, či inými metódami.

Vlnité vlasy 2016 účesy

Jemné zvlnenie na dlhých vlasoch pre krásné ženy. © Livingly. Zdroj: www.fashionisers.com

Ženy s kučeravými vlasmi sa môžu stať kráľovnami budúcej sezóny, pretože podľa posledných trendov nie je divokých kučier nikdy dosť. My ostatní ale môžeme tiež vyskúšať najrôznejšie techniky, ktoré budú vyzerať rovnako neodolateľne a dlhé vlasy nadlehčia, dodajú objem. Dôležitá je ale hlavne starostlivosti. Tipy a rady ako na to, nájdete dobre rozpísané v tomto článku.

kučeravé účesy 2016

Divoké kučery v trendových dámskych účesoch 2016. © HJi. Zdroj: www.hji.co.uk

Mokrý look sa postupne prebojoval medzi letné stálice. Aplikujte dávku gélu ku korienkom a sčešte dozadu. Pre letné divoké party nie je nič jednoduchšie.

mokrý look leto 2016

Mokrý look pre trendy letné účesy 2016. © Livingly. Zdroj: www.fashionisers.com

Na druhú stranu sme na módnych mólach mohli zaznamenať trend extrémne rovných dlhých vlasov. Túto sezónu teda rozhodne použijeme žehličku. Či už na vlnenie alebo na vyrovnávanie.

rovné vlasy trend pre tento rok

Starostlivo narovnané vlasy. © Livingly. Zdroj: www.fashionisers.com

Trendy dámske účesy 2016 – cop, drdoly, vrkoče

Rok 2016 so sebou prináša jeden veľký hit a tým sú vrkoče. Vrkoče a vrkôčiky na najrôznejšie a najdivokejšie spôsoby sú pre celý rok 2016 tým pravým! Vyskúšajte roztomilé malinké vrkôčiky v rozpustených vlasoch, klasické dva vrkoče alebo napríklad zapojte vrkoče do drdolov.

vrkoče

Módne vrkoče. © Livingly. Zdroj: www.fashionisers.com

Veľký návrat zaznamenávajú aj dredy alebo ich napodobeniny. Dredom sme sa podrobnejšie venovali v článkoch Kompletný sprievodca základmi dreadov a Ako sa starať o dredy – kompletný sprievodca.

dready dámské účesy 2016

Zamotané vlasy a dredy, jako trend v dámských účesech 2016. © Nicole Miller

Ako už bolo povedané, nebojte sa ani dvoch copov. Zabudnite na to, že by mohli pôsobiť detinsky a užívajte si ich.

Dva copy dámske účesy

Dva copy vo vlasoch. © Livingly. Zdroj: www.fashionisers.com

A samozrejme nesmú chýbať drdoly. Ležérne drdoly sú stále štýlové a veľmi praktické, keď práve nemáte umyté vlasy. Tieto účesy s drdolom si určite obľúbite.

Vysoký drdol pre ženy 2016

Vysoký drdol pre ženy v každoém veku. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Twist drdol 2016

Twist drdol. © Harpers Bazaar. Zdroj: www.harpersbazaar.com

francúzsky twist účesy 2016

Francúzsky twist pre moderné ženy, ideálny do práce. © N/A

Dúfame, že sme vás inšpirovali k zmene, alebo aspoň obmene. V každom prípade vám prajeme krásne účesy po celý rok 2016 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *