Dámské účesy 2016 – trendy střihy pro ženy!

Přinášíme vám širokou paletu dámských účesů pro rok 2016 ve všech délkách. Vybírat můžete z copánkových variací, krátkých extravagantních střihů nebo okusit kouzlo divokých vln. Najděte mezi trendy dámskými účesy 2016 ten který vás bude zdobit tento rok!

Trendy dámské účesy 2016

Trendy dámské účesy 2016. © Livingly. Zdroj: www.fashionisers.com

Trendy dámské účesy 2016 pro krátké vlasy

Rok 2016 bude krátkým vlasům opravdu přát. Velmi patrný je vliv pánských střihů v účesech pro ženy. První extravagancí je klasický vojenský střih na ježka, jinak také známý pod názvem buzz cut. Pro ženy jde o účes poměrně netradiční, ale bezkonkurenčně nejsnadnější po stránce stylingu.

dámské účesy krátké 2016

Tradiční buzz cut v netradičním dámském stylu. © N/A

Velmi oblíbené krátké účesy pro rok 2016 kombinují dlouhé prameny spolu s vyholenými partiemi. Podobě jako u mužů se rozmáhá under cut, střih nabízející mnoho stylingových možností od uhlazeného retro vzhledu až po rockový rozcuch.

trendy účesy dámské 2016

Kombinace vyholených částí a dlouhých pramenů v účesech pro ženy v roce 2016. © HJi. Zdroj: www.hji.co.uk

Dlouhé účesy na boku sestříhané najdete i s příklady v našem předešlém článku zde. Zkusit je můžete i s poloviční délkou, nebojte se experimentovat.

damské účesy 2016 trendy

Dámský účes na boku sestříhaný je módní a moderní i v roce 2016. © N/A

damské účesy 2016 krátké

Kombinace krátkých a dlouhých vlasů v trendy dámském střihu pro rok 2016. © N/A

Nesmíme zapomenout ani na pixie střihy, které nepatrně prodlužují k délce, která se může i navlnit. Nelze se obejít ani bez velmi efektní bohaté patky. Jestli máte v oblibě účesy s patkou, neváhejte prohledat náš web, nebo rovnou přečíst článek Retro patka od A do Z. Pro ženy s delšími vlasy, kterým se patka líbí, ale nechtějí podstoupit radikální sestřih, doporučujeme článek Účesy s falešnou patkou.

dámské střihy 2016 účesy

Pixie střih pro ženy jako trend v celém roce 2016 © James Augustus. Zdroj: www.hji.co.uk

Trendy dámské účesy 2016 pro polodlouhé vlasy

Mezi krátké až polodlouhé účesy musíme zařadit svěží mikáda, která dodají objem ženám s jemnými vlasy a navíc nabízejí nespočet možností pro úpravy. Stále in je klasické mikádo do tvaru podkovy.

Mikádo účesům se podrobně věnujeme v tomto samostatném článku.

Mikádo účesy 2016

Mikádo podkova – mikádo účesy 2016 trendy styly. © HJi. Zdroj: www.hji.co.uk

Pokud hovoříme o polodlouhých vlasech, nesmíme opomenout bob nebo o něco delší lob. V uplynulé sezóně se skvěle osvědčil také falešný bob vytvořený smotáním dlouhých vlasů. Je tak snadné vytvořit šik polodlouhý účes, aniž byste použily nůžky.

2016 dámské účesy střihy

Bob a falešný bob – jeden z top trendů dámských střihů pro polodlouhé vlasy v roce 2016. © Livingly. Zdroj: www.fashionisers.com

Shag je účes, který se vyznačuje prostřiháváním a tím vlasy nádherně odlehčí. Je ideální pro ženy, které mají rády rozvernější styl. Co se prostřihávání týče, nesmíme zapomenout na ofiny! I ofiny jsou mimořádně módní. Vyzkoušejte velmi krátkou nebo hravě prostříhanou ofinu a buďte opět trendy s polodlouhými vlasy i v roce 2016.

shag účesy dámské pro rok 2016

Krátký shag – dámský styl vlasů 2016. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

účesy s ofinami ženy 2016

Trendy ofiny 2016. © Livingly. Zdroj: www.fashionisers.com

Trendy dámské účesy 2016 pro dlouhé vlasy

Stejně jako po celý rok 2015, také nadcházející sezóna patří navlněným vlasům. Naprostým základem jsou jednoduše přirozeně se vlnící dlouhé vlasy bez jakýchkoli úprav, dokonce nejsou tabu ani účesy ve stylu právě jsem vstala z postele“. Pokud si raději s úpravou vlasů chcete vyhrát, rozhodně se vám vyplatí dodat trochu objemu a vlnám pomoci žehličkou, či jinými metodami.

Vlnité vlasy 2016 účesy

Jemné zvlnění v dlouhých vlasech pro krásné ženy. © Livingly. Zdroj: www.fashionisers.com

Ženy s kudrnatými vlasy se mohou stát královnami příští sezóny, jelikož podle posledních trendů není divokých kudrn nikdy dost. My ostatní ale můžeme také vyzkoušet nejrůznější techniky, které budou vypadat stejně neodolatelně a dlouhé vlasy nadlehčí, dodají objem. Důležitá je ale hlavně péče. Tipy a rady jak na to najdete dobře rozepsané v tomto článku.

kudrnaté účesy 2016

Divoké kudrny v trendových dámských účesech 2016. © HJi. Zdroj: www.hji.co.uk

Mokrý look se postupně probojoval mezi letní stálice. Aplikujte dávku gelu ke kořínkům a sčešte dozadu. Pro letní divoké party není nic jednoduššího.

mokrý look léto 2016

Mokrý look pro trendy letní účesy 2016. © Livingly. Zdroj: www.fashionisers.com

Na druhou stranu jsme na módních molech mohli zaznamenat trend extrémně rovných dlouhých vlasů. Tuto sezónu tedy rozhodně upotřebíme žehličku. Ať už na vlnění nebo na narovnávání.

rovné vlasy trend pro letos

Pečlivě narovnané vlasy. © Livingly. Zdroj: www.fashionisers.com

Trendy dámské účesy 2016 – Culíky, drdoly, copy

Rok 2016 s sebou přináší jeden velký hit a tím jsou copy. Copy a copánky na nejrůznější a nejdivočejší způsoby jsou pro celý rok 2016 tím pravým! Vyzkoušejte roztomilé malinké copánky v rozpuštěných vlasech, klasické dva copy nebo třeba zapojte copánky do drdolů.

Copy

Módní copy. © Livingly. Zdroj: www.fashionisers.com

Velký návrat zaznamenávají také dredy nebo jejich napodobeniny. Dredům jsme se podrobněji věnovali v článcích Kompletní průvodce základy dreadů a Jak pečovat o dredy – kompletní průvodce.

dready dámské účesy 2016

Zamotané vlasy a dredy, jako trend v dámských účesech 2016. © Nicole Miller

Jak již bylo řečeno, nebojte se ani dvou culíků. Zapomeňte na to, že by mohly působit dětinsky a užívejte si je.

Dva culíky dámské účesy

Dva culíky ve vlasech. © Livingly. Zdroj: www.fashionisers.com

A samozřejmě nesmí chybět drdoly. Ležérní drdoly jsou stále stylové a velmi praktické, když zrovna nemáte umyté vlasy. Tyto účesy s drdolem si jistě oblíbíte.

Vysoký drdol pro ženy 2016

Vysoký drdol pro ženy v každém věku. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Twist drdol 2016

Twist drdol. © Harpers Bazaar. Zdroj: www.harpersbazaar.com

francouzský twist účesy 2016

Francouzský twist pro moderní ženy, ideální do práce. © N/A

Doufáme, že jsme vás inspirovali ke změně, nebo alespoň obměně. V každém případě vám přejeme krásné účesy po celý rok 2016 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Dámské účesy a jeho autorem je Lucka Vintrová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *