Obdĺžniková tvár

Obdĺžniková tvár
Obdĺžniková tvár – Vlastnosti ako dlhšia užšia tvár a úzka a dlhšia línia líc, sú typické pre obdĺžnikové typy dámskych tvárí. Majiteľky tohto tvaru tváre môžu byť rady, pretože štýly účesov vlasov sú spomedzi všetkých typov tvárí najoriginálnejšie. Dolu Vám ponúkame rozdelenie účesov a strihov vlasov podľa ich dĺžky.

Strihy vlasov a účesy pre dámy s obdĺžnikovou tvárou

Krátke vlasy

Asymetrická ofina cez čelo, okrúhly strih pridávajúci objem na bokoch tváre a zužujúci sa smerom k brade, opticky rozšíri tvár. Účesy s objemom na vrchu hlavy sú pre vás nevhodné, pretože by vašu tvár ešte viac predĺžili.

Polodlhé vlasy

Prestrihaná ofina cez čelo, dĺžka po plecia a postupne prestrihané vlasy s končekmi vytočenými smerom do vonkajšej strany sú ideálnym riešením. Nebojte sa ani vlnitých alebo kučeravých účesov. Cestička na stred a rovné, rovnako dlhé vlasy predlžujú tvár.

Dlhé vlasy

Pri dlhých vlasoch tiež platí pravidlo, že cestička na stred a rovnaká dĺžka sú nevhodné. Oveľa viac lichotí ofina, ktorá skráti čelo a jemné vlny alebo pramienky po bokoch tváre, pridávajúce žiadaný objem.

Známe ženy s obdĺžnikovou tvárou

Modelka Angie Everhart – prvá ryšavá modelka na titulke časopisu Glamour

Hľadané výrazy: obdĺžniková tvár, obdĺžniková tvár účesy, dámske účesy pre obdĺžnikovú tvár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *