Oválný obličej

Oválna tvár
Jedná se o ideální typ ženské tváře se symetrickými rysy. Šířka čela a sáňky je přibližně stejná. Níže Vám nabízíme tipy a rady jaké účesy se nejlépe hodí k oválné tváři, rozdělené podle délky vlasů.

Střihy vlasů pro dámy s oválnou tváří

Krátké vlasy

I když se může zdát, že tomuto typu obličeje sedí cokoli, není to tak. Krátký účes by neměl nijak deformovat obličej, případně příliš zakrývat jeho části. Ideální jsou vlasy ostříhané s mírným objemem na vrchu hlavy a kratší ofinou.

Polodlouhé vlasy

Vhodné jsou střihy vlasů končící v oblasti brady, které lemují obličej a podtrhují jeho symetrii. Delší ofina střižená šikmo na bok, pěkně doplní celkový vzhled. Objemné účesy, velké lokny, případně postupně sestříhané vlasy zakrývající velkou část obličeje spíše uškodí.

Dlouhé vlasy

I v tomto případě platí, že vlasy by měly lemovat obličej a ne ho zbytečně zakrývat. Vhodné jsou například jemně vlnité vlasy s pěšinkou učesanou na bok. Naopak prostříhané účesy s menším objemem v dolní části, vytvářejí zbytečně velký objem v okolí obličeje. Pokud rádi nosíte ofinu, sluší Vám zejména jemná prostříhaná kratší délky nebo delší sčesaná na bok. Rovná hustá ofina vaši tvář zbytečně rozdělí a změní celkový dojem.

Hledané výrazy: oválný obličej, oválný obličej účesy, dámské účesy pro oválný obličej