Dívčí uzlíkový účes s mašlí

Následující dívčí účes je vytvořen uzlíkovou metodou. V rámci uzlíkové metody se účes vytváří pomocí uzlíků, samozřejmě ne zatažených nadoraz. Tento účes vytváří na temeni hlavy korunku s mašlí upevněnou v zadní části. V tomto článku zjistíte jak na to.

uzlíkový účes s mašlí

© a zdroj: www.cutegirlshairstyles.com

Účes z uzlíků zakončený mašlí – návod

Návod na tento uzlíkový účes pro dívky s mašlí je následující:

  1. Prvním krokem při tvorbě tohoto účesu je po rozčesání rozdělení vlasů na dvě poloviny tak, abyste měli ve středu pěšinku.
  2. Následně vytvořte culík ze všech vlasů, které se nacházejí ve čtvercové oblasti mezi středem hlavy, čelem a rovnoběžnou linií nacházející se přibližně 3 až 4 centimetry nad uchem. Toto udělejte po obou stranách. Pracovat budeme jen s těmito vlasy.
  3. Začněte na jedné straně, na které si ponecháte jeden culík. Zbylé vlasy přesuňte na druhou stranu.
  4. Gumičku z culíku odstraňte a vezměte dva prameny vlasů z hora nad čelem. Udělejte uzel, stejným způsobem jako když si zavazujete tkaničky na botách.
  5. Ke každému ze dvou pramenů přidejte pár vlasů. K tomu, co je více navrchu přidejte vlasy začínající při pěšinke, k druhému zas ty z okolí obličeje. Vytvořte další uzel.
  6. Opakujte 5. krok dokud nebudete mít přibližně pět uzlů. Ty by měly procházet křížem přes pomyslnou čtvercovou oblast a tvořit tak úhlopříčku.
  7. Následně pokračujte s vytvářením uzlů, ale už nepřidávejte nové vlasy k dvojici pramenů. Skončete přibližně v takové délce, aby se poslední uzel nacházel přibližně ve středu hlavy vzadu nad krkem (pokud pokračujete v linii úhlopříčky). Zajistěte gumičkou vlasy před rozpletením a přejděte k druhé straně, kde celý proces zopakujte (kroky 3 – 7).
  8. Uzly dělejte vždy stejně, aby se zachoval úhledný vzhled (např. krížte vrchní pramen přes spodní a nikdy ne naopak). Pokud jsou vlasy nepoddajné, použijte sprej, případně i stylingový gel.
  9. Když budete mít obě strany hotové, spojte je vzadu na zátylku do jednoho copu, zajistěte gumičkou a přidejte mašli nebo jiný vlasový doplněk (stužky, květiny, …).

Vše si můžete prohlédnout i na videu:


Zdroj: Cute Girls Hairstyles Youtube kanál

Zdroj (původní článek v angličtině): www.cutegirlshairstyles.com

Příspěvek byl publikován v rubrice Dívčí účesy a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *