Drdoly z dredov – tipy na účesy

Každý sa raz začas chce pekne upraviť. A niekedy sa musíme upraviť formálne a elegantne, obliecť si šaty, namaľovať sa a pekne učesať. S dlhými vlasmi to ide ľahko, s kratšími horšie. A čo keď máte dredy? Je možné niečo elegantné urobiť aj s nimi? Ako si dredy upraviť napríklad na svadbu, promócie či inú formálnu akciu?

Dredy sú samy o sebe veľmi originálny účes. Ale málokto ich chce nosiť stále rozpustené, navyše ak sa máte zúčastniť nejakej formálnej udalosti, nemôžete prísť neupravene. Našťastie pre vás máme pár tipov, ako si dredy elegantne upraviť do zaujímavých drdolov.

Drdoly z dredov

Dready v drdole. © alenka_getman, zdroj: www.flickr.com/photos/8255045@N03

Tip číslo 1 – kaskádový drdol

Ak si nechcete dredy príliš sťahovať, vyskúšajte kaskádový drdol. Ten si vytvoríte tým spôsobom, že dredy po stranách hlavy (pri ušiach) pripevníte pinzetami na voľno k hlave. Akonáhle pár dredov takto prichytíte, pokračujete so zvyšnými splývajúcimi vlasmi. Záleží len na vás, ako si zvyšok vlasov upravíte. Môžete ich napríklad zagumičkovať, nie však napevno. Gumičku umiestnite do polovice dĺžky vlasov medzi zátylkom a končekmi. Potom medzi gumičkou a zátylkom rozdeľte dredy na dve časti a vytvorte medzi nimi dieru. Touto skulinkou potom pretiahnite koniec copu.

Tip číslo 2 – polovičný drdol

Pracovný názov polovičný drdol predstavuje drdol len z polovice vlasov či dredov. Znamená to, že uchopíte dredy z vrchnej polovice hlavy, zagumičkujete ich na zátylku a potom dotvoríte podľa ľubovôle. Buď môžete vytvoriť drdol priamo gumičkou, alebo dredy prichyťte sponkami. Zostávajúce vlasy budete mať zozadu rozpustené.

Tip číslo 3 – klasický drdol

Z dredov sa dá robiť v podstate klasický drdol, ktorý si vytvoríte tak, že urobíte cop, a dredy potom okolo gumičky stáčate a postupne prichytávate. Na záver môžete drdol obviazať šatkou. Zamaskujete tak vytŕčajúce pramienky či dredy, celý drdol spevníte a zároveň účes oživíte doplnkom.

Drdol dready

Drdol z dredov. © mrbille1, zdroj: www.flickr.com/photos/8819347@N06

Nezabúdajte na doplnky

Ani u dredov nezabúdajte na doplnky. Použiť môžete to, čo vás zaujme. Aby ste vlasy zjemnili, kúpte si kvety. Účesy môžete taktiež oživiť látkovými čelenkami či šatkami.

Štýlové hipsterské účesy pre sebavedomých mužov Pôvodná predstava hipsterov bola zrejme taká, že chceli stáť mimo všetkých módnych záležitostí. Avšak postupom času hipsterstvo výrazne presiaklo do p...
Čelenka a polodlhé vlasy Aj keď si to možno myslíte, ale čelenka nepatrí len k dievčenským účesom. Ak sa vlasy správne upravia, dokážete s ňou vytvoriť aj krásne dámske účesy,...
Účesy s falošnou pätkou Ak túžite po zaujímavom prvku, ktorý oživí váš účes, môžete vyskúšať pätku. Že si na ňu netrúfate? Nevadí. Môžete vyskúšať tzv. falošnú pätku, vďaka k...
Crazy účesy – vtipné, smiešne účesy Tento článok je na webe LosHairos asi jediný, pri ktorom vám neodporúčame inšpirovať sa účesmi na priložených obrázkoch a fotkách. Tento článok je tot...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *